Порцеланови фасети - 2

  • 217 294
  • 760
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 130
Здравейте, дъщеря ми е на 18 години и двата й предни зъба са криви, това би могло да се оправи с фасети, но проблемът, е че са страшно разрушени от бели и кафяви петна. четох, че могат да са предизвикани от флуора във водата, но както и да е. тя иска да направим фасети, хем за да ги изправи тези зъби, хем, за да прикрие петната. това подходящо ли е ?
Благодаря ви

# 226
  • Мнения: 98
Здравейте, дъщеря ми е на 18 години и двата й предни зъба са криви, това би могло да се оправи с фасети, но проблемът, е че са страшно разрушени от бели и кафяви петна. четох, че могат да са предизвикани от флуора във водата, но както и да е. тя иска да направим фасети, хем за да ги изправи тези зъби, хем, за да прикрие петната. това подходящо ли е ?
Благодаря ви
Ako проблема с цветът на зъбите е от флуроза, би трябвало и друга група зъби да е засегната. Ако кривината е голяма,не би било удачно да се използват фасети в този смисъл,който познавате. Или ще се изработят корони,или полукорони. Може да се наложи зъбите да се девитализират,за да се постигне нужната естетика.

# 227
  • Мнения: 130
Благодаря ви за отговора, много ви моля да ми дадете някакви координати за да направим консултация,  ваши или на колеги, тук или на лични, защото личната ни зъболекарка явно не е много наясно, а тя много иска да го направи преди бала.

# 228
  • Мнения: 84
Здравейте, мами! Късно видях, че има такава тема и пуснах нова, но понеже никой не ми отговаря реших да попитам и тук. Моят стоматолог от доста време ми казва, че трябва да ми се направят фасети на предните зъби. Но аз все не мога да се реша...Проблема е единствено естетичен и не съм сигурна, че това е най-добрия вариант. Вие имате ли някаква информация относно въпросните фасети? Увреждат ли се зъбите от изпиляването и тези фасети не се ли разлепват? Случайно видях една статия в Розали за някаква клиника, в която може да си запишеш час за безплатен преглед за фасети. И сега се чудя дали наистина ще е безплатен прегледа  и имате ли някакво инфо за тази клиника - Център по имплантология и естетична стоматология Медикъл Дент? Някъде в Лозенец се намира, на Джеймс Баучер...Май много ми станаха въпросите, но ще се радвам, ако някой запознат ми отговори поне на някои

# 229
  • Мнения: 2
Pak sam az Simple Smile v4era mi izvadixa dva dolni katnika ot dqsnata strana i sega koeto e po lo6o nz dali mogat da mi slojat most tai kato ediniq ot zabite za koito trqbva da se zakrepi eventyalno mosta e madreca mi..... Cry i 6te trqbva da se zapalni praznoto mqsto ot izvadeni dva zaba.....iskax da popitam vas tai kato ne mi ostana vreme v4era da pitam moqt zabolekar-edinstvenoto koeto iskax e da izbqgam kolkoto se moje po barzo ot kabineta Simple Smile Blagodarq predvaritelno Hug

# 230
  • Мнения: 672
Здравейте! Днес ще ми правят отливка на зъбите. Може ли някой да сподели как протича процесът, има ли болка?
Предварително благодаря   bouquet

# 231
  • Мнения: 98
Pak sam az Simple Smile v4era mi izvadixa dva dolni katnika ot dqsnata strana i sega koeto e po lo6o nz dali mogat da mi slojat most tai kato ediniq ot zabite za koito trqbva da se zakrepi eventyalno mosta e madreca mi..... Cry i 6te trqbva da se zapalni praznoto mqsto ot izvadeni dva zaba.....iskax da popitam vas tai kato ne mi ostana vreme v4era da pitam moqt zabolekar-edinstvenoto koeto iskax e da izbqgam kolkoto se moje po barzo ot kabineta Simple Smile Blagodarq predvaritelno Hug
До колкото разбирам,проблемът е дали може да се изработи мост,като се използват 5-ти и 8-ми зъб. Ако мъдрецът е в правилна позиция и 5-ят зъб е без хронични патологични изменения,тогава няма пречки да се приложи стария класически ортопедичен м-д– мост. Но съвременната дентална медицина използва по интелигентни ср-ва за възстановяване на подобни дефекти. Имплантанти! Защо да се пилят здрави(предполагам) съседни зъби,когато на мястото на извадените се поставят нови титаниеви корени и в-у тях се изработват коронки? Лек ден!

# 232
  • Мнения: 11
Определено фасети, не коронки - коронките след 3тата година трябва да се сменят, зашото зъбът в основата започва да се оголва, докато при фасетите, ако това изобщо се случи е едва след 15тата година. МИДЕНТ -  д-р Минчев, малко е надут и на моменти труден за изтърпяване, но има много добър зъботехниктехник, а това е много важно и работи с техника, която запазва розовия цвят на венеца -0886445119, както и е много стриктен откъм хигиена. Иначе цените са си малко солени...

# 233
  • Мнения: 57
здравейте,
моята сестра си направи керамични фасети в Медикъл дент и е много доволна. Ето ви повече инфо за фасетите http://www.medicaldent.bg/bg/services/index/13.

