На колко години купихте GSM на детето

  • 15 499
  • 200
  •   1
Отговори
# 135
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Когато тръгна първи клас и дадох моя стар ериксън, сега е с Нокия 6300 (пак моя), просто Ериксончето е на годинки-6 и издаде багажа. Не пази и затова ще е със втора употреба докато не се научи да цени това което има Peace

# 136
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен! Тези телефони са много удобни и много успокояващи за родителите, стига да се използват по предназначение! Молят си има телефон в себе си от 2-ри клас. Не от снобарщина, а от нужда. От няколко месеца обаче сметката на телефона му е по-голяма от сумарната сметка на телефоните на цялото семейство. Последната фактура е на стойност 107 лв. От тази сума 100 лв са навъртяни в един-единствен ден и то на номер 01699. Много странно аз не можах да се свържа с този номер, а синът ми категорично отрича да е звънял. Някой случайно да е имал същият проблем?

Здравей @fridadany! При мен този месец се появи същия проблем, само че за щастие сметката ми не е 100 лв, ами само 20!     Това ме озадачи, защото плащам от порядъка на 8-10 лв. (синът ми ползва моят телефон към Мтел на тарифен план с включени безплатни минути към мен и съпругата ми!) Като проверих във фактурата нещата се изясниха - нашият е набирал същия номер 01699 10 пъти в рамките на един ден (дори по-точно каззано) в рамките на 3 минути. На 19.07. от 10:02 до 10:05.  И понеже нашия неказва за какво е звънял веднага се заех да проверя какъв е този номер.  За съжаление не успях, но първия резултат, който Гугъл изплюва бе твоето мнение! Предполагам че е от някакво телевизионно предаване. Карай да върви,  парите не са най-важното, но подобни случки показват колко влиятелна може да е телевизията спрямо детето, далеч по-влиятелна от това на което ние сме способни!

# 137
  • Мнения: 1 252
И на двамата в пети - шести клас. И на двамата втора ръка.
Докато не се научиха да пазят.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря не е от много внимателните, но телефоните си ги пази. За сега няма проблеми с това. Един път си блокира сим картата, но това е от незнание.

# 139
  • на майната си
  • Мнения: 425
LG, предполагам е това http://ims.bg/bg/productions/calltv/coffee, по 1/обаждане - имах скоро такъв "проблем" с друг подобен номер Simple Smile и се специализирах в издирването.

# 140
  • Мнения: 63
Първият телефон на дъщеря е от миналото лято. Т.е. малко преди първи клас. Това беше моят стар (двегодишен) Самсунг. Тази пролет го загуби в Морската градина. Калъфа беше изпран и го държеше в джоба на якето.
Преди 2-3 месеца ми изтичаха договорите с оператора. Имам четири на мое име. Преди да подпиша новите се попазарих малко и ми подариха една чудна розова Нокиа, таман като за детенце.
Мисля че детето трябва да има телефон, но възможно най-евтин или безплатен (като в моя случай), защото вероятността да го повреди или загуби е голяма.

# 141
  • София
  • Мнения: 3 679
Взехме и телефон като навърши 6 години, но го носи само, когато не е с нас. Ползва стара Нокия - ще и взема нов като се научи да пази. Взехме и толкова рано телефон, за да може да свикне като стане 1 клас наесен да не се чуди как да се оправи с апарата.

# 142
  • Мнения: 239
На 7г., когато тръгна в първи клас.

# 143
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
На 6 и половина, още в предучилищната. Там бе забранено да носят телефони, но тя играеше худ гимнастика и след като веднъж зимата се случи да свършат по-рано и ме чакаше отвън с треньорката  /а свършили по-рано, защото някой изключил парното и за да не ги простудява ги разпуснала рано/, така че се сдоби с един мой стар телефон. Сега иска телефона и да има камера, ама няма да и се отвори парашута поне още известно време.

# 144
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Преди 2 месеца( август ще навърши 6 г.) и дадохме стар наш апарат, сим картата ми я подариха и решихме да и направим този подарък, за да свиква да борави с телефон.

# 145
  • софия
  • Мнения: 2 543
Взехме и телефон като навърши 6 години, но го носи само, когато не е с нас. Ползва стара Нокия - ще и взема нов като се научи да пази. Взехме и толкова рано телефон, за да може да свикне като стане 1 клас наесен да не се чуди как да се оправи с апарата.
Също и ние , но тя успя да установи, че
1. малко памет има
2. няма блутуут
 съответно не може да си вкара хилядите mp3, които харесва и сега сме
 в шах какъв модел да и купим. Да е евтин ,ако може на промоция,  че да не ми пука за него
Безплатния самсунг , който раздаваше Мtl не го иска, че пък нямал камера. Ужас.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 262
на 7 г. като тръгна първи клас по обикновен и с прима карта . В 3кл. купих нов с повече  екстри и изкара с него до 6 кл. когато му го откраднаха от ръцете както говореше с мен , после купих нов и така до  края на 8 кл. Преди една седмица купихме  нова карта с по хубав план  и нов телефон .
п.п Ние говорим доста по мобилните защото нямаме домашен телефон

Малката когото стане на 6 г. ще наследи последният телефон на батко си .

# 147
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
На синът ми за 8-мия му РД,което бе края на 2 кл.
Дъщеря ми е от първи кл.

# 148
  • Мнения: 6
Нямаше и 3 години бяха пуснали едни детски за 1 юни на м тел като играчки сини и розови

# 149
  • Мнения: 147
В първи клас. Но тази тема се превръща в отчетна - кой, кога е купил нещо...И какво от това...Всеки родител решава кога според собствените си разбирания.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт