Идея за онлайн "Арт базар"

  • 23 915
  • 242
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Здравейте,
Съжалявам, че ще ми се наложи да се самоцитирам:
...
Независимо от благотворителната насоченост, проектът е комерсиален и като такъв, няма начин да бъде реализиран в рамките на бг-мамма.
...
Направили сте си индивидуални и общи сайтове и блогове за продажба на произведенията си.
Чудесно! Разгледах това, което можах да отворя и има много добри неща.
Само че това са си съвсем комерсиални проекти. Три реда някъде в блога или сайта (което намерих само при арт мама)  не го правя благотворителен, а просто декларират желанието на собствениците да дарят част от приходите при определени условия, което става ясно само за тези, които стигнат до там и го прочетат.
Не ме разбирайте погрешно. Адмирирам инициативата ви, но според правилата тук, комерсиални линкове нямат място в подписите ви и ви моля да ги премахнете.
Успех!

# 241
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Благодаря за разяснението!
 
Аз си мислех, че след като собствениците на сайта даряват всички приходи, които той генерира, не е комерсиален проект. Тъй като самият сайт не генерира печалба или каквито и да е приходи за себе си, авторите или екипа, а само разходи. Условията и разпределението на приходите са публикувани най-горе на първа страница в нашият сайт.

Явно това, което остава в авторите е комерсиалния момент. Сега има някаква яснота, което е добре.

Искаме след време да има и секция с изцяло преотстъпени приходи - авторът да не задържа нищо, но предполагам и тогава ще има комерсиалност заради останалите секции...

# 242
  • Мнения: 219
И аз така мислех, като арт мама, но явно не е било съвсем така.
Все пак сайта е нещо подобно на сайт за обяви, и не генерира никакви печалби за самия него, а само разходи.

И аз благодаря за разяснението.

Общи условия

Активация на акаунт