Тема за връзките.

  • 3 171
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 827
гледам, че повечето са отговорили честно - ще ползват връзки за записване в ДГ.
как да си обясним контраста с една друга тема, в която всички скочиха възмутено срещу идеята да се плати спонсорство на яслата, за да бъде прието детето? каква е огромната разлика между ползването на връзки и "спонсорирането"?
Ако има съвпадение на имена, тогава ще е много подозрително вече Simple Smile

До преди 2-3 години бих отговорила категорично НЕ, сега обаче, след опита, който придобих, ще кажа, че бих използвала връзки. За много неща, не само за ясла/градина.

Лично моят проблем е, че с/без връзки, понякога е все тая.

# 61
  • Мнения: 9 990
Jam,  ще ти кажа разликата каква е.Често връзката не е свързана със спонсорство.Моето дете го записах в сформирана група/прехвърляне от друга градина преди да издевателстват над нас със системата/ без да давам пари/спонсорство или подкуп/Спонсорството си е официална версия, издава си се документ.Аз лично нямам против.

# 62
  • София
  • Мнения: 13 206
Бих ползвала връзки, но не бих правила нерегламентирани плащания. Никога в живота си не съм го правила и се надявам да не ми се наложи... В яслата детето ми го приеха без връзки. Просто отидох, подадох документи и я приеха, без никакви подкупи и дарения. В градината също така я приеха без проблеми и пари. Просто градината ни е такава - свястна  Wink
За училище.. хммм определено бих ползвала връзки предвид училището, в което искам да учи. Но не бих се намесила ако училището е с някакъв тест или нещо подобно. С две думи не бих удряла рамо на детето си когато се касае за неговите способности и умения. Няма да й направя добра услуга ако реша например, че много икам тя да стане балерина, а тя да не може да танцува.

# 63
  • Мнения: 3 929
Бих ползвала връзки, но не бих правила нерегламентирани плащания. Никога в живота си не съм го правила и се надявам да не ми се наложи... В яслата детето ми го приеха без връзки. Просто отидох, подадох документи и я приеха, без никакви подкупи и дарения. В градината също така я приеха без проблеми и пари. Просто градината ни е такава - свястна  Wink
За училище.. хммм определено бих ползвала връзки предвид училището, в което искам да учи. Но не бих се намесила ако училището е с някакъв тест или нещо подобно. С две думи не бих удряла рамо на детето си когато се касае за неговите способности и умения. Няма да й направя добра услуга ако реша например, че много икам тя да стане балерина, а тя да не може да танцува.
Абсолютно се припокрива с моя отговор с тази разлика, че за нас училището е още далече. Но мнението ми е същото.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 228
Бих ползвала, да. За ясла, за градина, за първи клас ... не че ми се иска, по принцип съм против и примерно никога не плащам на полицаи, взимам си актовете  Peace
Ама с градините засега ситуацията е такава, че...  Confused
За първи клас - все още приемането не зависи от знанията и способностите на децата, а не искам детето ми да пътува от Младост до Люлин за училище, да речем.
Оттам - нататък, за всичко, което вече зависи от тях - приеми след 4, 5, 7, 8 клас, университети ... не. Кое колкото може - толкова, не искам да ги "бутам" насила, за да са "елитни" или с "висше" на всяка цена  Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 6 363
за мен и двете решения са еднакво неморални и нерегламентирани - заобикаля се законния ред. няма значение дали срещу връзки, придобити чрез пряко финансиране или връзки, придобити чрез познанства, минали услуги, заслуги и финансирания.

друг е въпросът, че и двете са практически приложими и неизбежни.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Ще се възползвам.И на двете места влезнахме без връзки общо взето на късмет Crazy

# 67
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз съм много зле.
Имам възможност да ползвам някаква връзка за лелеяното училище, но ми е ужасно неудобно и май ще я пропусна, докато вися от среднощ пред входа му.

Не го правя заради едната чест, обаче:)
Просто връзката не ми е много близка.

Все пак се надявам всичко да е ОК по съвсем нормалният ред, както се случи и с градината.

# 68
  • Мнения: 4 668
Имах възможност , да ! И то много сериозна - можех да си избера в коя градина искам  Simple Smile
Дори не пожелах да опитам . Синът ми е в частна градина .

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Имах възможност , да ! И то много сериозна - можех да си избера в коя градина искам  Simple Smile
Дори не пожелах да опитам . Синът ми е в частна градина .

А ако не можеше да си позволиш частна градина, би ли се възползвала от сериозната си възможност за желана държавна градина?

# 70
  • Мнения: 5 103
100% ще се възползвам, но няма да ми се налови ще я запиша в частна.

# 71
  • Мнения: 4 668
Имах възможност , да ! И то много сериозна - можех да си избера в коя градина искам  Simple Smile
Дори не пожелах да опитам . Синът ми е в частна градина .

А ако не можеше да си позволиш частна градина, би ли се възползвала от сериозната си възможност за желана държавна градина?

Категорично , да ! И за училище бих се възползвала !

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
знам ли... newsm78
Понякога БЕЗ връзки е по-добре, сякаш.
Според зависи, действам.

# 73
  • Мнения: 2 312
Бих се възползвала, ако имах и ми се налагаше, за каквото и да било  Embarassed

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бих се възползвала.
Ако не влезе тя в градина, ще вляза аз в психиатрия.

Общи условия

Активация на акаунт