Порцеланови фасети - 2

  • 217 042
  • 760
  •   1
Отговори
# 210
  • sofia
  • Мнения: 176
Много благодаря,
Тъй като в момента кърмя, скенера и всички манипулации, ще ми се отразят ли? Трябва ли да изчакам докато приключа с кърменето или може и сега, без това да навреди на бебето ми?

# 211
  • Мнения: 98
Много благодаря,
Тъй като в момента кърмя, скенера и всички манипулации, ще ми се отразят ли? Трябва ли да изчакам докато приключа с кърменето или може и сега, без това да навреди на бебето ми?
За да пристъпите към сериозни деиствия трябва да мине периодът на кърмене,з-то и скенера,и хирургичната фаза предполагат използване на вредни лъчения и вещества за детето,пренесени му от вас чрез кърмата

# 212
  • sofia
  • Мнения: 176
Благодаря много, д-р Тянков!

# 213
  • Мнения: 25
Здравейте бих искала да получа съвет за следното нещо:Имам все още млечен кучешки зъб горе в дясно и отгоре и отвътре е с пломби,няколко пъти ми пада пломбата отвътре и вече неиздържам на това правене -падане и бих искала да попитам дали може да ми се сложи ново кучешко зъбче с имплант ли нещо друго?Благодаря ви предварително.

# 214
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте бих искала да получа съвет за следното нещо:Имам все още млечен кучешки зъб горе в дясно и отгоре и отвътре е с пломби,няколко пъти ми пада пломбата отвътре и вече неиздържам на това правене -падане и бих искала да попитам дали може да ми се сложи ново кучешко зъбче с имплант ли нещо друго?Благодаря ви предварително.

Да, възможно е - стига да има 8 мм разстояние между корените.

# 215
  • Мнения: 98
Здравейте бих искала да получа съвет за следното нещо:Имам все още млечен кучешки зъб горе в дясно и отгоре и отвътре е с пломби,няколко пъти ми пада пломбата отвътре и вече неиздържам на това правене -падане и бих искала да попитам дали може да ми се сложи ново кучешко зъбче с имплант ли нещо друго?Благодаря ви предварително.
За да пада често тази пломба,причините може да са много. Или не се използва адекватна техника за реставрация,или материалите не са добри. Зависи дали зъбът е витален или е с проведено кореново лечение. Дъвкателните взаимоотношения м-у антагонистите също са от значение. Ако зъбът е неперспективен(с резорбиран корен или големи фрактури),теоретично е възможно да се пристъпи към имплантиране и последващо възстановяване на коронката. Но това няма как да се определи по този виртуален начин. Нужна е поне 1 панотамна графия.

# 216
  • Мнения: 25
Благодаря за отговорите.В момента съм без пломба от вътрешната страна на кучешкия ми млечен зъб ,ще отида тези ди да го снимам и искам да попитам ако няма зародиш за друг кучешки зъб дали този с ,които съм в момента може да се използва за поставяне на ново зъбче така съм чувала  незнам дано сте ме разбрали Embarassedи ако има зародиш какво следва по-нататък да ми се вади зъба ли?Иначе виждам,че с времето като че ли започва да се напуква и изронва самият зъб.

# 217
  • Мнения: 1
[/img]
здравейте искам да попитам дали е възможно да си оправя 2та предни зъба 2рите по ред
те са здрави но са издадени напред
ще има ли нужда от пилене или метало-керамика какво точно ще трябва и колко ще струва?

# 218
  • Мнения: 98
[/img]
здравейте искам да попитам дали е възможно да си оправя 2та предни зъба 2рите по ред
те са здрави но са издадени напред
ще има ли нужда от пилене или метало-керамика какво точно ще трябва и колко ще струва?
Не мога да отворя фотосът,затова  само  предполагам какъв е проблема. Най-атравматично е да се наместят изпъкналите зъби чрез ортодонтски методи. Ако това е неприемливо за вас,може да се коригира наклонът чрез изпиляване на част от външната пов-ст на зъбите. Това "събличане" ще е правопропорциално на изкривяването им. Трябва внимателно да прецените дали си заслужава да се отнема от здравите зъби или да изтърпите дискомфорта  от 1-но годишно носене на брекети. newsm12

