За преместването в отделна стая?

  • 2 800
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Колкото по-рано, толкова по-добре. Каката преместихме на 2г., не сме имали проблеми, защото бебешката стая е преходна със спалнята, на 3г. отиде в истинска голяма детска стая и никога не сме имали проблеми, много си я харесва.
Бебето спи отделно от раждането си, смятам, към 1г. да го местя при каката.
От опит мога да кажа, че отделно и аз и ббето спим по-добре.

# 76
  • Мнения: 8 229
Синът ми от раждането си спи в отделна стая. Мисля, че това много помогна да си заспива лесно самичък. Сега просто му казваме лека нощ, целувки и излизаме. Пее си още известно време самичък и си заспива. Много рядко се буди нощем, а и сутрин като се събуди си играе мирно, докато отидем при него. Не знам как щеше да е, ако спеше при нас. Докато има някой в стаята, не заспива, дори и да не спира да се прозява и да си търка очите.

# 77
  • Мнения: 391
Синът ми от раждането си спи в отделна стая. Мисля, че това много помогна да си заспива лесно самичък. Сега просто му казваме лека нощ, целувки и излизаме. Пее си още известно време самичък и си заспива. Много рядко се буди нощем, а и сутрин като се събуди си играе мирно, докато отидем при него. Не знам как щеше да е, ако спеше при нас. Докато има някой в стаята, не заспива, дори и да не спира да се прозява и да си търка очите.

Все едно говориш за моя син. Много съм доволна, че се научи на такава самостоятелност, според мен оттам се почва. Сега си играе сам, говори си, пее си. А и така вече си е свикнал със стаята, една грижа по-малко. Взимам го при нас в леглото сутрин събота и неделя, голамо боричкане пада. Joy

# 78
  • Мнения: 227
Мелисса спи в отделна стая от четвъртия си навъшен месец и не сме имали проблеми. колкото по-рано се отдели, толкова по добре.

# 79
  • Мнения: 266
Според мен е малка да спи в отделна стая от мама.Лично мнение.
И аз мисля така.
Аз съм на същото мнение

# 80
  • София
  • Мнения: 1 626
И моята дъщеря е горе-долу на същата възраст.
Тези дни ще я преместим, само чакам да дойдат да монтират външна щора, защото иначе е много топло, западно е изложението на стаята.
Тя по принцип през нощта няма никаква нужда от мен. Беше на месец и половина, когато започна да не се буди през нощта.
И тъй като ми се струва, че доста разбира вече се притеснявам дали пък няма да плаче там. А може и да си внушавам че разбира  Whistling

# 81
  • Мнения: 437
Аз мисля, че сама си си отговорила:

... Хем не ми се мести сега, искам си я при мене...

Според мен ти самата не си готова да я преместиш в отделна стая, а и не забравяй, че тепърва ви предстои никнене на зъби, което при нас е свързано с поне 3-4 будения на нощ. 7 години определено са късна възраст за привикване към спане в самостоятелна стая, но виж на 1,5 год. поне според мен е добре.

# 82
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Вяра е почти на годинка, но спи в нейната стая повече от 2 месеца вече. Отдавна не се буди нощем, но аз се назландисвах докато я преместя. Има си камера над леглото, която е свързана с нашия телевизор в спалнята и непрекъснато включен бебефон. Не сме имали накави проблеми от самото начало, заспива си веднага и спи непробудно по цяла нощ. Ляга към 9,30  и се буди пак към толкова сутрин.
Смятам, че не би трябвало да има някакъв точно определен срок, в който да се премести детето в самостоятелна стая. Както за всичко останало, въпрос на усещане и готовност на мъничето и родителите.

Общи условия

Активация на акаунт