Колко време е нормално да чакам нещата да се променят?

  • 5 238
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 482
Ти пък в прав текст му кажи, че ако мисли, че винаги само ти ще отговаряш за детето, много се лъже Naughty
И ние сме в моя апартамент.Да не ти казвам, колко трудно дава пари за ремонти.
Знам само, че с разговори не става.Или намираш начин "да му нашокаш репата", или ще си жертва в брака.
Не зная на колко си и други подробности, но трябва да прецениш колко и защо търпиш.
 Аз мога да ти кажа, че сега мъжът ми общува със сина - като големи, като мъже.Също мога да кажа, че синът ми вече има някои очаквания към мен- от баща си- например, че аз съм длъжна да пускам пералнята (те не могат) и други, които не одобрявам

# 16
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
 Това за майка му не е лоша идея. Но все пак ти я познаваш, ти преценяш. Аз, лично съм прибягвала до това да замесвам и свекърите и естествено винаги са заставали на моя страна, не че са ми особено близки и драги, но когато синът им се държи идиотски няма как да не го признаят и те. Още повече, че на никой не му харесва чужд човек /снахата/ да става свидетел на провала им като родители и правят хорицата усилие да компенсират макар и късно.
 А това, че бившата му е постъпила така, мисля, че е в твоя полза. Поне вече ще знае, че си сериозна.

# 17
# 18
# 19
  • Мнения: 446
Абсолютно съм съгласна с Киара, ти къде си в цялата ситуация, извинявай?!
Той щял да се разсърди, щял да се издразни и т.н., а ти не се ли сърдиш, не се ли дразниш?!
Крайно време е съпругът ти  да преосмисли приоритетите си.
Мисля и ти трябва да премислиш доста неща, колко време още нервите ти ще издържат?

# 20
  • Мнения: 671
Мацка,тук е пълно с чакали и не дочакали...
Ма ако ти се чака-чакай....не че нещо ще се промени.Такова чудо до сега не се е случвало и едва ли ще се случи. Naughty

# 21
Мисля и ти трябва да премислиш доста неща, колко време още нервите ти ще издържат?
Не знам. Аз затова и вече се замислям за разни драстични решения. Виждам, че вече не издържам, нервите ми са опънати до крайност, а самият факт, че вече от ярост към непукизма му съм посягала да го ударя, говори достатъчно "добре" за състоянието ми.

От варианта с майка му засега се отказах, че още в първите дни, в които се върна от дълго отсъствие (вчера и днес), вече създаде конфликт. Припомних си много скоростно защо не се разбираме. Явно покрай това, че не сме общували много напоследък бях позабравила и леко съм я идеализирала.

Благодаря на Праскова за споделеното (явно не съм само аз) и за съвета за парите. Засега точно така ще процедирам, колкото и да ми е гадно да го правя. Ще си стискам моите, ще казвам, че нямам и ще пазарувам предимно с него. Въпреки че това никак не ми се връзва с представата за семейство и двама души, които са заедно и си имат доверие.

И не ме корете така, че чакам и се надявам. Дълго съм търсила човека за мен и след като се омъжих за съпруга ми, живея с мисълта, че това е Той с главно Т. Няма да се откажа толкова лесно от мечтите и плановете, които съм градила с него, още повече, че имаме и дете.
А и той далеч не е лош човек. Просто е доста незрял, за съжаление, и е расъл и се е възпитавал сам, без родители (баща няма, майката е живяла в чужбина, бил е на пълен самотек при баба си и дядо си). Като че ли не се държи нормално, защото самият той не е расъл в нормална среда и явно не знае какво е това нормални отношения в едно семейство. Та аз затова все още имам някаква надежда и не съм приключила нещата. Мисля, премислям и все ми се струва, че е най-лесно да зарежа всичко и да кажа "край", затова и не го правя. Имам чувства към него (макар и вече да не съм сигурна дали мога да ги нарека любов), заради детето и защото се надявам, че с времето ще ми се довери повече и ще "попие" от мен топлите семейни отношения. Заедно сме едва от 2 години, така че току виж с малко повече "стаж" семейството ни се оправи.

