кифличка?а, защо пък не!

  • 8 194
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 425
Иса пак пише само колкото да се заяде.
А това - "аз съм женен и изневерявам на жена си, ама иначе съм много честен" е голяма глупост. Само шаранчета се хващат на такива простотии. И ако съпругата знае това не променя ситуацията, подобно поведение показва пренебрежително отношение към чувствата на хората и грижа предимно за личния кеф. А другите - ДГД.

# 91
  • Мнения: 402
Блонди и Пантер са казали точно каквото трябва  Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 6 999
Животът е шарен, момичета и момчета...
Не гледайте толкова черно-бяло на нещата.  Naughty

Иса, какво значи "може просто да иска да е честен"?! 

Да е честен с МЕН, Блонди. Няма универсално добри и универсално лоши хора. Ти с всички ли си добра, честна и разбрана? Едва ли... С едни си винаги честна, други чат-пат послъгваш, а с трети /сигурна съм/ се държиш безобразно...


...... Според мен вътрешната нагласа е водеща - ако по принцип си способен да приемеш идеята да си главно действащо лице в извънбрачна връзка, може примерно в първия си брак да си изневерявал, във втория все още да не си..., ама не си, щото просто не са се проявили някаквите си специфични обстоятелства, които да те подтикнат....

Според теб може и да е така... ма според мен не е - или аз излизам от онези дето все изневеряват.  Stop
Това е малко като "Ако веднъж си се развел - всеки път ще се развеждаш." Е, отказвам да се съглася с това пък каквото ще да става.

Panther, има ситуации, в които си гледам собствения кеф и абсолютно си прав ДГД  Peace еле когато другите не зачитат чувствата ми.

# 93
  • Мнения: 1 732
И аз като Иса смятам, че не е възможно, нито пък нужно целият свят да ме харесва. Whistling
За другото - ами аз веднъж като не съм избрала правилния партньор значи ли, че цял живот трябва да гледат мъжете на мен като на неправилно правеща избор?

# 94
  • Мнения: 903
...... Според мен вътрешната нагласа е водеща - ако по принцип си способен да приемеш идеята да си главно действащо лице в извънбрачна връзка, може примерно в първия си брак да си изневерявал, във втория все още да не си..., ама не си, щото просто не са се проявили някаквите си специфични обстоятелства, които да те подтикнат....

Според теб може и да е така... ма според мен не е...
 Това е малко като "Ако веднъж си се развел - всеки път ще се развеждаш."

Иса, не мисля че аналогията която правиш е точна ---- и веднага се пояснявам ----->
Да имаш извънбрачна връзка е въпрос на личен избор, който правиш свободно, независимо от обстоятелствата които са те довели до него. Обикновено изневярата е реакция на някакво поведение /отношение/ на партньора или респективно на липса на такова.., но тя далеч не е единствена възможна алтернатива.   Докато развода е нещо, което си има дълбоки причини... и обикновено преди да си стигнал до решението да се разведеш си преминал през всичко възможно за да намериш решение на проблемите, но усилията ти са се оказали безрезултатни..., т.е. разводът идва като единствен възможен завършек на една необратимо накърнена връзка  /другата алтернатива е да си седиш в този изчерпан брак и най-мазохистично да си страдаш/.  Не мисля, че изневярата може да се сравни с това.  Според мен тя просто понякога се явява най-лесния и удобен начин да избягаш от реалността на собствения си живот. Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 6 999
....  Според мен тя просто понякога се явява най-лесния и удобен начин да избягаш от реалността на собствения си живот. Peace

А това толкова ли е лошо?
А освен това може да ти помага 'да преглътнеш' реалността.

Да повторя отново - животът е шарен. На един и същ проблем няма едно и също решение...

Да разказвам ли случки на мои познати:

1. Мои познати мъж и жена. Брак на доста годинки, добър бизнес, основно живеят в различни градове поради бизнеса. Двамата изневеряват, но когато са заедно връзката им цъфти... уважават се и се обичат.
2. Случай разказан ми от моето психи: Възрастна жена споделя, че цял живот е имала паралелна връзка на тази с мъжа й. Обичала е и двамата, просто всяка от връзките й е давала нещо...
3. Моя много добра приятелка: Покрай раждането на детето се промени доста, стана заядлива и мрънкава... Мъжът й работи всеки ден като луд... всеки от двамата е с нещо недоволен от другия. Като резултат /знам/ той й изневерява. Той не го показва по никакъв начин, тя също го усеща /знам/, но никога няма да се разделят. Кой от двамата е виновния?


В много случаи изневярате не е съзнателен, мръснишки избор... а несъзнателен отговор на липса на чувства към партньора, на скука, на самота, на лошо отношение... НЕСЪЗНАТЕЛЕН - отново казвам.
Такава беше и на моя БНД - той и до днес не осъзнава кое го е накарало да ми изневери.

Хората рядко осъзнават докрай кога какво и защо го правят...

