Кипър или БГ-е все си е добре и с Магарета или пък не, хайде всички на море! (8)

  • 14 285
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 26
Гугуна,аз чакам вече паспорта,а пълномощно имам,само ваксините на малката трябва да взема,ще пътувам след 20 юни,че тогава ще й стане паспорта,но мисля да мина първо през Гърция,че да я види лелята на малката и оттам ще пътувам до Ларнака..

А моя мъж #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
продължава да ме дразни и знаете ли кво,сега ми казва,майка ми вика,че е готова ама да се разберем с теб,че ти май искаш да пътуваш сама,е...........това си е манипулиране,а аз трябва да се направя на луда и да кажа,"не бе пиле,нямам праотив,ще се радвам"..
все едно така или инъче хич не ми е до него и близките му,най-малко пък Булсаткома..

Адашче,чета постоянно в форумите и изобщо и не смятам да се отказвам,пък ще видим..

# 256
  • Мнения: 0
Myriam
Сериозно,мажа ми каза че тръгват от другия месец.Много ще ме яд ако е вярно smile3515

# 257
  • Мнения: 0
gera_nasko
Охх мила позната история,и аз сега ще живея  свекито,уж е за малко ама то временото май става постояно.Много са ми приятни ама ги обичам като са по далечко Wink

# 258
  • Мнения: 903
Блонди..да да добре си се сетила тук плажния сезон продължава чааак до към средата на септември ако си по смела моржка може и след това.... Mr. Green

Смела съм, смела smile3508... веднъж само да се озова на местен терен и ще им събера погледите на окъснелите октомврийски  кипърски гларуси newsm08 smile3521 /те боб редят за мене, ама нейсе! Joy/ -------------------- Пък за обувчиците ПДД добре те е насочил ---- Аз самата сабенцето дето си го купих е точно такъв нюанс "екрю" или "шампан"..., абе светло бежаво и барабар с едно подобно на цвят чанте се фръцкам... И по принцип мисля че този разцветка е най-универсална, щото се комбинира със всякакъв цвят дрехи..., така че Катенце, юруш към магазина и приятно пазарене!

Гугунче и да е вярно това за директните полети Варна- Пафос, недей се ядосва вече пред свършен факт... Все някак ще ги издържите тия два поредни полета - мисли за хубавото след това Peace

Геринце , душко, стига си му набирала на твоя човек де! Да ти кажа малко смешно е да го ревнуваш от Булсатком-а Mr. Green.., пък що се отнася до любимата маман и систър...- е хубо де, дори и да дойдат няма да се заселят там при вас я! Колко ли ще постоят 10-15 дни и после обратно на самолета, а любимият ще си е само твой /е, и до някъде на Булсатком hahaha hahaha/  Сега да не ми се обидиш, че нещо те будалкам Stop - просто се опитвам да вкарам малко хумор и да ти внуша все пак, че не си струва да си косиш нервите заради неща, дето ще са в категорията "временен дразнител". Hug

