Как да накарам свеки да престане да ми звъни всеки божи ден???

  • 5 834
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте,значи откакто се е родил бебока свеки звъни всеки божи ден без пропуск.Пробвах какво ли не,изключвах си телефоните за по ден,два,не и вдигам често но звъни до дупка.Днес бях на пазар в Хит-а,поглеждам телефона-7 броя позвънявания,като че е умрел некой #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Писна ми вече тотално и се чуда как да разбере аджеба ,че ми е крайно досадно.всеки ден едно и също говорим:
-Как сте?
-Добре сме.
-Ангел как е?
-Добре е.
-А Боби?
-И той.
После малко дрънакне на общи приказки и тва е.
Аман вече.Звъни и по 10 пъти,докат не и се вдигне,не и ли е неудобно незнам,нито съм нешо длъжна нито нищо.Ааз като не ми вдигнат два пъти и повече ми е неудобно да звъня за каквото и да става въпрос,камо ли за общи лафове.
Вие бихте ли го изтърпели и как бихте по/казали,че не ви е приятно без да я обидите? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Не бих я карала да престане, даже да ми е досадно. Няма нищо лошо в това да се интересува от вас, и да се притеснява, когато не може да се свърже.

Навремето, когато нямахме телефон, аз най-редовно се обаждах на моята свекърва от уличен телефон,  просто да й кажа, че сме добре и всичко е наред. Човещинка  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 15 465
Не е нужно да извърташ, казваш и го направо.Ако искаш можеш да и кажеш удобен за теб час, в който да се обажда.Например:Можеш да ми се обаждаш между 19 и 20 ч,през другото време имам работа и съм заета и не знам дали ще мога да ти вдигна. Не вярвам да не разбере какво и казваш.

# 3
  • Мнения: 2 401
Аз няколко седмици изобщо не вдигах телефона, така отсреща се досетиха..  вече се чуваме рядко.  Пробвай и ти.

# 4
  • Мнения: 756
няма вариант , в който да не я обидиш - или не вдигаш в продължение на две седмици , което може да доведе до среща лице в лице или й казваш , да ти звъни един път и това е

# 5
  • Мнения: 219
axel_chiara,то по веднъж говорим,не повече,но имах предвид,че звъни упорито и нагло, докато не и се вдигне....
Май наистина няма вариант да не се пообиди,ма няма как..
Като вдигна на ентия път казва"Аз звънях преди това ама..." и чака и обяснение да получи защо не и е било вдигнато.. Sick Sick

# 6
  • Мнения: 1 581
Аз демонстрации от проклетия не бих правила. На загрижеността бих отвърнала със загриженост.

Или и ти започваш да звъниш всеки ден, или проявяваш загриженост за сметката й за телефон и се уговаряте да звъни само веднъж седмично, или се разбирате да се виждате по-често, за да не й липсвате толкова.

Приемам свекърва си като майка, майка на мъжа ми, дори на мен, баба на децата ми, днес я изпратих за България и ми е много криво  Sad  Искам да ми се обажда всеки ден пък  Crossing Arms  Но тя няма да го прави, щото ще си мисли, че досажда.

Ако ме разбираш какво искам да кажа... Първата част от поста ми е съвсем сериозно.

# 7
  • Мнения: 756
пак бъди благодарна ,че е по веднъж на ден - ами няма вариант , от личен опит ти го казвам , трябва да й го кажеш и това е - ще се сърди , ама заради внучето и сина си ще трябва да го преглътне. Само не й казвай час , в който ти е удобно да ти звъни , че оттам ще последват едни съждения защо точно тогава и няма да си говорите само веднъж на ден , ами повече Sunglasses Wink. Дано ме разбра какво имама предвид Wink

# 8
  • Мнения: 756
иВарна не мисля , че е от проклетия това ,което обяснява Злата Баница - досадно е да ти звънят всеки ден за едно и също - през ден е ок , ама иначе на мен ми е много досадно и не е от проклетия , съвсем сериозно.

# 9
  • Мнения: 3 036
Аз пък мислех да пусна тема:
Как да накарам свекървата поне веднъж да звъне на седмица.  newsm78

# 10
  • Мнения: 219
иВарна ,изобщо не се защитавам,но хората сме различни,един би го кефило това,мен не ме кефи.Това безсмислено всекидневно дрънкане на едно и също вече толкова месеци ме влудява,Нямам нищо против нея,свестна е,точен човек е,но това ме дразни.Всеки си гледа от неговата камбанария,аз от моята ги виждам така нещата.Толкоз.
desi_minkova дай да ги менкаме? Crazy

# 11
  • Мнения: 3 036
Става!
Но какво даваш в замяна?
Само нея не бих взела  Naughty

# 12
  • Мнения: 25 610
Хм, Зайо пак без шапка...  Thinking

Зла баницо, може да ѝ предложиш друг вариант - да идва у вас всеки ден да ви види. Без предупреждение, естествено, щото се дразниш като ти звънят. Предполагам, че този вариант те устройва напълно, нали?  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
Хм, Зайо пак без шапка...  Thinking

Зла баницо, може да ѝ предложиш друг вариант - да идва у вас всеки ден да ви види. Без предупреждение, естествено, щото се дразниш като ти звънят. Предполагам, че този вариант те устройва напълно, нали?  Mr. Green
Разсмях  се!Моята  не  прави  така.Дано...

