От кой матрак сте доволни?

  • 555 406
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 1 770
  • Мнения: 1 059
Милагрос, и аз от сумати време се ослушвам за този топер, но досега никой не е изказал мнение. Хем
ми се иска да го взема, защото е лек и мога да нося с нас лятото на село (че и там матраците са 100-
годишни), хем ще си го ползвам в къщи като разпъна неудобния диван. От друга страна за нашия размер струва 250 лв и ми се струва рисковано да го купя без да съм го видяла  newsm78.
 Има топери в Юск (по-евтини), приличат на този на Дормео, но са навити на руло и пак не мога да го разгледам. Най-евтин вариант е обикновеният топ матрак на Нани, но не може да се навие на руло.

# 1 771
  • Мнения: 1 569
Момичета, благодаря за споделеното мнение. И аз знам, че на теория за проблеми с гръбнака е най-добре максимално твърд матрак. Но и нашият, макар и с мемори фоум, ми се струва твърд и вече трета година наистина умирам от болки!! За сравнение - когато ходим при свекърва ми, спим на най-просто старо легло с пужина!! Еми няма такъв кеф!  Shocked Никога, ама никога не се будя с болка и съм страшно отпочинала и свежа (дори да спя по-малко от 8чАса). Някак си тази 'лодчеста' форма оказва благоприятно влияние. Може някой да каже "е, удобно ти е, но не значи, че за гърба ти е полезно". Но аз съм на мнение, че щом не се будя с болки и се чувствам добре, това е най-важното. Лошото е, че такива легла май дори вече не се произвеждат. Confused
Иначе като се замисля Шайн може и да е права за тези меморита - че 'запомнят' неправилна поза на тялото и това вреди на хора като мен. Наистина не знам какво да търся и направо се депресирам при мисълта, че пак ще вземем нещо уж модерно и полезно, от което обаче ще продължа да си умирам от болка. Сериозна работа... Cry Cry

# 1 772
  • Мнения: 84
Момичета,вече изпадам в тих ужас с тези матраци-марка,пружинен ли,латекс ли , пяна ли? Марки много-но кое ще е най-доброто за нас не знам.Нещо за немските -SCHLARAFFIA да знаете? Много хвалят и новити отделно увити пружини-не знам,а ние сме тежки хора-гърба ме боли-латекса идва леко мек newsm78 Tired

# 1 773
  • Мнения: 202
Аз да попитам нещо...понеже много се обърках вече, защо не се пусне нова тема с анкета, защото в тоя огромен избор от марки и различни видове съвсем се обърках Sad...бях се спряла на Екон, обаче споделихте за миризма, която не изчезва и след месец; за Тед аз лично съм с особено мнение, т.е. не знам защо ама хич не ми допадат; за Нани...пробвахме латексов матрак или някакъв си там без пружини и той скърцаше  Shocked; сънрайс...почти никой не каза нищо за тях...; чакам някакви отзиви за дормео, от тези които си го купиха преди месеци, ама уви, никой не се хвали Thinking
И изборът ми става все по-труден, защото има нови и нови марки, за които следва да чакам отзиви и мнения...

# 1 774
  • Мнения: 112
   Не зная, много е труден тоя избор.Още повече го затруднява факта, че в много магазини  не дават да  изпробваш даже...направо те гледат накриво , ако само поседнеш или  го понатиснеш матрака.  Девера ми разказва, че в Америка си  купуваш матрак с 1 месец изпитателен срок.Ако не ти е удобен  можеш да го върнеш без проблем.Както и всяка друга стока впрочем.
  Аз нарочно  душих днес нашия Екон, който е на 6-7 месеца.Изобщо не мирише даже, а сме си капризни в къщи откъм миризми, особено мъжа ми Laughing
  Много искам да опитам този Комбино, но не знам къде в Русе може да стане това.И за Сънрайз наистина нищо не казвате.
  И да питам, дунапреновите матраци, за разлика от латексовите, могат ли да се поставят на плътна повърхност /фазер или др. плоскост/?И трябва ли тя да има отвори за вентилация и колко на брой?

Последна редакция: сб, 05 мар 2011, 20:59 от Lei@

# 1 775
  • Мнения: 1 328
сънрайс...почти никой не каза нищо за тях...
Спим от почти месец на Сънрайз - Био мемори. Много ни е удобен, хваля го с 2 ръце. Взехме и за детето от същия вид. Не знам за дългосрочен план как ще се държи, но за сега е перфектен. Преди бяхме с пружинен тип на Блян.. никога повече пружини, било то и опаковани единично. За 2-3 г. се изтърбуши жестоко.