# 234
  • Мнения: 59
 HugПривет!Бих искала да помоля компетентните стомотолози за малко разясние по моя случай-в следствие парадонтит,се стигна до резорбция на коста,и операция за поставяне на костообразуващо вещество на засегнатото място.Операцияна беше на 05.03.2010г,до момента предните долни зъби са все още леко разклатени и оголени от венеца,но според доцента извършил операцията тя е успешна и това е нормално.Имам огромно разтояние между долните зъби,като цяло са леко натрошени по върховите,но това не е много забележимо,зъбите т.е предните 4 са без пломби,удачно ли е според вас след като мине 1 год.след интервенцията,да поставя фасети на 4-те долни предни зъба с цел корекция на огромнота дупка,и запазване на здравината на зъбите!Предварителна благодаря за вниманието!

# 235
  • Мнения: 6
Дълго време се чудиш какво точно са фасетите? Препоръчително ли е да се правят при млади пациентки без особени оплаквания? Аз съм носила брекети и зъбите ми се подредиха, но все още остава проблемът с цвета им.

Гледах едно видео, което доста поизясни точната процедура как се слагат фасети: http://www.dentissimo.bg/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D1%84%D0%B0%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B8

Поне не изглежда болезнено.

# 236
  • Мнения: 16
Здравейте д-р Венелинов и д-р Тянков Simple Smile имам следният въпрос към вас,имам разстояние м/у предните горни два зъба,което никак не е малко и самите два зъба са големи и  Simple Smileпросто са ми комплекс Rolling Eyesпри запитване към доста от стоматолозите и дори и един ортодонт те ме разубеждават да не ги пипам нали са здрави зъби и т.н.,но на мен това ми е адски дразнещо било то за другите чар Wink
какви варианти има в този случай и кое е най-удачно
поздрави Милена

# 237
  • Мнения: 98
Здравейте д-р Венелинов и д-р Тянков Simple Smile имам следният въпрос към вас,имам разстояние м/у предните горни два зъба,което никак не е малко и самите два зъба са големи и  Simple Smileпросто са ми комплекс Rolling Eyesпри запитване към доста от стоматолозите и дори и един ортодонт те ме разубеждават да не ги пипам нали са здрави зъби и т.н.,но на мен това ми е адски дразнещо било то за другите чар Wink
какви варианти има в този случай и кое е най-удачно
поздрави Милена
Добро утро! Зависи колко е разстоянието м-у резците и колко са широки самите те. Ако сте се консултирали с ортодонт(което е най-удачно),би трябвало да ви предложи план на лечение). Това е най-атравматичният начин за корекция на подобни проблеми. Разбира се,всеки пациент е индивидуален и затова и лечението е съобразено със спецификата на неговата патология. Милена,съветвам ви за истинска консултация с ортодон и ако там не вземете решение,можете да помислите за алтернативни м-ди от естетичната стоматология.Лек ден!

# 238
  • Мнения: 59
HugПривет!Бих искала да помоля компетентните стомотолози за малко разясние по моя случай-в следствие парадонтит,се стигна до резорбция на коста,и операция за поставяне на костообразуващо вещество на засегнатото място.Операцияна беше на 05.03.2010г,до момента предните долни зъби са все още леко разклатени и оголени от венеца,но според доцента извършил операцията тя е успешна и това е нормално.Имам огромно разтояние между долните зъби,като цяло са леко натрошени по върховите,но това не е много забележимо,зъбите т.е предните 4 са без пломби,удачно ли е според вас след като мине 1 год.след интервенцията,да поставя фасети на 4-те долни предни зъба с цел корекция на огромнота дупка,и запазване на здравината на зъбите!Предварителна благодаря за вниманието!
Моля др.Венелинов и др.Тянков,да ме посъветвате относно описания в цитата проблем!Поздрави,Диана!

# 239
  • Мнения: 98
HugПривет!Бих искала да помоля компетентните стомотолози за малко разясние по моя случай-в следствие парадонтит,се стигна до резорбция на коста,и операция за поставяне на костообразуващо вещество на засегнатото място.Операцияна беше на 05.03.2010г,до момента предните долни зъби са все още леко разклатени и оголени от венеца,но според доцента извършил операцията тя е успешна и това е нормално.Имам огромно разтояние между долните зъби,като цяло са леко натрошени по върховите,но това не е много забележимо,зъбите т.е предните 4 са без пломби,удачно ли е според вас след като мине 1 год.след интервенцията,да поставя фасети на 4-те долни предни зъба с цел корекция на огромнота дупка,и запазване на здравината на зъбите!Предварителна благодаря за вниманието!
Моля др.Венелинов и др.Тянков,да ме посъветвате относно описания в цитата проблем!Поздрави,Диана!
Добро утро! Добре е,4е според колегата операцията е била успешна,т.е. една част от костозаместващото в-во се е интегрирало в костта и е стабилизирало зъбите. Важно е да се знае етиологията на проблема и дали тази операция ще реши окончателно костната резорбция. Отново препоръчвам да се консултирате с ортодонт,който да прецени дали може да се съберат зъбите или да се мисли за шинирането им с др.методи. Изработването на фасети донякъде би стабилизирало зъбите,з-то ще ги направят плътно допиращи се,но това е само на теория. Нужни са контролна рентгенография и консултация с ортодонт. Лек ден!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт