СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 87 545
  • 1 858
  •   1
Отговори
# 1 815
  • Мнения: 9 990
Candy girl, само едно уточнение за програмата на МТСП за детегледачките - тя е за деца до 3-годишна възраст, т. е. от тази година набор 2005 излизат от нея.  Peace

И колко човека ще оставят децата си на непознат човек, нямаш възможност да се реализира другаде от бюрото по труда срещу заплащане от цели 220 лева???
На колко родителите са работещи и нямат възможност да напуснат постоянната си работа за да гледат срещу 220 лева внучето си ???
Тази програма е приложима само в единични случаи.

И ако трябва да се точни-тази програма е приложима ако  майка ти примерно е на борсата..... WhistlingКогато аз се интересувах от програмата-от службата ми казаха за цели 3 реалицирани случая.И в трите-роднина от борсата взима да гледа детето.Имало е заявка за един-непознат-и майката се е отказала...

# 1 816
  • София
  • Мнения: 3 648
Няма още нито едно записано дете в системата, а трябваше вече днес да е разрешена тая опция!

# 1 817
  • Мнения: 47 996
куки, всъщност за повечето родители Дг означава възможност майката да работи, за да се изхранва семейството!
За съжаление малко хора ползват ДГ само за обогатяване на социалния живот, за повечето е доста необходима забавачката

# 1 818
  • Мнения: 208
До кг.софия.бг, защо все още не може да се види в системата колко деца са се записали след второто класиране? Имам в предвид че свободните места като бройка от вчера не са се променили, а доколкото имам информация има записани деца.Или аз нещо съм изпуснала newsm78

# 1 819
  • Мнения: 47 996

Изглежда наистина има проблем с тази държава, защото дори при проявата на регламентираност, безпристрастност и прозрачност, ние сме толкова заслепени от собственото си възмущение, че не можем дори да забележим тази проява, камо ли да видим в нея развитие към по-добро.

Екип на кг.софия.бг


Уважаеми кг.софия.бг,
Доверие се печели бавно и трудно. И ако Вие се изразходили целия кредит от нашето доверие с ужасния старт на системата на 4.02.2008 не се сърдете, че не Ви вярваме.

Ще мине много време, в което да до изградите системата и да разясните превилата, така че да няма неясноти. Много родители не четат този форум и не са длъжни да го правят. Много от трудностите при работа със системата, са по вина на общината, а не на Вас. Пример е и сегашното неясно положение с новия регламент.

Недоволството ни се дължи на проблемите, които имахме при работата със системата Ви. Похвално е, че пишете във форума, но ако си бяхте признали грешките, вместо да ни обвинявате в "хакерси атаки", "нарочно дублирани регистрации", "неправилно регистрирани предимства", "неумение да се ползва системата" ... и др. отношението можеше да е съвсем друго.


П.С. Моля смекчете тона в подобни на това изказвания, т.к. Вие сте " на гости " в нашия форум, в които ние споделяме чувства и емоциите си, породени от системата Ви за кандидатстване.
Този пост много ми хареса, подписвам се и аз под него!!!

# 1 820
  • Мнения: 7 821
Аз не давам съвети кой как да си глада децата. Отбелязвам фактите такива каквито са. За децата родени 2006 и 2007 съответно догодина и подогодина ще се кандидатства в градините. Тогава ще е големия прием.
И е факт, че има алтернативи, чудя се колко от вас изобщо се поинтересуваха от тях и лично разбраха, че са неприложими?!?
Както и да е няма смисъл от конфронтация  Peace , не исках да обидя никого, просто се подразних от виковете  Embarassed и не се стърпях.
А и ми направи впечатление, че неволните и неприети са предимно от 2007 и 2006, което е добре, защото за тях все още има възможности. Ще се съгласите, че едно е да се оправяте някак 1 година и съвсем друго да се оправяте някак 4 години  Peace .