# 14
  • Мнения: 2 005
Аз имам по-радикална идея: Гледай да я предвариш...  Joy Звъни й ти първа и я засипвай с въпроси как е, какво прави и т.н., след което задължително й давай информация и за това което ежедневно се интересува. Ако не вдига веднага - още по-добре. Звъни й настоятелно, както тя прави... Предполагам, че няма да издържи дълго и ще "се усети", че не е приятно това , което прави в момента. За да не се разсърди, първо й пояснявай, че в момента на обаждането ти е останало малко време от работа и за да не ти се налага по-късно да говориш набързо, се обаждаш сега. Най-малкото, за в бъдеще, ще очаква ти да й се обадиш и може да пропускаш по някой ден.   bouquet

# 15
  • Мнения: 281
И моята свеки е голяма досадница ooooh!. Звъни всеки ден да провери как е синчето, добре ли е. Нито дума как съм аз, само от него се интересува. Праща му ядене, за мен нищо(аз не ям месо). Прави сцени, че ще умира ако заминем за някъде и не и се обаждаме. Да поясна че няма нито един мобилен номер на хората около нея. Само 1 път другият и син беше направил тази грешка и го претисняваше по всяко време.  Tired Накрая си смени номера и край.

# 16
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ами защо на теб?
Нека звънне на синът си bowuu

# 17
  • Мнения: 1 761
Кажи на мъжа си,че майка му те дразни като ти се обажда всеки ден.Нека и каже той да му звъни на него.
А иначе-помисли си,жената има внуче,радва се,иска да го види.....Що не я поканиш един път да му се порадва,няма така да напира.

# 18
  • Мнения: 474
На мен пък майка ми звъни всеки ден и пита как сме, по-точно детето. След задължителните въпроси какво, колко и как е ял, спал, акал... следва кратко напътствие какво е времето навън / тя вече е проверила/ и как да го облека за излизане,  и т.н. Да, понякога се дразня и я прекъсвам, но забелязвам, че ако не ми звънне преди обяд започвам да се чудя, дали тя е добре, да не се случило нещо и след малко започвам аз да звъня. И да, когато не сме в къщи и не съм си чула мобилния се оказва, че е звъняла по 10 пъти през 2 минути.
Ама нали ми е майка- явно нещата се приемат от друга страна и не мога да си представя да не й вдигам телефона. Ами ако точно този път звъни от нужда?
А свеки се обажда само по поводи или през около 10-15 дни. Дори и малкият да е болен и да знае това. Та аз пък се чудя как сърце й дава да не се поинтересува поне от единственото си внуче. липсва ми дори само да попита "как сте".

# 19
  • Мнения: 219
Ами не звъни на него по простата причина,че на него пък свекъра му звъни всяка вечер-редуват се.През дена тя на мен,вечер свекъра на мъж ми,така сме както вече казах няколко месеца. ooooh! ooooh!Да ревеш ли да се смееш ли,незнам...Загриженост приемам,но вече говорим за досаждане.
Ние ходим у тях през седмица горе-долу,два пъти месечно се пада,тях никой не ги е спрял да идват,никога не съм отказала естествено,знам,че им е внуче и им е мъчно,ама тВа ли е начина...

# 20
  • Мнения: 756
а стига бе  , чак се и редуват - леле , това вече е досадно .Режи ги колокото си може по -скоро.

# 21
  • София
  • Мнения: 397
Аз имам по-радикална идея: Гледай да я предвариш...  Joy Звъни й ти първа и я засипвай с въпроси как е, какво прави и т.н., след което задължително й давай информация и за това което ежедневно се интересува. Ако не вдига веднага - още по-добре. Звъни й настоятелно, както тя прави... Предполагам, че няма да издържи дълго и ще "се усети", че не е приятно това , което прави в момента. За да не се разсърди, първо й пояснявай, че в момента на обаждането ти е останало малко време от работа и за да не ти се налага по-късно да говориш набързо, се обаждаш сега. Най-малкото, за в бъдеще, ще очаква ти да й се обадиш и може да пропускаш по някой ден.   bouquet
Не става, моята е същата и обаждането го приема с радост- като проява на внимание. Изобщо не й писва от тел. разговори, най-много на мен да ми набъбне сметката. А на сина си не звъни, защото той не обичал да говори по телефона, като че ли аз обичам, ама как да я отрежа- не върви някакси. Май си въобразяват, че така държат всичко под контрол и са все още фактор в живота на децата.

# 22
  • Мнения: 38

Зла баницо, може да ѝ предложиш друг вариант - да идва у вас всеки ден да ви види. Без предупреждение, естествено, щото се дразниш като ти звънят. Предполагам, че този вариант те устройва напълно, нали?  Mr. Green

Това го прави моята свекърва. Много е приятно... #Cussing out Ако се ограничи само с ежедневно обаждане ще  почерпя.

# 23
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Я поговори с мъжът си Peace
При мен това помогна.
Все едно описваш моята свеки, тя не ходи на работа, живее сама и всеки ден по 1 път се обажда, за да ни каже здрасти...
Обажда се по всяко време - на обяд, когато детето спи Mr. Green сутрин към 8 Mr. Green, вечер около 22-23 часа, на обяд около 12, за да чуе синът си ooooh! Whistling
Помолих мъжът ми да и каже, че не е удобно да звъни всеки ден  и особено с малко дете.
При мен имаше ефект, не че пак не звъни, но поне това се намали до 7-8 пъти месечно Flutter
Така че newsm78 или и казваш директно че досажда Mr. Green или се оплакваш на мъжът си да я стегне Hug

# 24
  • Мнения: 5 940
Бих се радвала моята да се сети понякога да ми звънне. Звъни само на мъжа ми. Когато синът ми стана на годинка, се обади само на съпруга ми. Стана ми обидно.

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моята не звъни често, но науми ли си, че трябва да те чуе, започва да редува домашни, служебни, мобилни, та даже и на вилата беше звъняла, да пита нашите къде съм  Laughing!

# 26
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Ние си имаме неписано правило - всеки се оправя с роднините си. Ако имам проблем с неговите роднини му се оплаквам и той им прави забележка и обрантото. По телефона се чуваме само при нужда, защото свеки живее до нас и всеки ден ме дебне кога излизам и се прибирам с децата. Много е досадно  докато си чакаш асансьора да се отвори вратата и да чуе: " Баба е чула едни гласчета и идва да ги види" и това с такъв мазен тон че да повърнеш. Такива са. Или се примиряваш или тотално ги отсвирваш.

# 27
  • Мнения: 649
Наистина супер досадно! От една страна сигурно ти е неудобно да и кажеш, но от друга пили твойте нерви. Като първи опит изключи телефона, ако вземе да те попита защо ти е постоянно изключен и кажи, че си почивате и не искаш никой да те обезпокоява! Намекни, че постоянно ти звънят и вече си се изнервила!

# 28
  • Мнения: 45
Честно казано да ти имам проблема! Това с обажданията можеш да го контролираш - ако искаш се обаждаш, ако не искаш правиш си оглушки и това е!
А ако не ти звънеше всеки ден, а те посещаваше в къщи за да си побъбрите!?
Ако пък не ти се обажда изобщо, както споделят други момичета!?

# 29
  • Мнения: 1 875
Моята за 8 години е звъннала 8 пъти сигурно. Thinking
Ние я търсим, даже не аз, а мъж ми.
Аз се обаждам само по празници.
Ужасна съм, ама...
И без това на нея не й пука за мене, защо да лицемернича.

Злата Баница, предполагам, че е изнервящо и никой от тук списващите не може да ти даде правилен съвет, защото такъв просто няма - каквото и да предприемеш ще се създаде конфликт. newsm78

# 30
  • Мнения: 342
Оооо в това отношение ние биеме рекорда.Моята свеке няма равна в звъненето и  въпросите са и едни и същи .Няма оправия миличка .Казвала съм и го хиляди пъти дирекно,мъжът ми също е....оправия нема... Единственият начин е спиране на тел. или др.номер който не го знае.Болни и дърти изперкали мозъци кво да правиш.Търсят си забава и запълване на времето и си мислят,че това е най правилният за тях начин да досаждат,все едно си нямаме др.работа да им слушаме глупостите.

# 31
  • Мнения: 315
Не бих я карала да престане, даже да ми е досадно. Няма нищо лошо в това да се интересува от вас, и да се притеснява, когато не може да се свърже.

Навремето, когато нямахме телефон, аз най-редовно се обаждах на моята свекърва от уличен телефон,  просто да й кажа, че сме добре и всичко е наред. Човещинка  Simple Smile
аз, като бъдеща свекърва/синът ми е 7-год. Laughing Laughing/бих искала снаха ми да разсъждава така, а не
А на сина си не звъни, защото той не обичал да говори по телефона, като че ли аз обичам, ама как да я отрежа- не върви някакси. Май си въобразяват, че така държат всичко под контрол и са все още фактор в живота на децата.
така Twisted Evil
а по темата - нищо не мога да кажа -нямам свекърва - мъжът ми е сирак.

# 32
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !

# 33
  • Мнения: 649
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !



А не може ли всичко да си има мярка?

# 34
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !



А не може ли всичко да си има мярка?

Aйде ново двайсе. Със сигурност си има мярка и нищо лошо не виждам жената да се обажда. Един Умен човек би отвърнал на загрижеността.
Само че повечето все от нещо се дразнят и все играят какви ли не театри и правят свекървите на малоумни. И в същото време всичките тези грам не са замислили, кой в случая излиза малоумния.Самите те, с тия всички преигравания и т.н

# 35
  • Мнения: 769
Може би, ако вдигнете телефона от първия път, няма да се налага да звъни още 6-7пъти.Това,че Ви задава едни и същи въпроси ме навежда на мисълта,че не общувате достатъчно и жената може би не знае какво друго да Ви каже,за да не Ви дразни.

# 36
  • Мнения: 4 733
 Аз дълго не успявам да мълча в подобни ситуации и вероятно след поредица от обаждания бих и казала " Моля те, не е нужно да звъниш на всеки час защото започваш да ме притесняваш. Детето е добре, синът ти също, ако има някакъв проблем и не успяваме да се справим ще ти позвъним ние."
nordina,  а длъжни ли са да общуват "достатъчно" постоянно с нея?

# 37
  • Мнения: 263
Брррррррррррр, и на мен би ми било неприятно да ми звънят така. Като иска да звъни на син си и него да тормози... Лично аз бих обяснила на мъж ми че майка му ме притесняа така, че понякога буди бебето или улучва неудобен момент и ще очаквам той да и каже да звъни на него... Все пак няма опасност да го завари да кърми примерно като реши да разтапя тел. от звънене... А и тои би трябвало да знае добре ли са всички, здрави ли са и т.н.
Иначе и аз и мъж ми се чуваме с родителите си поне веднъж седмично и смятам това за напълно достатъчно. 

# 38
  • Мнения: 649
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !



А не може ли всичко да си има мярка?

Aйде ново двайсе. Със сигурност си има мярка и нищо лошо не виждам жената да се обажда. Един Умен човек би отвърнал на загрижеността.
Само че повечето все от нещо се дразнят и все играят какви ли не театри и правят свекървите на малоумни. И в същото време всичките тези грам не са замислили, кой в случая излиза малоумния.Самите те, с тия всички преигравания и т.н
Че си права си права. Ама си ги има както изкукали свекърви така и снахи!