# 1 776
  • Мнения: 2 172
Ох....аз днес пак пробвах Комбиното,но този път ми се стори доста твърд  Thinking

Много тъпо.Вече 2 седмици живея с идеята,че това ще е матракът за децата,а сега ми се стори твърд  newsm78

И отново съм в изходно положение  Tired

# 1 777
  • Мнения: 3 211
Ох....аз днес пак пробвах Комбиното,но този път ми се стори доста твърд  Thinking

Много тъпо.Вече 2 седмици живея с идеята,че това ще е матракът за децата,а сега ми се стори твърд  newsm78

И отново съм в изходно положение  Tired
За децата трябва да са по-твърдички, така че не гледай на теб да е удобно щом обичаш по-меки.
Те са по-леки и за тях трябва по-ортопедични.
И аз го бях харесала този на Блян за децата, но четох, че еднолицевия има 2 пъти по-малко живот от двулицевия.

# 1 778
  • Мнения: 1 059
За еднолицев преди време имаше положителен отзив за Каспия без пружини на нани. На дъщеря
ми леглото е с еднолцев милано с пружини и ме съмнява да изкара дълго, че голямо скачане пада отгоре. Иначе е удобен, за сега не скърца (2 г.), но от евтините матраци на тед знам, че нищо не е за
препоръчване.

# 1 779
  • Мнения: 2 172
Ох....аз днес пак пробвах Комбиното,но този път ми се стори доста твърд  Thinking

Много тъпо.Вече 2 седмици живея с идеята,че това ще е матракът за децата,а сега ми се стори твърд  newsm78

И отново съм в изходно положение  Tired
За децата трябва да са по-твърдички, така че не гледай на теб да е удобно щом обичаш по-меки.
Те са по-леки и за тях трябва по-ортопедични.
И аз го бях харесала този на Блян за децата, но четох, че еднолицевия има 2 пъти по-малко живот от двулицевия.

Така де,но защото и аз се глася по полягвам на леглото..... Joy та гледам на мен да ми е удобно  Blush

Нещо взех да се ракзолебавам и да клоня към Блян Стандарт или Нани Аляска-двулециви  newsm78

# 1 780
  • Мнения: 112
Ох....аз днес пак пробвах Комбиното,но този път ми се стори доста твърд  Thinking

Много тъпо.Вече 2 седмици живея с идеята,че това ще е матракът за децата,а сега ми се стори твърд  newsm78

И отново съм в изходно положение  Tired
За децата трябва да са по-твърдички, така че не гледай на теб да е удобно щом обичаш по-меки.
Те са по-леки и за тях трябва по-ортопедични.
И аз го бях харесала този на Блян за децата, но четох, че еднолицевия има 2 пъти по-малко живот от двулицевия.

Така де,но защото и аз се глася по полягвам на леглото..... Joy та гледам на мен да ми е удобно  Blush

Нещо взех да се ракзолебавам и да клоня към Блян Стандарт или Нани Аляска-двулециви  newsm78
 И аз към тях  се насочих, след като за Комбиното казвате, че е твърд.А всъщност, много се чудя защо  на децата матрака трябва  да е твърд.Те са леки и ще им е още по-кораво.Не е ли така? Като си спомня колко твърд беше моя матрак /дунапрен/ от детството и ми прилошава.Изобщо не поддаваше под мен, а по едно време бях станала 64 кг- трагедия Laughing. И много ме боляха кокалите на сутринта  Tired.

# 1 781
  • Мнения: 2 172
Lei....те и Аляската и Стандартът не са върха на мекостта,но определено са по-меки.В този ценови диапазон примерно Тирената на Нани и Симпъл на Росмари са по-твърди от Нани-Аляска и Блян-Стандарт.Да кажем ,че Комбиното е на един кантар с Тирената и Симпъла,но е по-дебел и с вградена рамка,което изключва закупуването на подматрачна допълнително.

Най-скъп е Аляската и аз определено клоня към него,сякаш ме вика  Laughing ,но нещо надвишихме много бюджетът,та може да се спра на Блян-стандарт,който беше много приличен.

