За преместването в отделна стая?

  • 2 792
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 929
Както казваш самата ти - другото лято много нови неща ще й се струпат наведнъж. Затова по-добре я отдели още това лято, още повече, че казваш, че е самостоятелна - нещо, което никак не се отнасяше за сина ми. Така и така сте взели решение детето да спи в отделна стая, по-добре да пренебрегнеш собственото си желание да си с нея сега, защото като тръгне на ясла, е много възможно да й е трудно да свикне, а като добавите и отделянето в друга стая, направо не ми се мисли. Затова - действай по-рано.

# 46
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Де да знам. Колкото по - рано, толкова по - добре, предполагам. Нямам представа, синът ми си спи сам в стаята от раждането - добре де, от изписването. Спа в количката в нашата стая 4 нощи и това е. Никога не съм спала в стаята му. Никога не е спал на лампа - аварийна или не. Старая се да затъмнявам с пердета и завеси колкото е възможно повече, светлината мисля, че му пречи както и на мен.

# 47
  • Мнения: 891
Ние преместихме Рени в самостоятелна стая, малко след като навърши годинка.
Щях и по-рано да го направя, но стаята не и беше готова.  Peace

А по въпроса за осветлението: В началото оставях лампата в коридора да свети.
А нейната врата оставях леко открехната, така че хем да и влиза светлина в стаята, хем да я чуя, ако заплаче.

# 48
  • Мнения: 210
Моята дъщеря я преместихме в отделна стая когато беше на годинка.Не съм имала проблеми със свикването и към новата стая.Спи на изгасено осветление.

# 49
  • Мнения: 1 900
Преместих сина си в отделна стая към 7месец. Направих го умишлено още преди да почне да разбира достатъчно за да не иска да си спи в стаята. Лампата там е с регулатор за светлина и я оставям на съвсем ниска степен, почти угасена. Бебефона е включен цяла нощ.
Според мен така е много по-добре, детето спи без да го будим защото обикновенно си лягаме след него и същевременно и ние сме по-спокойни. Peace

# 50
  • Мнения: 1 715
И двете ми деца след прибирането от родилният дом спят на тъмно.Никога не съм оставяла да свети през ноща,ако ми се наложи да влеза за нещо в детската стая светвам в коридора.

# 51
  • Мнения: 1 701
Калина спи в пълен мрак!  Sunglasses
Когато трябва да вляза при нея, за да я завия, преди да си легна, напр., светвам една междинна лампа в коридора, която ми е достатъчна, за да видя къде й е дупето и къде - главата...  Wink
Не ми се ще да се страхува от тъмното - даже през деня нарочно я пращам в банята за разни неща, без да паля лампа, за да види, че няма нищо страшно!

# 52
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Големият започна да спи сам в стая на 1г. 7 мес.
Мъникът още спри при нас.

# 53
  • Мнения: 2 908
Мислех предната есен да я преместя,но не успях-от раждането до сега се буди по 4-5 пъти поне на нощ за нещо и плаче-не се виждам да обикалям стаите толкова пъти постоянно,затова спи още до нас в спалнята.Сега никнат зъби и плаче често нощем....на есен може би.......
Колкото до тъмното-тя спи основно на тъмно,не я е страх въобще-дори денем смъквам щорите да стане тъмно и така спи по-добре.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
От 10 месечен не се буди нощем, но още спи в нашата стая.
Засега нямаме възмжността да му обособим стая, но надявам се, до есента вече да е по - самостоятелен.  Praynig

# 55
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Крайно време е значи да оставя двамата да спят сами, а ние с мъжа ми да си спим в спалнята.....  Thinking

# 56
  • Мнения: 3 034
Калина спи в пълен мрак!  Sunglasses
Когато трябва да вляза при нея, за да я завия, преди да си легна, напр., светвам една междинна лампа в коридора, която ми е достатъчна, за да видя къде й е дупето и къде - главата...  Wink

синът ми също  Peace

# 57
  • Мнения: 418
Аз моето дете не бих го преместила преди да стане поне на три години, а може и по-късно.


 Peace

# 58
  • Мнения: 19 296
По принцип се смята, че до годинка детето е хубаво да спи в стаята на родителите.

# 59
  • Мнения: 3 034
това обаче ако и двамата родители са непушачи и не прекарват дълго време, изложени на тютюнев дим  Peace

Общи условия

Активация на акаунт