Може би, ако вдигнете телефона от първия път, няма да се налага да звъни още 6-7пъти.Това,че Ви задава едни и същи въпроси ме навежда на мисълта,че не общувате достатъчно и жената може би не знае какво друго да Ви каже,за да не Ви дразни.

Наистина е така! Със сина си може да общува, но като няма какво да си каже със снахата и затова така скучен разговор  се получава!

# 39
  • Мнения: 959
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !


Споко бе, рожбо! Stop

На тези загрижени свекърви, и в очите да им го кажеш, пак си звънят и това е.

Злата Баница, време трябва - време.
Моята свекърва е същата. От момента в който родих, първото си дете, се почна звънене по ТРИ пъти на ден. Все едно и също. Пълен отчет.
Изобщо не е лесно. Точно приспиваш детето, след едночасово носене на ръце, и си казваш - посядам секунда  и ставам, че не съм яла, спала, п****а, ииии звъъън. Изнервяш се, няма начин.

Провеждали сме, много разговори. Казвала съм и, че не е нужно да звъни толкова често. И не само аз,  и синът и, и свекър ми. Но това е, положението.
Разбирам я, загрижена е, притеснява се ама.... Tired

Сега, кротна - пак звъни, но не толкова често. За това ти казвам - търпение и време. Peace

# 40
  • Мнения: 1 763
Уф, при нас е същата работа. Но поне не звъни на мен, а на сина си. За телефонни сметки не се притеснява, защото звъни, затваря и чака да я набереш. Свекърът го прави същото и звънят сигурно по десет пъти на ден. От няколко дена сме се преместили в друг град, близо до техния, мъжът ми още не е започнал работа и сме леко притеснени, но на тях въобще не им пука. Още не са виждали детето, на мен не ми се ходи до техния град, защото с детето трябва да мъкнем много неща, а няма смисъл само за един ден. Те изявиха желание да дойдат да го видят, но мъжът ми трябва да отиде да ги вземе с колата и после да ги върне. Няма лошо по принцип, но като не се знае кога ще получим други доходи, освен майчинството ми, защо трябва да се дават допълнително пари за газ, като има много удобен междуградски автобус, по-редовен и по-чист от градския транспорт в София? Говорила съм с тях хиляди пъти, но резултат няма. Май никакъв съвет не дадох, само се оплаках, но ми олекна като споделих.

# 41
  • Мнения: 2 438
reme, нещо сте ги осиновили свекитата излишно. Те не виждат ли какво ви е положението или само егоизма им е в главата. Кажи им директно, че такова обслужване не им се полага.
Има един лесен начин за отсвирване на нахалници - говорите с отегчен тон, не казвате нищо и ги прекъсвате, защото имате по-важни неща на главата. Или оставяте гсм-а на вибрация. Или директно си казвате, че ви досаждат. Едно нещо е погрешно - да се оправдавате и извинявате, че не желаете да ви бъде досаждано.

# 42
  • Мнения: 2 641
размяням моята свекърва и свекър срещу т.нар. "досадници"   Mr. Green може да сте сигурни че никога няма да ви потърсят, дори да сте бременна с контракции и кървене, да пиете хапчета и да няма кой да ви изведе другото дете. може да сте хванали летен грип и да повръщате цялото семейство и да таковате в WC и пак може да сте убедени че никой няма да ви досади. гаранция ви давам че никога няма ни да ви звъннат, ни на гости да ви дойдат, пък да ви помогнат - НИКОГА ! залагам бая голяма сума ако ви "досадят". сега ако има желаещи казвайте аз приемам натрапливи оферти  Mr. Green

# 43
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз се сетих и за друг вариант Mr. Green
Звъни и ти всеки ден да я чуваш Mr. Green и така тя ще спре да звъни. Тъкмо няма да се набутва с телефон Mr. Green

Понеже те познавам знам, че имаш чувство за хумор Grinning Grinning Grinning

# 44
  • Мнения: 945
и аz много се ядосвам когато някой ми zвъни по няколко пъти ако не съм вдигнала. Помня, че дин път много силно наслох мъжа ми. Бях на касата не един магаzин и точно слагам продуктите на лентата и опашката мен чака. Един път zвънна, аz не вдигнах, втори път zвънна, аz пак не вдигнах... И така докато платя. След това какво му чу главата...  Simple Smile

Уговори се zа един час с нея, в който може да ти zвъни. И я накарай да zвъни само по един път. Ако не вдигнеш, zначи си zаета с нещо и когато се освободи8 ако имаш време ще и zвъннеш. На това не би трябвало да се обижда. А и предполагам, че след като се раzберете по броя на zвъненията, то ти ще се поуспокои8 и току виж си почнала да им се радваш  Peace.

# 45
  • Мнения: 4 668
Моята свекърва звъни по 10 минути примерно  ooooh! Вижда , че никой не и вдига , ама продължава - звъни на умряло  Sick Аз примерно в този момент къпя детето да кажем и не мога да вдигна , ама на кой да му дойде на акъла  Close Съответно много се изнервям, защото пък започвам да се чудя дали нещо не е станало - при такъв зор ...
Ако не и вдигна - звъни на мъжа ми - не съм вдигала  ooooh!