Не може да има идеален свят, в който в момента, в който ти се до ...е от някой друг принципно или някой друг конкретно - да отидеш, споделиш, поискаш разрешение или развод от половинката си.

# 96
  • София
  • Мнения: 6 999
Ето ви още едно оправдание: http://dnes.dir.bg/2008/06/05/news3072791.html  Whistling

# 97
  • Мнения: 903
....  Според мен тя просто понякога се явява най-лесния и удобен начин да избягаш от реалността на собствения си живот. Peace

А това толкова ли е лошо?
А освен това може да ти помага 'да преглътнеш' реалността.

Иса, не си ме разбрала добре, ако си останала с впечатление, че аз някого /нечие поведение/ искам да "осъдя" - няма такова нещо! Peace
Това което исках да кажа е, че всеки прави своя избор. И примерите, които си дала мисля че потвърждават точно това - всичко е въпрос на ЛИЧЕН ОСЪЗНАТ ИЗБОР.  Дори и това, което казваш за БНД-то си, че и до ден днешен твърди, че сам не осъзнава какво го е подтикнало към изневярата----> това, че не може да формулира причините, не значи че е действал "неосъзнато"  - нали не е бил дрогиран или безпаметно пиян като го е направил?! Значи поведението му е било съзнателно. Пък то е ясно, че в момента, в който му е станала оная работа от "чуждото", не е изпаднал в дълбок размисъл и самоанализ защо аджаба вирнах патката #Crazy  Извинявай че коментирам твоят БНД, но понеже ти самата го даде за пример...   Всъщност аз коментирам една обобщена ситуация /независимо мой, твой или нечий друг БНД/.  Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 6 999
blondy-mamma, в съзнание е бил - нема спор по това, НО.... Изневярата му е била негов начин да ми покаже, че вече не ме обича... и той това не осъзнаваше. Разбираш ли? Човекът е сложна машинка. А на моята приятелка мъжът й изневерява, не защото не я обича - обича я, но това е неговия начин да я накаже за вечното й мрънкане...

Възразявам с/у поляризацията на мненията за това колко са лоши изневеряващите или тези, които ходят с женен мъж/жена...

# 99
  • Мнения: 2 336
Спорът ви е много интересен. Чета без да се намесвам, щото може да си го отнеса.
Но мисля, че дилемата беше да стана ли кифла или не. Плюсовете и минусите на това да бъдеш такова хрупкаво изделие. И не на последно място моралната преграда.
Пък иначе мнението ми за изневярата е следното - всяка връзка си има граници, които се определят вътре във връзката (не от морал, принципи и т.н.) И ако решиш да минаваш границите, които са утвърдени - просто партньорът ти трябва да е наясно.

# 100
  • София
  • Мнения: 6 999
...Но мисля, че дилемата беше да стана ли кифла или не. ..

То отдавна се измести от това към какви са кифлите - готини френски кроасани или леко втвърдени вчерашни кифли  Joy

Иначе си права - всяка връзка има гласни и негласни правила. Аз винаги съм твърдяла, че изневяра мога и да преглътна и да простя... ма когато ми се случи това беше първия камак в основата на раздялата ни. В дългогодишната ми връзка пък аз изневерих и когато го сторих приятелят ми не само не ме остави както твърдеше преди това, а изведнъж взе, че оцени какво има...  Wink


# 101
  • Мнения: 1 425
...Пък иначе мнението ми за изневярата е следното - всяка връзка си има граници, които се определят вътре във връзката (не от морал, принципи и т.н.) И ако решиш да минаваш границите, които са утвърдени - просто партньорът ти трябва да е наясно.
И като е наясно ... какво?

# 102
  • Мнения: 2 336
Ами решава дали да разшири границите (ако мога така да се изразя) или да прекрати връзката.

# 103
  • Мнения: 903
Спорът ви е много интересен. Чета без да се намесвам, щото може да си го отнеса.

Еееее, Сиси, кво ни напрай` ти бе?! Все пак не сме няк`ви зли вещици... afwitch... /смея да предполагам Mr. Green/

Пък относно поляризацията на мненията - аз просто си изказвам моето, без да искам да го налагам на никой, камо ли пък да претендирам за меродавност някаква...  Пък и къде съм тръгнала да се пъна срещу опитен адвокат като Иса - тя ако рече, ще ме изяде с парцалите Wink Laughing
Иса , тук е момента да ти се извиня, ако все пак съм успяла да те засегна по някакъв начин с думите си! Със сигурност не съм го искала.

# 104
  • Мнения: 1 425
Ами решава дали да разшири границите (ако мога така да се изразя) или да прекрати връзката.
Не е толкова просто.
Ако човека който кръшка не желае да прекратява връзката си ами иска само да се позабавлява малко навън? Или пък ако иска да разполага с няколко възможности? Защо да си признава?
Така или иначе като е решил да "нарушава границите" ще го направи със или без разрешението на партньора си.
Като нарушава границите във верността, какво ще го спре да наруши и границите в честността?

Общи условия

Активация на акаунт