Порцеланови фасети - 2

  • 216 729
  • 760
  •   2
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 451
На тези места не би трябвало да действа голямо напрежение, и фотополимерът би издържал по-дълго, или греша?

Направен както трябва, от специалист-по принцип издържа дълго и не само между зъбите.

# 196
Здравейте на всички , искам да попитам вмомента колко е цената на Бондинга и на Фасетите , тъй като има доста странички , а при бързо разглеждане не открих никакви цени , освен от 2006 година.Предните ми зъби са доста зле , ходил съм при доста зъболекари и зъбите са ми преправяни и преправяни . Жълти са , имат много малко отчупвания отстрани и от пломби имам странни оцветявания(бели,оранжеви и т.н.). Благодаря предварително .

# 197
# 198
  • Мнения: 124
Здравейте уважаеми стоматолози,
Имам следния проблем като тинейджър се установи, че има млечен зъб, който все още не е сменен ( бях на 15год.) стоматологът с който се консултирахме препоръча въпросния зъб да се извади защото без това щял да падне след няколко години - така и направихме. Стоматолога препоръча да нося шина  за да оправя получилото се в следствие на ваденето разстояния (зъбът е преден -все едно втори кучешки). Аз обаче така и не носих шина и сега 10 години по късно продължавам да имам дупка. Много искам да я оправя, след четири месеца ми предстой сватба и искам да имам хубава усмивка. Моля ви да ме посъветвате нещо.

Благодаря предварително,
Красимира

# 199
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте, според мен най-добре е:
  • да се установи каква е причината за не излизането на съответния постоянен зъб (има ли, няма ли и къде е, ако го има);
  • за сватбата се поставя изкуствен зъб, който се залепва за съседните зъби без изпиляване, а след това;
  • след сватбата си слагате брекети, за да се затвори дупката или да се отвори за имплантат (зависи от ситуацията с липсващия и съседните зъби)

# 200
  • Мнения: 124
Да искам да си сложа изкуствен зъб, но не знам къде има добри специалисти за това. Миналата година ходих при стоматолог с молба да ми се направи такъв или да ме насочи към специалист, в крайна сметка се сдобих с временен зъб, който ми е страшно неудобен, боли ме венеца, не мога да ям и така го махнах. Ако можете да ме насочите към специалисти.
Благодаря ви много за отделено време и за бързият отговор на предишния ми въпрос

# 201
  • Варна
  • Мнения: 451
Къде живеете - в кой град?

# 202
  • Мнения: 262
Съвсем не по темата,но незнам къде да търся подобна тема(в тая област).
Сина ми на 11 месеца счупи пореден зъб(връхчето),на 3 години счупи съседния а вече ожуления порозовя,посиня позеленя...и всички цветове в тъмната гама.Значи вече наранения зъб не издържа на удара и нерва се прекъсна.След година уговорики успяха да го убедят че зъбчето трябва да се отвори,2 антибиотика смениха,при самото отваряне на зъба текна кръв и гной което е разбираемо.Затвориха зъбчето обаче на моменти му създава проблеми.Понякога го боли и го дразни.Изгриза много неща из нас,като кученце което си чеше зъбките е.Вече е на почти 5 но всички отказват да му извадят зъба.
Бяхме убедили детето че тоя зъб трябва да се махне,и че после ще му порастне здраво бяло зъбче.Беше се вманиячил на тема зъби и ги търкаше по 3 пъти на ден,за да стане бяло черното зъбче.
Искам съвет,трябва ли да се извади зъба и ако може да ми кажете след като му пречи защо всички ни обясняват че скоро така или иначе ще падне само.Защо да мъча детето,и защо да се комплексира,има ли логична причина от зъболекарска гледна точка. newsm78.

Извинявам се за дългия пост,но предполагам трябваше да обясня как точно стоят нещата с въпросния зъб.
Благодаря предварително!

# 203
  • Мнения: 124
д-р Венелинов,
Аз живея в София, ще съм ви благодарна ако ме насочите.
Благодаря 
 

# 204
  • Мнения: 98
Да искам да си сложа изкуствен зъб, но не знам къде има добри специалисти за това. Миналата година ходих при стоматолог с молба да ми се направи такъв или да ме насочи към специалист, в крайна сметка се сдобих с временен зъб, който ми е страшно неудобен, боли ме венеца, не мога да ям и така го махнах. Ако можете да ме насочите към специалисти.
Благодаря ви много за отделено време и за бързият отговор на предишния ми въпрос
Предполагам,че са ви изработили микропротезка,която при дъвкане притиска лигавицата.Има начини да се използва временна конструкция,която се поставя неподвижно за ограничаващите дефекта зъби,без да се наруши естетиката им. Д-р Венелинов точно описа последователността на останалите дейности.