В крайната сметка , казах на мъжа ми , че няма да търпя денят ми да започва и завършва с майка му и нежелая да ми звъни така упорито , все едно съм бърза помощ .
Явно я е скастрил , защото проблемът отшумява полека  Whistling

# 46
  • Мнения: 4 668
размяням моята свекърва и свекър срещу т.нар. "досадници"   Mr. Green може да сте сигурни че никога няма да ви потърсят, дори да сте бременна с контракции и кървене, да пиете хапчета и да няма кой да ви изведе другото дете. може да сте хванали летен грип и да повръщате цялото семейство и да таковате в WC и пак може да сте убедени че никой няма да ви досади. гаранция ви давам че никога няма ни да ви звъннат, ни на гости да ви дойдат, пък да ви помогнат - НИКОГА ! залагам бая голяма сума ако ви "досадят". сега ако има желаещи казвайте аз приемам натрапливи оферти  Mr. Green

Мога да ти дам моите  Laughing Ама и те не се утрепват да помагат или да дойдат да разходят детето ...
Просто си звънят натрапчиво  Simple Smile
Аз съм ужасно щастлива , че свеки сега ще си има втора снаха и младоженците ще живеят заедно с тях   Twisted Evil Така свеки ще е много заета да ги обгрижва , като малки бебета , защото те не работят и нищо не правят и няма да ме търси мен за нищо  Laughing

# 47
  • Мнения: 959
размяням моята свекърва и свекър срещу т.нар. "досадници"   Mr. Green може да сте сигурни че никога няма да ви потърсят, дори да сте бременна с контракции и кървене, да пиете хапчета и да няма кой да ви изведе другото дете. може да сте хванали летен грип и да повръщате цялото семейство и да таковате в WC и пак може да сте убедени че никой няма да ви досади. гаранция ви давам че никога няма ни да ви звъннат, ни на гости да ви дойдат, пък да ви помогнат - НИКОГА ! залагам бая голяма сума ако ви "досадят". сега ако има желаещи казвайте аз приемам натрапливи оферти  Mr. Green

Внимавай какво си пожелаваш Laughing
Тук не става въпрос за помощ, а за загриженост от разстояние. Whistling

# 48
  • гр.София
  • Мнения: 380
Аз бих й вдигнала и бих й казала, че в момента не е удобно да говоря. Или пък бих й казала, че буди бебето и че не е удобно да звъни по всяко време. Щом тя не проявява такт, защо пък ти трябва да си деликатна?

# 49
  • Мнения: 219
Когато не се обажда, що не се обажда? Когато се обажда, що се обажда? Ей хора направо се излагате с тия недоволства и все угодия няма.

Ами щом си толкова отворена и се дразниш, ми кажи и го в очите  Laughing
Или така не става, защото равновесието на лицемерието ти спрямо нея ще пропадне   ?? Представям си как и се мазниш , когато си с нея, и как я плюеш, когато не си с нея ...
Подло Лицемерие !


AРе не се форсирай толкова става ли???И не с тоя тон ако обичаш!!!Ако ме познаваше,щеше да знаеш,че определено аз съм последния човек който се подмазва и лицемерничи,еле па на нея.Нито завися от нея,нито ми е в къщата/слава богу/,нито пък чакам и искам да ми гледа децата.На тебе ако нещо ти е крив дена,ходи с..и другаде


Днес не е звъняла,вчера като не вдигнах може да е почнала да се досеща,а дано!

# 50
Моята не звъни често, но науми ли си, че трябва да те чуе, започва да редува домашни, служебни, мобилни, та даже и на вилата беше звъняла, да пита нашите къде съм  Laughing!
Интересно - значи твоите родители са знаели къде сте. Какво е пречело и неговите да знаят, но те не са родители, те са приети априори за врагове. Само твоите родители имат право да се тревожат за вас? Някак не е справедливо. Имам момче и момиче. Само при мисълта, че и аз бих преживяла подобно отношение и /защото и аз в началото, като всяка жена, съм държала мъжа ми наяве да ми докаже, че аз съм преди всички в живота му - като си помисля, това си е глупава ревност, точно такава в каквато обвиняваме техните майки. Тъпо е./ ми става лошо. Още са малки, но с тяхното растене някак започнах да озаптисвам тези гадни червейчета в главата си. Бих искала синът ми /и дъщеря ми/ да виждат по-често своите баби и дядовци в къщи. Раздала съм им ключове /те също са ми дали/ и когато си поискат, без уговорки си идват и децата се кефят. И някак са по- контактни и отворени към света - с толкоз баби и дядовци, че даже и прабабите и те току, хоп звънят. За телефона - ако съм заета им казвам-това и това правя, бързам.  Знам, че няма разминаване - всяка вечер, въпреки, че през деня сме се видели. Свикнах и откровено казано ако пропусне свекървата, ръчкам мъжа ми да й звъни. Та така, просто се опитай да култивираш в себе си чувството на търпимост. Все пак при наличие на хора, които наистина ти завиждат, правят номера, или са ти дори недоброжелатели - тези със сигурност не ти желаят злото - на теб и децата ти, защото вие правите техния син щастлив.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Моята не звъни често, но науми ли си, че трябва да те чуе, започва да редува домашни, служебни, мобилни, та даже и на вилата беше звъняла, да пита нашите къде съм  Laughing!
Интересно - значи твоите родители са знаели къде сте. Какво е пречело и неговите да знаят, но те не са родители, те са приети априори за врагове. Само твоите родители имат право да се тревожат за вас? Някак не е справедливо. Имам момче и момиче. Само при мисълта, че и аз бих преживяла подобно отношение и /защото и аз в началото, като всяка жена, съм държала мъжа ми наяве да ми докаже, че аз съм преди всички в живота му - като си помисля, това си е глупава ревност, точно такава в каквато обвиняваме техните майки. Тъпо е./ ми става лошо. Още са малки, но с тяхното растене някак започнах да озаптисвам тези гадни червейчета в главата си. Бих искала синът ми /и дъщеря ми/ да виждат по-често своите баби и дядовци в къщи. Раздала съм им ключове /те също са ми дали/ и когато си поискат, без уговорки си идват и децата се кефят. И някак са по- контактни и отворени към света - с толкоз баби и дядовци, че даже и прабабите и те току, хоп звънят. За телефона - ако съм заета им казвам-това и това правя, бързам.  Знам, че няма разминаване - всяка вечер, въпреки, че през деня сме се видели. Свикнах и откровено казано ако пропусне свекървата, ръчкам мъжа ми да й звъни. Та така, просто се опитай да култивираш в себе си чувството на търпимост. Все пак при наличие на хора, които наистина ти завиждат, правят номера, или са ти дори недоброжелатели - тези със сигурност не ти желаят злото - на теб и децата ти, защото вие правите техния син щастлив.
\
Уфффффффффф, като почнете да изопачавате така нещата #2gunfire. В ситуацията, описана от Злата баница, хич нямаше да ме е еня кой звъни - майка ми или свеки. И двете биха били еднакво досадни.
С тази разлика, че на майка ми бих могла да намеря начин да й кажа директно, че ме дразни с това нон-стоп звънене за глупости. Обаче свеки би ме затруднила в изнамирането на дипломатично-деликатно изказване по същия повод. Сега достатъчно ясно ли изразихме проблема?

