Орхид Хилс - Варна

  • 56 831
  • 366
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Гадно е, че така се е получило. Бях чула че предлагат други апартаменти, пък и цените свалиха доста и си мислех че хората все пак са доволни. Дано наистина всичко мине гладко и си намерите друго по-хубаво жилище, нали знаеш - всяко зло за добро  Peace

# 331
  • Мнения: X
Предлагат , но не същия , не със същото изложение , на акт 14, абе искам да се отървем от тях , ако може вече. Стига 2 години слушах всеки момент почваме и т.н. По добре да ни върнат парите и да се разделим по живо по здраво! Дано всичко мине гладко!

 newsm78 Ето сега по мое усмотрение трябва да се обърнете към АДВОКАТ!
По закон най-малко Ви дължат законната лихва+10 пункта .
Адвоката,запознавайки се с Договора може да предцени за какви неустойки може да пледира.
Заведете си граждански иск или евентуално започнете с Нотариална покана.
Иначе може да си говорите и да се омайвате с години.Предприемете надлежни действия!
Има съфорумки,които са адвокати и предполагам на "добра воля" биха Ви посъветвали
откъде да започнете!
Успех и си търсете правата!
Строителните пирамиди бяха през 90-те години....

# 332
  • Мнения: 306
Подписахме анекс към договора за връщане на парите , сега ще чакаме! Дано дано всичко се нареди!

# 333
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
PAV 1 , такова нещо няма....за искане на заплащане такси за поддръжка по 42 лв месечно....аз изрично попитах откога се заплащат тези такси, и от офиса ми казаха при получаване на нотариален акт... Wink
Ние сме от тези"потърпевши" , на които няма да се строи корпуса....в замяна на това ни обезщетиха с 28 м.кв. повече за същите пари....верно , че изложението не е това ,което първоначално сме си избрали, но след като видях апартамента който ни предлагаха , установих , че това е по добрия вариант от този , който ние си бяхме избрали....не се чувствам " набутана" или "измамена"....дори напротив , това което ни предложиха ми допада повече от първоначалното  Heart Eyes
но... който както си прецени , винаги ще има доволни и недоволни....
а комплекса , какво да кажа....от сума ти обикаляне по разни обекти, кооперации и прочее ,свят ми се зави и лично аз не останах с убеждение за "свалени" цени на имотите....а за местонахождението на кооперациите , просто не искам да говоря....луди пари за тесни и прашни улички без простор....отново казвам...всичко е въпрос на личен избор.... Hug

# 334
  • Мнения: 306
 Върнаха ни паричките, сега си търсим жилище и вече май почти си намерихме ! Радвам се че всичко свърши Simple Smile

# 335
  • Мнения: 21
Здравейте..знае ли някой от вас как стоят нещата с прехвърлянето на собствеността след акт16 и по-точно подготовката на нотариален акт, че сега ни предстои ...висока ли е таксата по прехвърлянето

# 336
  • Мнения: 1 312
Здравейте..знае ли някой от вас как стоят нещата с прехвърлянето на собствеността след акт16 и по-точно подготовката на нотариален акт, че сега ни предстои ...висока ли е таксата по прехвърлянето
На нас ни излезе всичко около 3 500 лв., с изповядване на сделката при нотариус, договор за ипотека, такси, данък.
Но бяхме с кредит, така, че документите са повече.
Предполагам с около 400-500 лева по-малко ще е без.

# 337
  • Мнения: 0
Здравейте! Искам да попитам нещо във връзка с паркоместата в кооперацията. Някой запознат ли е как стоят нещата там? Имам информация само за тяхното закупуване, но нямам такава възможност и бих искала да ползвам под наем. Знаете ли дали може под наем и към кого трябва да се обърна ако е възможно?

# 338
  • Мнения: 98
Здравейте! Искам да попитам нещо във връзка с паркоместата в кооперацията. Някой запознат ли е как стоят нещата там? Имам информация само за тяхното закупуване, но нямам такава възможност и бих искала да ползвам под наем. Знаете ли дали може под наем и към кого трябва да се обърна ако е възможно?

Под наем се дават места в подземния гараж - обирни се към фирмата, която поддържа комплекса - Стар Пропъртийс.

# 339
  • Мнения: 21
Здравейте, ондавна никой не е писал тук, дали се знае вече кога ще приключва този прословут строеж или още не Simple Smile

# 340
  • Мнения: 21
Здравейте отново, много моля някой от последните собственици на трети етап да се включи за малко помощ - тъй като изитича гратисния период след седмица, в който трябваше да излезе акт 16, смятате ли, че ще бъдат спазени клаузите за неустойки по договорите. Моля за съвет вие как ще постъпите. Притеснени сме, защото от Оркид ни казват, че ако си платим всичко предварително (тоест преди акт 15 и акт 16) щели да издадат нотариален акт, което на мен ми звучи безумно. Ще ви бъда много благодарна, ако споделите и вашето мнение.

# 341
  • Мнения: 0
Здравейте , ние закупихме жилище на 4 етаж ,вход 16 . В момента правим ремонт ,получихме протокола и ключовете. Ние си имаме нотариален акт от 16.10.2010г.След като се преведе цялата сумата за закупуване на жилището се изготвят документите за издаване на нотариален документ пред нотариус.

# 342
  • Мнения: 21
Здравейте , ние закупихме жилище на 4 етаж ,вход 16 . В момента правим ремонт ,получихме протокола и ключовете. Ние си имаме нотариален акт от 16.10.2010г.След като се преведе цялата сумата за закупуване на жилището се изготвят документите за издаване на нотариален документ пред нотариус.

Хммм, това кое блокче е, че нещо не мога да се ориентирам, нашето е "P" и до тези дни и дума не е ставало за такава опция. Все си чакахме. Бяха ни казали, че не може да влезем преди акт 16, за това истински ме заинтригува вашия пост. Благодаря за бързия отговор.

# 343
  • Мнения: 0
Нашия блок е " R " ,знаем до 15.05 .трябва да поставят радиаторите и да вземат акт 15 и след това акт16.Няма да се включат в срока който им е даден до 20.05.11г. След този срок дължат неустойки. Ние им дадохме писмено удължаване 60 дни,както е по договор . Този срок тече от 20.03.11г. до 20.05.11г.

# 344
  • Мнения: 21
Някой от вас смята ли да предяви претенции за неустойки след 20 май. Този строеж започва да ме изнервя с темпото, с което се движи в последно време.

Общи условия

Активация на акаунт