Хайде, лека вечер на целокупното народонаселение!   newsm46

# 259
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
пдд..и блонди по принцип винаги нося обувки на висок ток стил пантофка....
http://www.shoes.com/Shopping/ProductDetails.aspx?p=EC1094750&pg=5064860
http://www.shoes.com/Shopping/ProductDetails.aspx?p=EC1074453&pg=5055757
http://www.shoes.com/Shopping/ProductDetails.aspx?p=EC1100408&pg=5067529
слагам и понякога по спортен тип например тези ги открих днес и се влюбих от пръв поглед.... Hug
http://www.shoes.com/Shopping/ProductDetails.aspx?p=EC1086760&pg=5061173
http://www.shoes.com/Shopping/ProductDetails.aspx?p=EC1088661&pg=5062221
и сега вече чакам по конкретен отговор.... smile3508...надявам се да не звучи нахално... newsm47но мъжкото мнение е мнооого важно ....щото моя мъж като го питам все вика че каквото и да си взема все било хубаво да бе да какво друго да каже.... tooth
гугунке и гери моля не се оплаквайте бе хора ...не всички свекърви са лоши..наистина са доста изнервящи все нещо не им харесва все трябва да правите нещата когато на тях им се струва че трябва ...ноооо не забравяйте че е все пак помощ...а представете си да ги нямате кво ще правите.... newsm78....аз в началото също се изнервях от моята но сега децата като поотраснаха малко и ми се ще някъде да ги оставя за час направо благодаря на бога че все още са живи и здрави и могат да ми помогнат... Praynig
блонди..как точно от поздравчето да разберем че взе да го разбираш тоя език  smile3560я пусни малко преводче да те видим де newsm53..ма от тия поетичните...дет само ти ги можеш newsm10
за всички които скоро ще отпътуват от бг....моля ви не плачете за това което няма да виждате за известно време и което никога няма да ви напусне независимо от това какво ще се случи.....по скоро се радвайте че отивате на ново място с любимия човек  с любимото детенце и с нови мечти за по добро...  bouquet  bouquet

# 260
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Myriam
Сериозно,мажа ми каза че тръгват от другия месец.Много ще ме яд ако е вярно smile3515

наистна ги пускат, но са за един два месеца само, ама на теб не ти трябва за връщане до колкото разбирам, миналата година ходих при съпруга ми в средата на юли, но като почнах да търся чартърен полет Варна - Пафос се оказа, че наистина има без междинно кацане в София (а в нета аз само такива намерих), ходих в една агенция за самолетни билети и те като провериха вече се бяха напълнили всички полети

така че мисля, че има още време, търси ама направо по агенции, аз бях ходила в една, която е голяма и от 50 години, но за Русе - Дунавтурс, така че търси по повечкото и то големи - да са с много контакти, и цената си беше като на моя полет София - Ларнака, не беше по-скъпо

# 261
  • Мнения: 0
Myriam
Да почват от 26/06. а на мен неми върши работа Weary

# 262
  • Мнения: 903
 Ха добрЮтрУ ви на връх Петък 13-ти! newsm48

... То на мен на последък ми е все "петък 13-ти", ама вас не мога да ви мисля... Mr. Green.., та по тоя повод,
един специален поздрав, с пожелание за засмян ден от сутринта ------->

http://vbox7.com/play:3e90cb8d
   Joy  Joy  Joy

# 263
  • Мнения: 903
Мен нещо ме е напънала словесната диария от сутринта Mr. Green.., сигурно щото съм будна от към 5:30 ku-ku ...Та продължавам да си говоря сама perko... засега де, надявам се по-късно и вие да се включите.

Катенце, душко, не чувстваш ли че почваш да ставаш леко нахална вече Joy Joy - кво е т`ва нещо, кви са тия линкове ---- направо ни зари с ПДД-то с обувки... Трябва да ни назначиш на хонорар за модни консултанти, че глей ква работа ни отваряш... #Crazy Joy  Ама айде, нали си мой човек, ще ги разгледам обстойно по-късно линкчетата и ще си кажа "вещото" мнение Wink

Пък нещо май искаш да ме поизпиташ, а Госпожо Кати? Mr. Green  ОК, ето превод на текста ------>


                                                          "Една безумна нощ"

Обичай ме... и тук започва светът...                                                                Обичай ме и отвори тази клетка...
Колкото дълго земята се върти, толкова ще се връщам тук...                        за мен ти си центъра на вселената...
Един миг...                                                                                                          Един миг...
една минута...                                                                                                    една минута...
една нощ...                                                                                                         една нощ...
- аз те искам!                                                                                                     - аз те искам!

Една нощ на безумие -                                                                                      Една нощ на безумие -
разбий стъклото и ме срежи..,                                                                          разбий стъклото и ме срежи..,
но само ела..!                                                                                                     но само ела..!