# 1 821
ПРАВОТО НА МОЕТО ДЕТЕ ДА ПОСЕЩАВА ДЕТСКА ЯСЛА Е НАРУШЕНО.
МОЕТО ПРАВО ДА СЕ ВЪРНА НА РАБОТА, СЪЩО.
КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА, ОСТАВАМ СИ В КЪЩИ ДА СИ ГЛЕДАМ ДЕТЕТО И НЕ ПОЛУЧАВАМ НИКАКВИ ПАРИ, СЛЕД ДЕКЕМВРИ 2008, ЗАЩОТО ТО СТАВА НА ДВЕ ГОДИНИ. НИКОЙ НЕ МИ ГАРАНТИРА, ЧЕ СЕПТЕМВРИ 2009 ГОДИНА ЩЕ ГО ПРИЕМАТ В ДЕТСКАТА ЯСЛА.
ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ, СЛЕД КАТО ОБЩИНАТА НЕ МОЖЕ ДА ОСИГУРИ МЯСТО ЗА ДЕТЕТО МИ В ДЕТСКА ЯСЛА, ТРЯБВА ДА МИ ОСИГУРИ СРЕДСТВАТА ДА СИ ГО ГЛЕДАМ  В КЪЩИ, Т.Е. СУБСИДИЯТА, КОЯТО ОТИВА ЗА ОДЗ-ТО, СИГУРНО ВЕЧЕ Е КЪМ 200 ЛВ.,  ДА МИ СЕ ИЗПЛАЩА НА МЕН!

# 1 822
  • Мнения: 2 471
Аз пък не разбирам, каква е тази радост и благодарност към Сирма, че ни отговарят на въпросите. Фирмата следи темата и има смисъл да отговаря, за да си подобри качеството на услугата за бъдещ период. Ясно е, че ние ще сме ощетени, защото първи ползваме тази форма на записване в детските заведения. Факт е, че много от децата ни ще останат извън детските градини, поради недостига им. И аз не проумявам, нужно ли беше да се дават пари за такава система, вместо да се мисли за построяването на нови сгради за децата ни. Днеска по Нова ТВ, говореха за поредната детска градина, ползвана от години за складова база.

# 1 823
  • Мнения: 2 471
ПРАВОТО НА МОЕТО ДЕТЕ ДА ПОСЕЩАВА ДЕТСКА ЯСЛА Е НАРУШЕНО.
МОЕТО ПРАВО ДА СЕ ВЪРНА НА РАБОТА, СЪЩО.
КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА, ОСТАВАМ СИ В КЪЩИ ДА СИ ГЛЕДАМ ДЕТЕТО И НЕ ПОЛУЧАВАМ НИКАКВИ ПАРИ, СЛЕД ДЕКЕМВРИ 2008, ЗАЩОТО ТО СТАВА НА ДВЕ ГОДИНИ. НИКОЙ НЕ МИ ГАРАНТИРА, ЧЕ СЕПТЕМВРИ 2009 ГОДИНА ЩЕ ГО ПРИЕМАТ В ДЕТСКАТА ЯСЛА.
ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ, СЛЕД КАТО ОБЩИНАТА НЕ МОЖЕ ДА ОСИГУРИ МЯСТО ЗА ДЕТЕТО МИ В ДЕТСКА ЯСЛА, ТРЯБВА ДА МИ ОСИГУРИ СРЕДСТВАТА ДА СИ ГО ГЛЕДАМ  В КЪЩИ, Т.Е. СУБСИДИЯТА, КОЯТО ОТИВА ЗА ОДЗ-ТО, СИГУРНО ВЕЧЕ Е КЪМ 200 ЛВ.,  ДА МИ СЕ ИЗПЛАЩА НА МЕН!

Това пък го няма в никоя държава.

# 1 824
  • Мнения: 3 740
И аз бих искала да поздравя екипа на Сирма за търпението да отговарят на въпроси тук, въпреки че това не им влиза в задълженията.

