Макови ниви! Възможно ли е?

  • 15 644
  • 139
  •   1
Отговори
# 135
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
гледам темата надхвърлила 6 страници и се чудя, да ли някой не е пушил нещо придобито от тези ровите макове ...

# 136
  • Мнения: 335
...Наистина са красиви, но освен това, и че вероятно пречат на житото нищо друго не могат да сторят.

При бронхит, че и при някои женски проблеми - май могат.
Някой каза вече - като повечето диви растения и бурени, се използва и като билка.
За "био-културите" - нямам представа. Сега масово се изкупуват нивя за без пари и заради това - заради новите закони със задълженията към производителите на горива за това, определен  процент от тях да са "био".

Това наистина беше една от красивите теми във форума и с удоволствие я прочетох.

# 137
  • Мнения: 3 405
Имах предвид прокрадналата се идея за опиати  Laughing не за лекарство.

# 138
  • Мнения: 4 392
Не стават за опиати, бе хора! Много им е слабо действието.
Вижте, ако искате да накарате малките да мируват, можете да им направите чайче. Laughing
Това беше шега, разбира се, но са го използвали навремето, особено татковците.

Един любопитен факт: В един немски сайт пишеше, че на български другото име на полския мак е "булка"(= невяста). Вие чували ли сте го? newsm78

# 139
  • Варна
  • Мнения: 513
Или си забравила, че пита това:...
Rolling Eyes Не съм забравила, разбира се. Освен, че се прехласнах по красотата им (а мисля, че и вие ги харесахте), се и замислих, дали евентуално няма някакво разумно обяснение. Някак си не ми се вярваше да са се засели сами толкова много и на такива големи площи. Затова попитах вас -  повече глави по-добре мислят.  Hug
Вероятно са прави тези, които казват, че макът е саморасъл. Въпреки всичко нивите са мнооого красиви.

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 11:06 от lydi

Общи условия

Активация на акаунт