# 52
\
Уфффффффффф, като почнете да изопачавате така нещата #2gunfire. В ситуацията, описана от Злата баница, хич нямаше да ме е еня кой звъни - майка ми или свеки. И двете биха били еднакво досадни.
С тази разлика, че на майка ми бих могла да намеря начин да й кажа директно, че ме дразни с това нон-стоп звънене за глупости. Обаче свеки би ме затруднила в изнамирането на дипломатично-деликатно изказване по същия повод. Сега достатъчно ясно ли изразихме проблема?

Да бе, а Вие защото пък въобще не ги изопачавате. Напълно съм съгласна с жената, защото е точно така, както го е описала. А тези ваши осарски изказвания пък ме водят на мисълта, как изобщо живеете с тази злоба, която се таи във вас. Оставете хората да си изживеят старините радостно с внуците си! Пък като толкова не искате да ви притесняват ми кажете им го "право куме в очите" както казват хората!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 744
К'ви старини, к'ви пет лева? Жените са на по 50-60г. За каква старост говорим?
И понеже съм "оса", много държа и аз да достигна тази възраст, а не да се треса от стрес всеки ден след серия малоумни въпроси.

# 54
  • Мнения: 3 016
Не виждам нищо лошо че звъни. А ако идваше всеки ден тогава щеше да те питам Laughing.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Имам приятелка, на която свекърва й звъни всеки божи ден. Ако не й се вдигне, дотърчава веднага. Обяснявано й е 100 пъти да не прави така, но тя си знае нейното.

# 56
  • Мнения: 959
Да бе, а Вие защото пък въобще не ги изопачавате. Напълно съм съгласна с жената, защото е точно така, както го е описала. А тези ваши осарски изказвания пък ме водят на мисълта, как изобщо живеете с тази злоба, която се таи във вас. Оставете хората да си изживеят старините радостно с внуците си! Пък като толкова не искате да ви притесняват ми кажете им го "право куме в очите" както казват хората!

Ма кой, ги е спрял бре?!!!
Аз, не видях авторката някъде да пише " писна ми да ми гледат, децата". ooooh!
Става въпрос за всекидневно звънене по телефон, а не за някакъв контакт с внуци.  Crazy
И не разговарят с внуците си, а изискват всекидневни обяснения кой ял, какво ял, кога ял....и т.н. да не  изброявам, че списъка е дълъг.  Tired
Така че, вие АнонимнитЕ изопачавате нещата.
Айде, със здраве!

# 57
  • Мнения: 219
Schmetterling Hug Hug
Oстави,те анонимните днеска много активни и нервни Laughing

# 58
  • Мнения: 292
Изключвам си звука на телефона нека си звъни,когато съм на кеф тогава и вдигам,било то и след 2 дни.Между друго и тя прави така и сме квит.Така говорим една с друга само кагато сме на кеф. Peace

# 59
  • Мнения: 959
Schmetterling Hug Hug
Oстави,те анонимните днеска много активни и нервни Laughing

Няма лошо. Нека са активни. Ако искат и нервни.  Laughing
Ама, като пишат, поне да са обективни и да се включват по темата, а не да си дрънкат, та време да минава.  Grinning

# 60
  • Мнения: 4 292
Ох, като си помисля, че и аз съм майка на момче..  Confused

# 61
  • Мнения: 38
Така , значи аз имах същия проблем след като родих миналата година . То като се започна едно звънене , едни безкрайни телефонни разговори и обяснения вкъщи заприлича на тел . централа . Освен това първия месец идваше всяка вечер ,  за да поръси с вода против уроки  #Crazy, иначе е интелигиентна жена . Като изключим обръщането на пълната вана върху паркета , пушенето в кухнята докато приспивах малкият и т.н. , жената наистина ми беше в полза , без да влагам ирония . В един момент обаче всичите тези позвънявания , които се случваха без  оглед на часа започнаха много здраво да ме дразнят . Казах на мъжът ми , ако може по - деликатен начин да й каже , той обаче явно е бил много деликатен . Laughing и резултат нямаше . В един тройно критичен за мен ден , след поредното позвъняване ме обхвана див бяс и изтръгнах кабела на тел . После казах , че съм се спънала в кабела и така станала белята . Да не навлизам в още подробности , оттогава се чуваме значително по - рядко , явно ме разбра .
Понеже по - нагоре в темата , някои се изказваха относно загрижеността , на която не се отговаряло по - този начин , ще кажа следното , ако загрижеността се изразява в желана помощ при отглеждането на детето , да искам я . Но ако под загриженост се разбира " тел любов " и даване на безполезни и неискани съвети , ами не благодаря много !
Злата Баница според мен направо й кажи , че не ти е приятно или просто намери начин да бъдеш кратка и изчерпателна и приключвай по - бързо с разговора .

