Тема за връзките.

  • 3 169
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 391
За яслата вече сме използвали връзки, предполагам, че и за ДГ ще е така.

# 31
  • Мнения: 46 520
Сега казвам не, но ако ми се наложи, не знам  Rolling Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Досега не ми се е налагало да ползвам връзки нито за ДГ, нито за училище, нито за което и да било друго нещо, касаещо обучението на децата или моето. Оправям си работите сама, а децата си показват какви способности имат. Бих търсила връзки единствено, ако става въпрос за здравето на семейството, защото това е най-сериозното нещо. Всичко останало ми се вижда вятър работа.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 840
Да.
Не се възползвах от връзките си, а минах по каналния ред, защото не представляваше трудност. Вратата съществуваше, ако не се беше получило, щях да мина през нея без никакви скруполи.
Работила съм за връзките и контактите си. Ползвам ги. Това е смисълът.

# 34
  • Мнения: 9 814
Определено ще се възползвам от връзките си, нито ме е срам от това, нито го крия.

# 35
  • Мнения: 3 447

Аз друго искам да попитам- защо за градина  бихте ползвали връзки, а за училище- не? Само защото в градините е по- труден приемът ли?
Аз не бих ползвала за училище, за което детето трябва да държи изпит и нещата зависят от него.

# 36
# 37
  • Мнения: 2 161
Бих използвала всички връзки,само и само да не чакам пред някоя детска градина.Но дъщерите ми са посещавали частни такива,така че не съм се възползвала.За гимназия или висше учебно заведение-не,защото децата ми имат нужните сили да се преборят.Ще се справят и без моите протекции.Но ако бяха с ограничени възможности,честно казано,незнам.Сигулно бих им помогнала.

# 38
  • Мнения: 959
Ами, Да много ясно.
В това положение, в което се намират нещата сега, всеки би се възползвал, от създадените си контакти.
Все пак, никой не иска, детето му да остане в къщи, а родителя без работа, за да отглежда детето си.
Картината е такава, няма какво да се лъжем.

# 39
  • Мнения: 6 703
Не знам, защото не ми се е налагало.
За детската градина стана без връзки, началното училище макар и елитно ни се пада квартално, така че и там не бяха нужни.
Гимназия и университет са още далеч и сигурно за това засега казвам твърдо не - да се бори сам.

# 40
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Бих, но за съжаление нямам, а и със сегашната с-ма не виждам как може да стане, дори и да имах.

# 41
  • София
  • Мнения: 903
Разбира се, че ще се възползвам. Но за съажаление нямам такива. За детска вече сме приети преди 3 години, но за първи клас .. надявам се да успеем да се запишем където искаме.

Ами, Да много ясно.
В това положение, в което се намират нещата сега, всеки би се възползвал, от създадените си контакти.
Все пак, никой не иска, детето му да остане в къщи, а родителя без работа, за да отглежда детето си.
Картината е такава, няма какво да се лъжем.

Абсолютно съм съгласна.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Възползвах се от връзки, за приемането на Емилия в детска градина.
Трябваше да чакаме до септември месец за да я приемат в градината,
а май я отписаха от яслите.Нямаше кой да я гледа и затова нямаше
начин да не се възползвам. 

# 43
  • Мнения: 234
Да, даже в момента се възползвам, за да ни приемат на ясла през септември.

# 44
  • Мнения: 480
Абсолютно бих се възползвала от връзките си, ако ги имах. В момента особено много ми трябват (вярвам, както и на повечето, кандидатстващи за ДГ). За съжаление и днес, както и "едно време", всичко е с връзки: ДГ с връзки, училище с връзки, работа с връзки, само салама стана достъпен за всички...

Общи условия

Активация на акаунт