Иначе имаше и много по-твърди от всичко изброено дотук,направо камък  Laughing Даже продавачката ми показа само дунапренов матрак,направо не се седеше на него,а аз си мислех,че дунапрена е мекичък  newsm78

# 1 782
  • Мнения: 2
Lei@ и  KIARA писали сте, че за Сънрайз никой нищо не е казал....., и аз като jenny b  като пробвах матрака Мемори Био на Сънрайз(от Арон) веднага написах мнението си  в темата (даже два пъти)-на стр.111 и стр.116, защото ми е писнало да купувам скъпи неща, а много скоро оставам разочарована от тях.

   Матрака е идеален - средна твърдост (едновременно е и ортопедичен и анатомичен), не пропадаш като  легнеш на него, но пък ти е и мекичко като лежиш, калъфът му е дебел, но се дели на две части, и най - важното, че гърбът и кръстът  не ме болят, а от 10години имам дископатия и си мислех, че няма вече да разбера какво е да се събудиш без да усещаш режеща болка в кръста. Мъжът ми вчера се шегуваше, че от един месец насам това е най-използваната вещ от нашето семейство, защото и бебето и каката спаха следобед 4часа на него. smile3524 Гаранцията на матрака е 10години и ако наистина издържи толкова ще си избие парите многократно.
    В магазина  се двоумех между Мемори Био  и Амеланд(също на Сънрайс), но втория ми се стори твърд а в магазина нямаше мостра на Мемори био за да го сравня, и се повлиях от положителните отзиви на jenny b, ...е и определено бях решила,  че ще бъде с мемори пяна.   Grinning

   Друг много хубав матрак е на Paradise Memory form - меморито му е 8см, дебел е 25см, и той е средно твърд и не пропадаш в него. Братовчед ми си купи такъв преди три години и са направо възхитени от него със снаха ми (да уточня, че преди него за 8 години смениха 4 матрака на различни фирми и различни видове). Аз също щях да купя такъв без въобще да търся други мнения, но ни се събраха много разходи накуп, а цената му е 1366лв.за размер 180/200см - т.е. на половина на Мемори Био на Сънрайс. Но ако някой разполага с повечко пари да купи Memory form със сигурност ще остане мнооого доволен  (особенно при дископатии - вече е тестван няколко години).  Simple Smile

   За Дормео вече писах и преди - (съседката ми има такъв от миналото лято) - удобен е но.....малко е по-твърд от нашия, само 15см е дебел, не му се сваля калъфа, меморито му е само 2см и почти не се усеща. Мойто мнение е, че при тях разходите за реклама са калкулирани в цената на продуктите им. Купувала съм и много други продукти от тях - едно от тях е надуваемото легло с двойните камери (плюшено отгоре) удобно е и много добре е направено, но видях после почти същото в Бриколаж на половин цена. Sad
   Е вече се поувлякох в писането.....Дано съм била полезна на някой. Grinning

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 11:03 от antonia7

# 1 783
  • Мнения: 2 172
А някой да има впечатление от еднолицевите на Парадайс?
Примерно Класик и Екстра?

А от двулицевите Смарт и Перла комфорт?

Как са в сравнение с Нани Аляска и Блян Стандарт?По-твърди ли са?

# 1 784
  • София
  • Мнения: 344
спиме на Екон, от 6 години, стана твърд и неудобен....всяка сутрин сме с болки, мъжа ми се изнесе да спи на 30 год. диван в хола - по-удобен е.... #Cussing out поредния боклук са тези латексови матраци... и възглавниците ни на екон и от тях не съм доволна... Twisted Evil

Възможно е да си Ви доставили (или Вие да сте си поръчали) F - твърд. Това са матраци за потребители с тегло над 100 кг. и не са подходящи за по-слаби.
Но няма как твърдостта на матрака, ако е ЛАТЕКС от ЕКОН, да се промени във времето. Все пак бих желал да проверим матракът Ви. Ако грешката е в нас - ще Ви подменим матрака.
Може да се свържете с мен на 0887784483 или robert@ekon-bg.com
В началото наистина беше удобен, но след няколко години първо мен започна да ме боли гърба, а последната годинаи мъжа ми.
Не знам дали пазя документи за покупката... Бяхме отишли лично в Росмари, казахме си размерите на спалнята и взехме препоръчания матрак, подматрачна рамка.... Ще се свържа с вас...

Общи условия

Активация на акаунт