Една нощ се осмели                                                                                           Една нощ се осмели
и направи за нас двамата                                                                                  и направи за нас двамата         
най-голямата лудост...                                                                                       най-голямата лудост..."     



Шъ си пишем ли шестици, Госпожо Кати, Ъ??? Mr. Green

# 264
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
блонди, ти сама ли го учиш тоя език, направо ахнах от изумление колко си напреднала, браво

добро утро и от мен, весел и слънчев ден ви желая на всички, ако не навън, то поне в сърцата ви да е слънчево

# 265
  • Мнения: 17
кати, аз като човек, който никога не се е качвал на токчета, не мога да разбера как може да се ходи с 10 см. токчета. за мен всичко над 5 см е мазохизъм. да не говорим, че е абсурд да се шофира с такива! (между другото, жената си носи обувки за шофиране в колата и ако е на токчета се преобува.)
съответно розовите са ми най-ок, само да са друг цвят.
тези "спортните" са ми странни, но били модерни сега. въпросът е какво ще ги правиш догодина? понеже съм консервативен по принцип, ми харесват по-класическите неща, съответно тях може да ги носиш и няколко сезона. ето например една марка, на която повечето модели ми харесват http://www.shoes.com/Shopping/Results.aspx?brand=RAMPA
и накрая, щом на теб ти харесват, а мъжът ти е ок, вземи каквото искаш...

# 266
ИХАА wavey ДОБЪР ДЕН момичета и момчета.... аплодисменти smile3501 за pdd браво на теб ...я как ги разбираш нещата..... blondy-mamma   и аз направо съм изумена как сама се справяш с езика....човек иска ли нещо твърде силно го постига.....не е зле да залегна и аз над речника book

# 267
  • Мнения: 903
xelena , Myriam, благодаря ви момичета за оценката, ама чак да изпадате в изумление няма нужда - не съм толкова вътре в езика. Това, което правя е, че като ми хареса някоя песен се вслушвам в думите и да речем около  40-50% от тях ги долавям; от там нататък се заравям из "YOU TUBE-а" и търся някъде дали песента има изписан текста на гръцки, защото при пеене някои думи се сливат, други не се произнасят ясно..., а като го имам вече пред себе си в писмен вид става по-лесно. Ама и това далеч не означава, че мога да го говоря езика ----> достигнала съм само определена степен на разбиране..., но то разбирането пък нали е първата крачка към научаването на чужд език..., а "кипърското магаре" Joy  ми даде изрични нареждания оная вечер да не спирам да го уча Laughing    Но все пак да дочакаме компетентната оценка на изпитващата  Wink ----

----------------------> Ехооооо, Кате, где изчезнааааа?! Впрочем разгледах тия твоите линкове на спокойствие... и да те питам : Абе ти, какъв ти е ръстът? newsm78  Щото на всичките линкове си подбрала едни главозамайващо високи обувки..., пък уж кола искаш да караш... Crazy... Аз ако се покатеря на такава обувка и не си изкълча някой глезен още на първата стъпка, то на втората ще  съм паднала по очи, или най-късно на третата ще съм си блъснала тиквата в горната рамка от касата на входната врата  Joy  Joy       - с две думи  на таквиз кокили няма да мога дори да изляза от вкъщи читава
hahaha  rotfImbo  rotfImao   
Та за пореден път съм на едно мнение с ПДД /дали щото сме си наборчета, че сме и на един акъл  Mr. Green/    И накрая една практична идея - купи си нещо което си ти е най- по сърце, ако ще 15см. да е токът, пък в колата си дръж някакви съвсем семпли равни и удобни обушлета и се преобувай, когато шофираш. Peace

П.П. Между другото тоя пич - Михалис Хадзианис, бил кипърец.