Сега чета и виждам, че постът ми е излязъл като едно обобщение на ситуацията. Благодаря много на всички писали, защото се замислих за някои неща, които не ми бяха хрумвали преди.
Разбира се, ще дам на мъжа ми още известно време, но поне вече не гледам на брака си като на един безкраен затвор без изход. Много е неприятно, но в крайна сметка хората се развеждат, срещат нови партньори и т.н. Дано все пак не се стига до там, но поне вече тази възможност ми изглежда по-реална и по-малко плашеща.
Засега оставаме заедно и му давам шанс най-малкото още 3-4 месеца, докато аз се върна на работа и си вляза в стария ритъм на живот и се позакрепя. Че то добре ще спра да се тормозя заради него, ако се разделим, но с бебо ще трябва да се издържаме някак. Да не споделям и проблема с детегледачката, че вече съм се отчаяла, че ще намеря подходяща... Голям ужас настана в тази София с бейби бум-а напоследък и огромното търсене на бавачки. Но все се надявам, че до септември ще се яви някоя мила баба/леля, защото просто няма как да не се върна на работа, а няма кой друг да ми гледа детето.

Пак стана много дълго, дано не съм ви отегчила.
Още веднъж благодаря на всички писали и ако далите ми съвет да приключа брака си с този мъж са хора, които вече сами са сторили нещо подобно и доброволно са останали сами поради една или друга причина, заслужават искрените ми адмирации! Мен все още ме е страх от самотата...

P.S. Бях се замислила много за семейна терапия, но така и не открих координати на правилния лекар. Ако някой има повече информация или опит по въпроса, моля да сподели.
И такова нещо изобщо би ли се поело от здравната каса или ще трябва да се плащат едни 20-30 лв на посещение? Че ако е така, надали ще отидем на повече от 2-3 сеанса...

# 22
  • Мнения: 671
Миличка,никой тук няма да те укори че се опитваш да спасиш брака си.
Друга ми беше мисълта-дай шанс,щом мислиш че все още има надежда,НО  в никакъв случай не прекарвай целия си живот в чакалнята.
Защото вероятноста, възрастен човек да промени навиците си, е почти нулева. Naughty

# 23
  • Мнения: 4 458
Явно ти си от типа самарянка която си мисли, че никой друг освен нея няма да може да го научи на нещо което той дори не иска да знае. Ако е израснал без семейна среда няма начин да му липсва и да я цени.
Продължавай с опитите си да го промениш или вкараш в правия път, дано успееш. Най-малкото сама себе си ще залъгваш, че живееш в нормално семейство.

Съвета за парите е превъзходен! Изобщо от къде на къде ти ще поемаш цялата тежест по отглеждането на едно дете, а той ще маа гащи из офиса и после туп в леглото все едно живее сам.
След седмица-две пробвай следното: Когато се прибере му остави детето за 5  мин. да отидеш на бързо до магазина, че си забравила.... нещо си. Или просто да изхвърлиш боклука. Позабави се малко - срешнала си позната, някой те е помолил за помощ (стара баба да пресече улицата или друго). Още с влизането се извини за забавянето. Отговора и реакцията му ще ти кажат много повече от всичко друго. Малко по малко го приучавай да обръща внимание на детето и да се грижи за него.
Ако искаш да му купи дрешка.... слагай скъсана или омърляна пред хора на които той държи и иска пред тях да изглежда безупречен. Сам ще изприпка до магазина да купи нещо хубаво. Не знам какви са ви споровете с майка му, но и нея може да включиш в играта. Отидете на гости помоли да загледа бебето докато донесеш нещо от кухнята... Малко по малко. Тези неща не стават на сила. Недей да очакваш от мъж който никога не е виждал семейство да знае как да реагира и да намери мястото си до вас.