# 62
  • Мнения: 1 312
Силвичка,това с изсипването на ваната не го разбрах Rolling Eyes
Защо я е изсипала?
По начинът,по който го разказваш оставам с впечатлението,че не е инцидент...

# 63
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Извади полицейска забрана на свекърва ти да ти звъни и не забравяй, че и ти си майка на момче.
Като поотраснеш малко ще ти мине типичното за момиченцата поведение и нещата рязко ще си дойдат на мястото.

# 64
  • Мнения: 290
Ами дразнещо е звъненето да.
А с бебе не винаги може да се вдигне телефона. Бебето може да спи, може да го кърмиш и т.н.
Моята свекърва се обажда и пита "как си". В момента, в който си отворя устата и аха да изрека дума започва да говори за себе си, да се оплаква от каквото свари и да се извинява,че няма възможност да помага. Това всеки път. При условие,че помощ от нея аз не искам.След всички тези приказки, които ми приказва.
Такъв тип обаждания не ми трябват.
Свекърва ти може да е загрижена, но според мен ако иска да се осведоми за състоянието  - на теб и детето нека го прави по умерено.
Обаждания по 10 пъти на ден и то всеки ден са нещо изключително досадно и ненужно за мен.
кажи и че през деня имаш ангажименти с къщата и детето и не винаги можеш да вдигаш тел.Посочи и някакви удобни за теб часове през които може да звъни и кажи,че ако не вдигаш значи наистина не можеш и имаш по спешна работа.

# 65
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Злата Баница,тя добре ти звъни всеки божи ден,но ако всеки път и казваш ,че имате проблеми или нужда от помощ дали ще дойде веднага или звъненето и е профилактично....,една формалност......?
Защото от звънене по телефона и реална  отзивчивост за подкрепа и помощ,са две различни неща и не винаги се препокриват с представите ми за загриженост.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята по едно време ми кликваше на мобилния и чакаше да я набера. И така по няколко пъти в деня. И аз започнах в един момент да вдигам и да я набутвам. И се спря със звъненето. Сега звъня рядко от благоприличие, но ме дразни като вдигне и ми каже -" какво има". А аз никога не съм я търсила за помощ. И детето никога не е било при нея на гости без нас. Просто не иска да го гледа, било я страх, била палава и т. н. простотии. По добре е да си отиде тя на Вършец за 20 дни отколкото да се занимава с деца. Това е нейната логика. Не е гледала нито едната си внучка, така че не е отношение, просто жената си живее живота и трябва да е най важната .

# 67
  • София
  • Мнения: 1 274
Не разбирам наистина какъв е проблема  ooooh! Щом и бащата се чува всеки ден със сина си, очевидно че това е стереотип в семейството - да се чуват всеки ден. Аз също говоря всеки ден с родителите си (с мама може и повече от веднъж) и също така бих искала да поддържам ежедневен контакт със сина си след време. Според мен това е обичайно и показателно за отношенията в семейството. В семейството на съпруга ми нямат тези навици.

# 68
  • Мнения: 1 312
с мама може и повече от веднъж.
Аааа,с мама може Wink
Виж "свекито" е друго животно Mr. Green
И мойта звъни редовно/ама не чак толкова/,задава въпроси,но не чува отговорите.
Хич не си го слагам на сърце.
Честно казано повече бих се дразнила ако не се сеща за нас.
Щото и такива случаи има.

# 69
  • Мнения: 114
и на мен всеки дем ми звънеше свеки(защото беше на моята сметка). имам 500мин,а за роднини и приятели не ми оставаха. чукне,затвори,аз я набера,а тя все за дъщеря си др. внучка говореше. накрая ми писна и й кажа"искаш ли да говориш с Ники(дъщеря ми)?"давам тел,говорят 5 мин и аз се обаждам да я осведомя,че Ники не иска да говори с нея(а Ники е на 1,10г). вчера дори ми звъни,аз я набирам, а тя"мога ли да говоря с Ники, "еми може!!! Laughing"след 5 мин дърпам тел и казвам,че Ники не ще да говори.та пика как сме, как др й внучка била болна и бля-бля...моята прави беля,аз й  се карам, а свеки"защо толова се караш на това дете????"(малката блъскаше с бутилка по принтера на баща си),а аз"защото съм лоша майка!!!" до там беше разговора. и няма да ми се обади в следващите няколко седмици Wink Laughing Laughing

# 70
  • Мнения: 139
Моето виждане е, че трябва всичко да се казва директно, пък било то отсрещната страна да се разсърди. Моите свекър и свекърва са страхотни хора, особено свекърва ми е толкова страхотна жена, че в стремежа си да направи добро да ни угоди и ме влудява на моменти, и си и казвам направо какво ме дразни да не го прави.  През бременността ми се наложи да живеем 3 месеца заедно, е изядохме се, всеки ден бяхме на кълбо. Като дойде време да се изнасяме и казах " Само да си се приберем в нас, не искам по никакъв повод да ви чувам и виждам 1 месец". И минава близо месец мен ми стана едно такова никакво дето не се обажда и и звъня на жената - Леля Таня и викам и я питам що не се обажда, и тя ми викам ми ти нали ми казах да не звъня един месец и аз изпълнявам какво да правя. Искам да ви кажа, че от година и нещо не сме се карали, не ме е изнервяла, разбираме се чудесно. Е не всеки има късмет със свекърва като мен, но предпочитам да съм мразена, отколкото да играя по свирката на някой, да му мълча и да си трупам цялото напрежение в мен.

