На колко години купихте GSM на детето

  • 15 487
  • 200
  •   1
Отговори
# 150
  • out of space
  • Мнения: 8 574
В първи клас. Но тази тема се превръща в отчетна - кой, кога е купил нещо...И какво от това...Всеки родител решава кога според собствените си разбирания.

Така е. Мнението ми е, че в училище телефона е задължителен, от първия ден на първи клас  Simple Smile Хем за детето е важно да има връзка с родителите си, хем обратното.
Първия й беше нов- калпав самсунг на промоция, с добър план и още по-добър вид  Grinning Оцвъка го с лепенки и си стана уникален за нея. Брат й го счупи година по-късно. Сега смени 2 мои стари, хубави нокии, но с умряли батерии. За трети клас ще се купува нов, но няма да има никакви тъч скрийнове, маса игри или каквито и да било глезотии.  Crossing Arms

# 151
  • Мнения: 1 568
В първи клас.

# 152
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Втори.

# 153
  • Мнения: 38
Колкото по-късно, толкова по-добре! Втори клас дете няма работа да има ГСМ!

# 154
  • Мнения: 1 437
на 7 години

# 155
  • Мнения: 284
Дъщеря ми наследи един телефон от баба си на 5 и половина /сега е на 7/. Никога не го е носила в детската градина, но когато я пращам с вуйна й и нейните ученици на зелено училище държа да го носи. Носеше го и когато бяха на ски от детскта градина, и лятото, когато ходеха на спортна академия на Спартак. Позвъняваше ми, когато се качат в автобуса за прибиране, за да отида навреме. Тя много добре се оправя с телефона, не е имало проблем със сметките, звъни предимно на мен и на баща й, на баба си - те са й безплатни. Опитах се да й предложа моя стар телефон - доста по-модерен, с фотоапарат, но тя не го иска, навлиза дълбоко в дебрите на менюто, даже аз се научих на някои неща от нея.
Учителката, която ще ни бъде в първи клас сподели на родителската среща, че предпочита децата да не носят телефони, ако има проблем - да контактуваме директно с нея. Но все пак детето ще бъде цял ден в училище, мислите ли, че ще е по-добре да го носи изключен и да си го пуска в занималнята?

# 156
  • Мнения: 1 517
Моите и двамата си имат - на 12 и 7 са. Баткото е 'модерен", а малката все още с най-обикновен. Много ми е удобно, още повече, че по цял ден са сам самички. Но на моменти се улавям, че сме се вманиачили с тези телефони.
Вярно, че едно време беше по-спокойно, но все пак....нашите майки как са се чувствали без ГСМ.

# 157
  • Мнения: 22
На големия ми син –в четвърти клас.Той е много разсеян и се е случвало за един месец да си загуби телефона 3 пъти.Сега ,като е голям го губи по 2 пъти годишно(казва,че му ги крадат по физическо).Така че няма смисъл от скъпи телефони.

# 158
  • Мнения: 50
На мен ми купиха на 8.

# 159
  • Мнения: 1 252
На мен ми купиха на 8.

а в момента на колко си?

# 160
# 161
# 162
  • Мнения: 50
Няма защо.

# 163
  • Мнения: 1 731
И аз съм пред дилема дали-или/ newsm78
Иска ми се да имам връзка с първокласника,има един стар телефон .Той е съгласен него да му дадем обаче незнам на каква програма да го включа. newsm78
За каката също се чудя.Тя досега беше на валчер ама ми се иска да е на такса,обаче понеже не си прави сметката някакси да е ограничена.Всички сме абонати на Глобул.Знаете ли някакви добри програми ? Thinking

# 164
  • Мнения: 159
В предучилищната. Сега ще бъде трети клас и все още го използва по предназначение (т.е. говори предимно с нас).  Тъй като само отива и се връща за нас е абсолютно необходим. Понякога ми звъни и в междучасията да се похвали или оплаче. Смятам, че една такава връзка помага за намаляване на стреса  Peace

Общи условия

Активация на акаунт