И, да, поне едно 98% от пишештите тук са жени взели живота в свои ръце. Някои са избрали това още при бремеността, други малко след раждането.
Аз лично останах сама на майчинство с близнаци още преди да навършат 2г. без каквато и да е помощ от никой и никъде. Когато децата бяха на 3 г., сама, с 2 куфара, се преместих да живеем на друг континент където не познавах един дори един човек на който да мога да разчитам за подкрепа и помощ. В джоба си имах само 150 евро които разбира се не ми вършеха никаква работа щом напуснах Европа. Пиша ти това за да си направиш равносметка, да видиш че има и по-критични ситуации от твоите в които хората са се справили. Всичко изцяло и само зависи от теб и твоята решителност и борбеност!

И да, никой няма да те упрекне за това че се бориш да запазиш брака и илюзиите си. Ние просто сме минали по доста трънливи пътища и сме като начертана карта за теб. Ти сама избираш пътя по който да поемеш.

# 24
  • Мнения: 446
Още веднъж благодаря на всички писали и ако далите ми съвет да приключа брака си с този мъж са хора, които вече сами са сторили нещо подобно и доброволно са останали сами поради една или друга причина, заслужават искрените ми адмирации! Мен все още ме е страх от самотата...
Намирам много общо между твоята и моята история. Аз чаках около 1 година и  баща му и майка му  молих за помощ, и уж бяха на моя страна, накрая обаче си защитиха детето, а аз се отказах. Реших, че е загуба на време и нерви да се боря за човек, който не желае да се промени и мисли единствено за себе си. Познато ми е това с парите, само че на мен ми даваха много по-малко, а пък дрехи можех да си купя мноооого рядко и то с мои пари(които родителите ми даваха, защото аз бях в майчинство).
Само ти можеш да вземеш решение, дали да останеш с мъжа си или не. Никой не може да вземе решение вместо теб и само ти ще търпиш позитиви или негативи в последствие.
В няколко поста споменаваш самотата, аз лично в омъжения си период съм била много по-самотна от сега.
 

# 25
  • Мнения: 277
,,В няколко поста споменаваш самотата, аз лично в омъжения си период съм била много по-самотна от сега.,,
и аз така.
аиначе сем.консултации по интернет има .не е скъпо.не с поема от здр.каса.пробвай на
www.e-therapy.com

 

# 26
kiara, със сигурност има по-критични ситуации от моята. Просто за мен това, че бракът ми се разпада и че мога да остана самотен родител, е наистина сериозно и ако щеш даже трагично в личен план. Дете без баща, финансови затруднения, липса на любов, както и на морална подкрепа, са само малка част от последствията, които точно на теб със сигурност са ти ясни.
Не знам как си се оправила без пари и с две деца (предполагам и без работа) в чужда държава, аз лично не бих тръгнала никъде с малкото дете без да имам сигурност. Не знам и какви са били обстоятелствата около теб, затова в никакъв случай не те съдя и се радвам, че си се справила и че явно в момента си добре.  Hug
Аз взех решение да се боря и да изчакам още известно време. Далеч няма да оставам в чакалнята завинаги, но обмисляйки всичко, на този етап това е най-доброто, което мога да направя. Поне докато се стабилизирам психически и финансово след раждането.

Още веднъж повтарям въпроса си за семейните консултации и моля за помощ. Някой знае ли координати на психолог/терапевт, който се занимава с консултации на семейства с проблеми в брака в София? Става въпрос за срещи на живо с терапевт, не за нещо онлайн.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 292
Да, аз мога да ти дам координати на терапевт, ама не ми се ще да е тук – защо не се регистрираш и ще ти го пусна на лични.

# 28
  • Мнения: 4 458
Можеш да питаш личния си лекар за добри терапевти.

Дано успеете да преудолеете кризата.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 18:28 от kiara

# 29
  • varna
  • Мнения: 676
Разкарвай го този мъз докато си млада,няма да се оправи положението,само по-зле може да стане.Не ти трябва още едно дете,а човек,който да те подкрепя,уважава и обича.Ч

Общи условия

Активация на акаунт