# 205
  • София
  • Мнения: 93
Добър ден на специалистите,
имам един малко по страничен въпрос, къде мога да разбера за киселинноста на слюнката си?Аз като едно момиче в по предните страници страдам от бързо развитие на кариеси,а сега съм и с брекети и много искам да разбера дали киселинноста може да се нормализира по някакъв начин?Като си сложих брекетите бях махнала всички кариеси,направих си и временни коронки заради тях,сега се замислям като махна брекетите дали няма да цъфнат пак кариеси,въпреки усърдията ми да си поддържам хигиената в устата.Освен това много малко стоматолози споделят с пациентите си как е правилно да се мият зъбите и венците,което ме вбесява много.Рядко ми се е случвало някой да се заеме да ми обясни,но слава богу майка ми работеше в стоматологичен кабинет преди време та от там съм научила.Но това значи че 20 години преди това в абсолютна заблуда съм си мила зъбите неправилно.Та следващия ми въпрос е защо много от стоматолозите не споделят това с пациентите си?На пазара в момента има толкова много четки за зъби,венци,конци,интедентални четки,четки за брекети,води за уста,гелове парадонтози и тн. и много рядко се среща някой стоматолог който да разясни всичко това за какво е и как се ползва.И защо повечето лекуват все още пародонтозата с Родожил?Направо изтръпвам като чуя за този антибиотик,а в днешно време има още няколко метода за справяне с пародонтозата.
Извинявам се дългия пост,но ми е интересно дали тези стоматолози не го правят от интерес пациентите им да се върнат пак и пак и пак и накрая да се стига до импланти и протези?

# 206
  • Варна
  • Мнения: 451
Добър ден на специалистите,
имам един малко по страничен въпрос, къде мога да разбера за киселинността на слюнката си?Аз като едно момиче в по предните страници страдам от бързо развитие на кариеси,а сега съм и с брекети и много искам да разбера дали киселинността може да се нормализира по някакъв начин?Като си сложих брекетите бях махнала всички кариеси,направих си и временни коронки заради тях,сега се замислям като махна брекетите дали няма да цъфнат пак кариеси,въпреки усърдията ми да си поддържам хигиената в устата.Освен това много малко стоматолози споделят с пациентите си как е правилно да се мият зъбите и венците,което ме вбесява много.Рядко ми се е случвало някой да се заеме да ми обясни,но слава богу майка ми работеше в стоматологичен кабинет преди време та от там съм научила.Но това значи че 20 години преди това в абсолютна заблуда съм си мила зъбите неправилно.Та следващия ми въпрос е защо много от стоматолозите не споделят това с пациентите си?На пазара в момента има толкова много четки за зъби,венци,конци,интердентални четки,четки за брекети,води за уста,гелове парадонтози и тн. и много рядко се среща някой стоматолог който да разясни всичко това за какво е и как се ползва.И защо повечето лекуват все още пародонтозата с Родожил?Направо изтръпвам като чуя за този антибиотик,а в днешно време има още няколко метода за справяне с пародонтозата.
Извинявам се дългия пост,но ми е интересно дали тези стоматолози не го правят от интерес пациентите им да се върнат пак и пак и пак и накрая да се стига до импланти и протези?

Здравейте, принципно всеки един зъболекар може да направи изследване за буферен капацитет на слюнката (това са 5 теста за кариес резистентност на зъбите, вкл. и за киселинност на слюнката). Ако не можете да си намерите зъболекар да ви го направи познавам поне 2-3 колеги в София, които го правят. Или ако сте по-близо до нас (във Варна)

# 207
  • София
  • Мнения: 93
а после какво е лечението?Чувала съм за изследването но не и за лечението.Иначе ако ми препоръчате в София някой специалист ще съм благодарна Simple Smile

# 208
  • sofia
  • Мнения: 176
Здравейте,
Бих искала да получа съвет по моя случай, който е малко сложен.
Имам временен зъб - 3ти, който не е паднал.Постоянният беше израснал хоризонтално в небцето и ми беше изваден оперативно когато бях на 12 години.  В момента имам корона на въпросния зъб, която също е правена много отдавна, и се различава доста като цвят от останалите зъби, а също така и се клати.
Консултирах се със стоматолог, дали може да се сложи имплант, но тя ми каза че на кучешки зъби не се правят импланти, там е хубаво да са собствени зъби и ми отказа.

Какво е вашето мнение. Благодаря предварително.

# 209
  • Мнения: 98
Здравейте,
Бих искала да получа съвет по моя случай, който е малко сложен.
Имам временен зъб - 3ти, който не е паднал.Постоянният беше израснал хоризонтално в небцето и ми беше изваден оперативно когато бях на 12 години.  В момента имам корона на въпросния зъб, която също е правена много отдавна, и се различава доста като цвят от останалите зъби, а също така и се клати.
Консултирах се със стоматолог, дали може да се сложи имплант, но тя ми каза че на кучешки зъби не се правят импланти, там е хубаво да са собствени зъби и ми отказа.

Какво е вашето мнение. Благодаря предварително.

Смятам,че няма причина да се избягва имплантиране в областта на 3-те зъби. Нужно е да направи компютъна томография(CBCT),да се консултирате с колега,който поставя имплантати и да решите крайният план на лечение. Аз пращам моите пациенти за скенер на адр.: София,ул."Люлин Планина"40

Общи условия

Активация на акаунт