Препоръчайте добър ТАЛК/ПУДРА за тяло.

  • 12 350
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 372
 newsm78 Нали не смятате наистина, че продукт, който не съдържа дори капка вода в себе си, би могъл да ХИДРАтира или подхрани кожата?! Просто някак си не е възможно Simple Smile Все едно да мислите, че ако си напудрите лицето, то ще е подхранено и няма нужда от крем... Crazy
Ефекта от пудрата/талка няма нищо общо с този на лосионите или кремовете и затова не са взаимозаменяеми, независимо от сезона на употребата. Лосиона/крема подхранва и хидратира, докато пудрата основно подсушава и заглажда най-горния слой на кожата и евентуално би могла да има лек антисептичен ефект (ако съдържа например цинк под някаква форма).
Също така, това,че някои продукти се водят бебешки, уви далеч не означава, че са безвредни или пък особено полезни... Помня, че именно Мустела и Джонсън бяха сред най-токсичните и опасни за здравето марки - според сайта, на който бяха публикувани резултатите от някакво международно изследване на продукти от по-популярните марки на световния пазар.
А пък тази луксозна виолеткова пудричка на Герлен едва ли струва под 80-100 лв  Whistling

# 46
  • Мнения: 3 830
Ако беше чела достатъчно внимателно и съсредоточено, щеше да разбереш, че никой не твърди това, което пишеш!

Плюс това тука се търсят пудри, които да ухаят приятно и дълготрайно. Пудри, които да подсушават и да правят кожата мекичка и гладка!  Peace

Друг път чети по-внимателно! Peace

# 47
  • Мнения: 372
Хм,никога не съм ползвала подобно нещо.. Thinking
Какъв всъщност е ефекта?

Подсушена кожа, което е за предпочитане през летния сезон, отколкото слой лосион. Освен това кожата става по-мека, по-гладка и ароматизирана.

# 48
  • Мнения: 372
Наистина за предпочитане през летния сезон е нанасянето на талк. Estellia тези които си показала предполагам,че са много скъпи, аз съм ползвала на Ейвън, преди много години беше с бляскави частички и сега ползвам на Орифлейм, охлаждат ми кожата, не се потя толкова и аромата се запазва доста дълго.

Над 20 лева са пудрите на Бронли, но съдържат съставки, които успокояват кожата, възпаления, раздразнения, ухапвания от насекоми, ожулвания. Подхранват, омекотяват и дори хидратират! Peace
Ето тук пише за три вида от пудрите на Бронли:
http://www.parfumi-market.net/product_info.php?products_id=1319&osCsid=0fd

Може и да са скъпички, но са качествена козметика и наистина съдържат ценни съставки, които май в повечето други пудри ги няма.

По-лекички са от лосионите и са много приятни за лятото
.

# 49
  • Мнения: 372
Аз също не съм използвала пудра/ талк за тяло и ми е интересна темата, затова ще се радвам ако някой ползващ такава има наблюдения и ми отговори на ?-те.
Искам да попитам- про4етох в по-горно мнение някъде, 4е " пудрата хидратира " newsm78
е как става тоя номер ?
Ами относно съставките, които са полезни за кожата- ако са в лосион- попиват, а пудрата е на повърхностния слой все пак, как тогава "подхранват" ???
не диша ли кожата по-добре когато няма по нея талк?


Тука пише, че хидратира, както и съставките, които подхранват:
http://www.parfumi-market.net/product_info.php?products_id=1319&osCsid=0fd

Ооо, попива си в известна степен пудрата. Не може да се абсорбира, както лосионите, но все пак влияе.
А лосионите, в много от които има спирт и всякакви други неща, как ли влияят на кожата? newsm78


Щом използват пудра и талк за бебетата, значи не е вредна! Peace

# 50
  • Мнения: 3 830
Пак ти казвам да четеш по-внимателно и детайлно да се осведомиш, особено относно някои линкове, които съм дала и информацията в тях!

И къде твърдя нещо си, че не ми става ясно?
Прочети пак и ако пак не ти стане ясно, ще ти обясня внимателно!  Peace

# 51
  • Мнения: 372

....
Прочети пак и ако пак не ти стане ясно, ще ти обясня внимателно!  Peace


 newsm78 Ъъъ... Няма нужда, но благодаря все пак...

# 52
  • Мнения: 3 830
Както съм казала и в самото начало на темата, интересувам се от пудри, които са ароматизирани и трайни, които да подсушават и омекотяват кожата ми, да я правят по-гладка. Това ми е необходимо на мен, а каквото пишат по разни сайтове, просто го коментираме. Peace

Аз уважавам твоето мнение. Peace

# 53
  • Мнения: 82
И какви пари е удоволствието?
Дори не смея да гадая Shocked
   £44 струва тук. Днес я тествах.......Много е блестяща.Според мен става да мацнеш на раменете и деколтето /ве4ер за парти или диско/ За лице не става.Както казах много блести.

# 54
  • Мнения: 82
Не знам дали се продава въобще ве4е. Аз я търсех от много отдавна.На всякъде ми казваха 4е я нямат.Днес я скивах в едно малко магазин4е.Но както казах не си струва.

Общи условия

Активация на акаунт