Разбирам гнева на родителите на неприети деца, но не редно да го изливат върху първия, който им попадне. Ясно е, че недостигът на места е сериозен (колко сериозен, ще разберем точно с помощта на оплютата от някои електронна система), но с крясъци във форума нищо няма да стане по-добро. По-добре е да мислим какво да променим, а не да заставаме на позицията: "Не знам как е, но не е така".

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 13:55 от Кабо Алма

# 1 825
  • София
  • Мнения: 2 708
И аз бих искала да поздравя екипа на Сирма за търпението да отговарят на въпроси тук, въпреки че това не им влиза в задърженията.

Разбирам гнева на родителите на неприети деца, но не редно да го изливат върху първия, който им попадне. Ясно е, че недостигът на места е сериозен (колко сериозен, ще разберем точно с помощта на оплютата от някои електронна система), но с крясъци във форума нищо няма да стане по-добро. По-добре е да мислим какво да променим, а не да заставаме на позицията: "Не знам как е, но не е така".

Съвсем точно казано  Peace

# 1 826
  • Мнения: 318
За 120 ОДЗ наистина е странно:

В първа яслена група има 9 записани деца и едно отказано (отказът е без предимство). В списъка с чакащи деца НЯМА друг с предимство. И изведнъж на освободеното място се класира друго дете, чието време на кандидатстване е 07.03.2008 10:24:35 Вх.№ 131, което Е с предимство, но презимето му и фамилията не съвпадат с тези на нито едно друго записано дете на първо класиране. Thinking
Именно, затова продължавам да настоявам някой от кг.софия да ми отговори..какъв е случая?!!!

Моля за отговор от kg.sofia на зададения от мен въпрос, а именно:
Защо на първо класиране не влиза детето, което влиза с предимство  newsm78 на второ (120 ОДЗ)? На първо класиране въпросното дете дори не е в списъка на първите 10 чакащи, а под номер 82, няма заявено предимство.

Напълно е възможно. Родителите на това дете са заявили предимство между двете класирания. Ако те не успеят да удостоверят това предимство, записването ще бъде отказано и на трето класиране мястото ще бъде заето от поредното дете в списъка на чакащите.

Екип на кг.софия.бг

П.С. Разбирате, че не можем да говорим за конкретни деца в публичен форум. Длъжни сме да защитаваме личните данни.

А как може да се провери дали има други деца с новозаявени предимства между първо и второ класиране и колко са те? Наясно съм за защитата на личните данни, но във възможността до всяко име в листа на чакащите да е видимо има ли заявено предимство или не не виждам нищо некоректно. Още повече че е ясно, че тези деца ще бъдат приети независимо че не са от първите в листата чакащи и причината за това ще се види едва тогава  Rolling Eyes

# 1 827
  • Мнения: 7 821
ПРАВОТО НА МОЕТО ДЕТЕ ДА ПОСЕЩАВА ДЕТСКА ЯСЛА Е НАРУШЕНО.
МОЕТО ПРАВО ДА СЕ ВЪРНА НА РАБОТА, СЪЩО.
КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА, ОСТАВАМ СИ В КЪЩИ ДА СИ ГЛЕДАМ ДЕТЕТО И НЕ ПОЛУЧАВАМ НИКАКВИ ПАРИ, СЛЕД ДЕКЕМВРИ 2008, ЗАЩОТО ТО СТАВА НА ДВЕ ГОДИНИ. НИКОЙ НЕ МИ ГАРАНТИРА, ЧЕ СЕПТЕМВРИ 2009 ГОДИНА ЩЕ ГО ПРИЕМАТ В ДЕТСКАТА ЯСЛА.
ИМАМ ПРЕДЛОЖЕНИЕ, СЛЕД КАТО ОБЩИНАТА НЕ МОЖЕ ДА ОСИГУРИ МЯСТО ЗА ДЕТЕТО МИ В ДЕТСКА ЯСЛА, ТРЯБВА ДА МИ ОСИГУРИ СРЕДСТВАТА ДА СИ ГО ГЛЕДАМ  В КЪЩИ, Т.Е. СУБСИДИЯТА, КОЯТО ОТИВА ЗА ОДЗ-ТО, СИГУРНО ВЕЧЕ Е КЪМ 200 ЛВ.,  ДА МИ СЕ ИЗПЛАЩА НА МЕН!
Ясно е, че съвсем не сте на ясно ... около 100 лв излиза на общината едно дете в градините, а 40 от тях си плащаме ние.