# 219
  • Мнения: 2
Zdraveite izvinqvaite 4e i az se vklu4vam taka no iskam da popitam yvajaemite profesionalisti v koi sly4ai ne moje da se slojat faseti tai kato nqkade pro4etox 4e ako sa "martvi" zabi ili imat golemi fotopolimerni plombii sa sklonni kam kariesi na tqx ne moje da se slojat faseti.A kakto vie sami mojete da se dosetite az imam takiva zabi i spored men nqmam dryg izbor osven faseti tai kato zabite sa mi v dosta lo6o sastoqnie  Cry no pak az sam si vinovna vse pak mnogo bix vi bila blagodarna ako mi dadete profesionalno mnenie vapreki dobre da znam 4e bez da me vidi stomatolog e malko trydno da se izkaje mnenie no naistina neznam kak da postapq. Blagodarq predvaritelno  bouquet

# 220
  • Варна
  • Мнения: 451
Zdraveite izvinqvaite 4e i az se vklu4vam taka no iskam da popitam yvajaemite profesionalisti v koi sly4ai ne moje da se slojat faseti tai kato nqkade pro4etox 4e ako sa "martvi" zabi ili imat golemi fotopolimerni plombii sa sklonni kam kariesi na tqx ne moje da se slojat faseti.A kakto vie sami mojete da se dosetite az imam takiva zabi i spored men nqmam dryg izbor osven faseti tai kato zabite sa mi v dosta lo6o sastoqnie  Cry no pak az sam si vinovna vse pak mnogo bix vi bila blagodarna ako mi dadete profesionalno mnenie vapreki dobre da znam 4e bez da me vidi stomatolog e malko trydno da se izkaje mnenie no naistina neznam kak da postapq. Blagodarq predvaritelno  bouquet

Показанията и противопоказанията за фасети са общо взето условни. Има много ситуации, при които могат да се използват (дори и в случаи с мъртви зъби или със средно големи пломби), но има и много случаи, в които по-добре е да се използват корони. Общо взето е много трудно да се обяснят на достъпен език всички показания за фасети или корони. Това е все едно да говорим за коли и джипове. И двете имат четири колела и те придвижват от точка А до точка Б, но и двете имат много предимства и недостатъци, което определя и необходимостта от тяхната употреба (например дали се движите по черен път или автомагистрала  Wink  ).
Най-важното е, че вече сте готова да преминете към сериозно лечение на зъбите си. Изберете си стоматолог, на когото ще имате доверия и се лекувайте. Той ще ви помогне да изберете (ако не най-доброто, то поне) оптималното лечение за вашите проблеми. А такова решение съм сигурен, че има дори и за вас (макар да съм сигурен, че си мислите, че по-лоши зъби от вашите няма  Wink  Simple Smile ).

# 221
  • Мнения: 1
Привет!  Simple Smile

Бихте ли ми казали колко струва една фасета при вас? Въпросът ми е разбира се към д-р Венелинов/д-р Тянков!  Rolling Eyes

Благодаря предварително!  Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 19:32 от Sacred88

# 222
  • Мнения: 1
Здравейте д-р Венелинов и д-р Тянков Simple Smile  Аз съм на 15 години и имам криви зъби и изпитвам огромно неудопство от това.Може ли да Ви попитам как мога да си ги оправя освен с брикети. Благодаря предварително Simple Smile

# 223
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте д-р Венелинов и д-р Тянков Simple Smile  Аз съм на 15 години и имам криви зъби и изпитвам огромно неудобство от това.Може ли да Ви попитам как мога да си ги оправя освен с брикети. Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте, при условие, че сте на 15 год. единственият начин е с брекети. По мое мнение и след 18 г. брекетите са основен метод за изправяне на зъбите.

# 224
  • Мнения: 98
Здравейте д-р Венелинов и д-р Тянков Simple Smile  Аз съм на 15 години и имам криви зъби и изпитвам огромно неудобство от това.Може ли да Ви попитам как мога да си ги оправя освен с брикети. Благодаря предварително Simple Smile

Здравейте, при условие, че сте на 15 год. единственият начин е с брекети. По мое мнение и след 18 г. брекетите са основен метод за изправяне на зъбите.
Би било престъпление да се пилят здрави зъби на тази възраст. Проявете малко търпение,настройте се,че брекетите са само средство за лечение и след някакъв период от време ще ги свалите,но с променена усмивка и запазени зъбни т-ни. Има време за ортопедични ср-ва....

Общи условия

Активация на акаунт