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 14:21 от blondy-mamma

# 268
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Извинете за закъснението но днес много бях заета..... clock clock clock
Първо днес беше прословутия урок за България който трябваше да изнеса пред малките дечица в предучилищната на сина.... bg bg...еййй не че се хваля ма бях мнооого добра newsm08 smile3521....щом ме гледаха милите с цяпнали уста значи им е било интересно ма и аз една пълна програма.....първо редки цветя в бг...после животни редки дет не са и виждали..... smile3508..после празниците на бг и дори им показах камбаните на асамблеята намерих и кипърската... newsm47....после им показах бг азбуката....бях взела и две книжки едната с приказка кратка но мноого интересна и другата със въпроси към тях ..например защо самолета има крила.. newsm78..коя е най голямата автомобилна гума която са виждали... newsm78..с какво са пълнят балоните - дирижабли....и т.н...общо взето бла бла 45 минути.. blahblah newsm20..ейййй
блонди чаках Тихери да се намеси или ПДД ма кат си мълчат ще се изкажа.....ммм....сравнително добре си се справила но още има до пълно шест най важното е да внимаваш при превода в желанието си да го направиш поетично прибавяш думи и малко се бяга встрани така.... Mr. Green...а също като изписваш превода внимавай със параграфите.....иии много съм лоша ама само така ще се научиш като за начало ти пускам да сравниш първия куплет и ти сама се оцени.... smile3528
Обичай ме ....и така започва света
докато земята се върти
толкова ще се връщам тук
един миг една минута
една нощ ти искам
една луда нощ като счупено стъкло
разрежи ме но ела
Една нощ престраши се
направи за нас най голямата лудост

ПДД и БЛонди...питайте муцка...аз на по ниска обувка от десет сантиметров ток не се качвам  newsm47 ...иначе в къщи си нося с равна подметка.....но високите не ми пречат нито да шофирам нито да ходя..... smile3521....защото принципно типа пантофки отпред на пръстите с които натискам педала дефакто са почти без подметка тъй че няма никакъв проблем .......затруднявам се със тия голееемите платформи само.....а за инфо съм си тапишанче  само newsm45 newsm45 smile3518 1...и...66.....тъй че който ще ми идва на гости моооля ако е мнооого висок с равни обувчици Hands Clap
да да и сега по скоро главния въпрос беше за цвета не за модела..... newsm78..цвят който да отива на повечето светли лятни дрехи и да не е бяло.... newsm78
Малеее улях се ..айде после пак... Embarassed

# 269
  • Мнения: 903
Ииииииххх, ти пък, Катиииии, направо направо ми срита поетичния ентусиазъм по задника Crossing Arms /доколкото ентусиазмът има задник Joy Joy/...
Е не са ми чак толкоз сериозни разминаванията пък... ---- в първия ред само дето вместо така съм превела тук; по-голямо е разминаването че вместо счупено /стъкло/ като прилагателно, съм разбрала счупИ (пък за по-драматично писах "разбий") като глагол; пък престраши се е синоним на осмели се, както синоними са лудост и безумие... Нали все пак се стремим към по-лирично звучене... newsm78...  Ееееейййй, уби ми лИбовната преводаческа муза, шЪ знаЙш! Crossing Arms Joy

Бравос за открития урок! Hands Clap

Ама виж как отгатнах за ръста ти, че затова налиташ на подчертано високи обувки - голям инспектор съм, ей! search  tiptoe...  Само остава да довтасам и да го отворим детективското бюро Mr. Green  ..... И значи ако тръгна да пристигам, ще гледам да съм на ниски обувки щото съм 1,72м. и малко отгоре..., та да не изпаднеш в някаква фобия като ме видиш Joy         Пък за цвета, нали ти казахме бе мацко - бледо беж е идеално /поне според мен и ПДД-то, пък другите нека и те да кажат/

Ех, Жужи/Бърборанчицата много липсва на пейзажа...

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 21:52 от blondy-mamma

Общи условия

Активация на акаунт