# 1 828
  • В ЛЮтеницата
  • Мнения: 328
Аз пък не разбирам, каква е тази радост и благодарност към Сирма, че ни отговарят на въпросите. Фирмата следи темата и има смисъл да отговаря, за да си подобри качеството на услугата за бъдещ период. Ясно е, че ние ще сме ощетени, защото първи ползваме тази форма на записване в детските заведения. Факт е, че много от децата ни ще останат извън детските градини, поради недостига им. И аз не проумявам, нужно ли беше да се дават пари за такава система, вместо да се мисли за построяването на нови сгради за децата ни. Днеска по Нова ТВ, говореха за поредната детска градина, ползвана от години за складова база.
Че какво и е на качеството - програмата работи и има сравнително елементарен агоритъм - на всичкото отгоре обяснен хиляди пъти вкл. и във форума... Задачата на фирмата е да напише програма, а не да осигури детски заведения на децата. А още по-малко да ни обяснява тук как работи програмата. Представителите на общината, които са дали заданието и трябва да следят дали е изпълнено трябва да са на сцената с прожекторите и да отговарят на въпросите, а не Сирма и Явор Джонев...
Имало срив - е, да - ама дали ще съм 120-ти номер с час 9:30 или с час 12:40 - в крайна сметка е все едно. Изнервящо е, но не е фаталното и драматизмът е от общината и от липсата на места, а не от Сирма, която пише програма за опашките.

# 1 829
  • Мнения: 2 471
Аз пък не разбирам, каква е тази радост и благодарност към Сирма, че ни отговарят на въпросите. Фирмата следи темата и има смисъл да отговаря, за да си подобри качеството на услугата за бъдещ период. Ясно е, че ние ще сме ощетени, защото първи ползваме тази форма на записване в детските заведения. Факт е, че много от децата ни ще останат извън детските градини, поради недостига им. И аз не проумявам, нужно ли беше да се дават пари за такава система, вместо да се мисли за построяването на нови сгради за децата ни. Днеска по Нова ТВ, говореха за поредната детска градина, ползвана от години за складова база.
Че какво и е на качеството - програмата работи и има сравнително елементарен агоритъм - на всичкото отгоре обяснен хиляди пъти вкл. и във форума... Задачата на фирмата е да напише програма, а не да осигури детски заведения на децата. А още по-малко да ни обяснява тук как работи програмата. Представителите на общината, които са дали заданието и трябва да следят дали е изпълнено трябва да са на сцената с прожекторите и да отговарят на въпросите, а не Сирма и Явор Джонев...
Имало срив - е, да - ама дали ще съм 120-ти номер с час 9:30 или с час 12:40 - в крайна сметка е все едно. Изнервящо е, но не е фаталното и драматизмът е от общината и от липсата на места, а не от Сирма, която пише програма за опашките.

Моля да не четете между редовете. И аз наистина смятам, че системата си има негативи.
Къде точно в поста ми прочетохте, че Сирма трябва да осигури детски заведения? Казах, че според мен парите можеха да отидат за такива, а не за програма. Моля Ви, след като ме цитирате, да го правите правилно. И изобщо не е все едно в колко часа съм записала детето си и под кой номер. Защото ако можех да влезна в 1-вата си регистрация (която после ми се дублираше) сега детето ми щеше да е в детско заведение.

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 14:29 от Dencho

Общи условия

Активация на акаунт