# 71
  • Мнения: 219
Момичета,много ви благодаря за отговорите Hug Hug,днеска втори ден не е звъняла Crazy,явно като напоследък често взех да не вдигам и оня ден като е звъняла 8 пъти пак не съм, се е сетила вече Hug
yav4e_mrav4e ,няма лошо,разбира се че всяко семейство си има даден стереотип и разбирания,но да не ми ги налагат на мен,да си му звънят на мъж ми,що на мене ежедневно аджеба!? Hug

# 72
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
1. Изключваш БТК телефона под предтекст, че не го ползваш, понеже си на изгоден абонамент на мобилния;
2. Вдигаш и мобилния само когато искаш;
3. Ако упорства - винаги вдигаш и я оставяш да се набутва, в края на месеца като и пристигне сметката ще престане.

# 73
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Ей, момичета какво са ви направили жените!Каква е тази злост?Ами нали и вие ще станете свекърви-или го забравяте!!! Търпение му е майката!!! Peace

# 74
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Ей, момичета какво са ви направили жените!Каква е тази злост?Ами нали и вие ще станете свекърви-или го забравяте!!! Търпение му е майката!!! Peace


   А не може ли да си свекърва, без да досаждаш?  Peace

# 75
  • Мнения: 25 610
   А не може ли да си свекърва, без да досаждаш?  Peace

Не може!  Mr. Green
Или досаждаш, или изобщо не се интересуваш, средно положение няма.  Naughty

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ей, момичета какво са ви направили жените!Каква е тази злост?Търпение му е майката!!! Peace
Абе седма година търпя, но до кога ще издържа не знам честно да ти кажа.
   А не може ли да си свекърва, без да досаждаш?  Peace

Не може!  Mr. Green
Или досаждаш, или изобщо не се интересуваш, средно положение няма.  Naughty
Joy Joy Joy

# 77
  • Мнения: 3 453
Ами защо на теб?
Нека звънне на синът си bowuu

Ей това се питам и аз?И свекър ти звъни на мъж ти всяка вечер...вече ми се вижда прекалено. Laughing Директно бих и го казала, няма какво да се обижда.Когато е от време на време- ОК, но всеки ден не бих изтърпяла. Naughty

# 78
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Контрол..... hahaha Joy Joy Joy

# 79
  • Мнения: 305
Еййй, тва на нас снахите огода няма Mr. Green Ако свекитата не звънят, "Що не звънят. Ето, не се интересуват от внуците?", ако звънят "Що звънят?" Laughing
Приемаш го като все едно, че ще си миеш зъбите, и готово. Т.е. рутинно. не се замисляй и ще ти е по-лесно...
Успех!  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 554
   А не може ли да си свекърва, без да досаждаш?  Peace

Не може!  Mr. Green
Или досаждаш, или   изобщо не се интересуваш , средно положение няма.  Naughty


е това е моята свекърва /4ак пък свекърва не съм се сродявала/ Peace

# 81
  • Мнения: 49
Признавам си, че винаги съм подминавала темите за свекървите и свекърите. И не защото моите са идеални, не, но от уважение към тях, тъй като са родители на съпруга ми. Винаги пред всички съм казвала, че са прекрасни хора, прощавала съм дребните и не чак толкова дребните техни обиди, все пак живяхме заедно пет години. Когато се преместихме се оказахме без стационарен телефон, но имахме скайп. Свекърва ми звънеше всяка вечер на мъжа ми, не съм се дразнила толкова много. Нашите се притесняваха да звънят, за да не ни безпокоят. Аз звънях. Тук искам да подчертая, че никога не съм ги обидила, не съм ги наранила, не съм се фръцнала или направила фасон, за разлика от другата им снаха. Винаги съм се отзовавала, когато са имали нужда от помощ - от ремонти до болници. Разбира се, те непрекъснато подчертават пред съпруга ми, че много ме обичат и уважават. но на практика се съобразяват и правят много повече неща за другата си снаха, въпреки че от нея не получават дори уважение. И това съм се опитала да разбера и съм го приела.
Имаше обаче едно телефонно обаждане, което аз чаках от свекърва ми, но тя не го направи. В четвъртък почина дядо ми. За първи път в живота ми се сблъсках с подобно нещо. Беше ми страшно тежко и много страдах. Тя не се обади да изкаже съболезнования, но ми написа имейл. Да не си помислите, че не живее тук. О, живее само на някакви си 10 минути от нас. Ето това никога няма да й простя. И съм благодарна на свекър ми, че той поне се обади. Не знам, може и да съм прекалено чувствителна в момента, но много, много ме заболя от точно тази нейна реакция. Всичко друго бих простила, но не и това. Защото това беше първият път в живота ми, когато имах нужда от най-близките си, от семейството си. Мислех, че тя е такава, нали непрекъснато така се представя. Та това е! Споделих! И никак не бях по темата, но...Да ме извини авторката...

# 82
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако не звънеше и й беше безразлично, сега тук щеше да има тема

Как да накарам свеки да се обажда и да се интересува от нас?

# 83
  • Мнения: 3 453
Ако не звънеше и й беше безразлично, сега тук щеше да има тема

Как да накарам свеки да се обажда и да се интересува от нас?

Гаранция, че желаещите не биха били много! Wink

Общи условия

Активация на акаунт