Паркирал си като идиот!

  • 14 431
  • 191
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 289
SV, точно в този член пише, че може да се паркира, ако се оставя разстояние от най-малко 2 метра за преминаване на пешеходци.

Нямам нищо против, но колко на брой са тези така широки тротоари? На бас, че се броят на пръсти... Peace

# 166
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
3. Всяка фирма/компания да БЪДЕ ЗАДЪЛЖЕНА да осигури места за паркиране на служителите си.
Това искам да го видя с нашата фирма как става Party
Защото сега има някакви места, както и гараж - обаче за служебните коли и нЕкои богоизбрани  Whistling

Преди месец - два главния архитект на София каза, че всички служебни парко места щели да се премахнат. По този начин щяло да има повече места за паркиране..
А това пък е пълна глупост ooooh!, отделно - как ще се случи?
На опит да се вдигнат цените за тая услуга ми прилича, както и на тези в синята зона - и аман, дори в момента час паркиране на открито в София излиза по-скъпо от същото нещо на закрит паркинг в Женева - това сигурно за стотен път го пиша като се появи такава тема. Да не говорим, че там може да си я предплатиш услугата (за месец, година или друг период) и съответно се прави отстъпка. Същата гъчканица е в оня град, при всичките им паркинги и разчертани улици, даже и по-зле е оттук на моменти, но не са се избили още хората, нито пък си лепят стикери по колите Wink.

# 167
  • гр.София
  • Мнения: 380
Сигурно много от вас ще се възмутят, но аз смятам, че единственият начин за справяне с наглеците е здраво издраскване на колата или срязване на гумите им. Има определена категория дебили, които разбират само от груба сила. Със стикери и учтивост няма да ги впечатлим. За съжаление!

# 168
  • Мнения: 3 405
Пък аз смятам, че и лепенето е брутално. Колко съм наивна  Tired

# 169
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Сигурно много от вас ще се възмутят, но аз смятам, че единственият начин за справяне с наглеците е здраво издраскване на колата или срязване на гумите им. Има определена категория дебили, които разбират само от груба сила. Със стикери и учтивост няма да ги впечатлим. За съжаление!

Интересно ми е, какво ще мислиш, ако някой заядлив пешеходец реши, че точно твоята кола му пречи и й нареже гумите, пък на теб малко след това спешно ти потрябва.

# 170
  • Мнения: 2 759
...Добре, де, някой от поддръжниците или организаторите на тази инициатива ще се сети ли най-сетне да публикува тук и на сайта кога е разрешено паркирането на тротоара...
       
                     Постнала съм линк към другата тема, в която това е обсъдено.

...При спешни ситуации - болни, трудноподвижни и т.н.-друг режим на придвижване...
                     Ти наистина искаш да видиш всички джипове на инвалиди, а  Mr. Green?

                     Анджелина, ок. След двете теми вече съм почти убедена, че трябва да звъня на паяк, ако паяка не вдигне - мерки по-брутални от стикери..

# 171
  • Мнения: 3 405
След двете теми вече съм почти убедена, че трябва да звъня на паяк, ако паяка не вдигне - мерки по-брутални от стикери..

бомба  Mr. Green

# 172
  • Мнения: 5 370
Портокаловата, не знам какво ще видя, но е видно, че доста хора не си вършат работата. За жалост. Confused

# 173
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...но е видно, че доста хора не си вършат работата. За жалост. Confused
Веднага доказвам и нагледно, от доста време ме сърбят ръцете да го направя.

Платно и прилежащият му тротоар (в непосредствена близост до резиденция, междувпрочем):



Красота, а? И, уверявам ви, не са в тоя вид заради паркиране, точно в тая им част. Стърчащият бордюр е висок повече от педя, на никой не му се ремонтира мост или радиатор все пак.

Ето го и отсрещния тротоар, възстановен и поддържан от нашата фирма.



Както е видно, направено е и специално място за контейнера. Някой ще познае ли от веднъж колко пъти въпросният е бил поставен там? То се вижда всъщност - 0.00, зарязват го както и където им дойде, вкл. и почти посред улицата имаше случай Shocked. В момента, освен че пречи на видимостта, е заел и място точно за 2 коли.
А за тези 2-ма колеги (или клиенти) вече, при цялото ми уважение, трябват 2 стикера 'араб в пустиня' Laughing

# 174
  • Мнения: 4 300
Много ми е чудно как ще стане това - всяка фирма да осигури паркоместа за служителите си. В сградата, където работя, има не по малко от 400 служители. Имаме подземен паркинг, едва ли е с повече от 80 места. Под паркинга минава метрото,т.е. няма как да бъде направено още едно ниво. В целия център положението е такова. Носна кърпа няма къде да се постеле, камоли да се прави паркинг.
Метрото е прекрасно нещо, само че освен да се направи, трябва и да се осигури достатъчен капацитет. Защото сега в този му вид в пиков час се пълни на втората спирка, а понякога и на 1вата. А като се удължи маршрута не ми се мисли. Наземния ГТ е в ужасно състояние, няма бус ленти. Където случайно има са си просто ленти, в тях има повече леки коли, отколкото коли на ГТ. Апропо и затова има да ревем, че Бърза помощ се бави по два часа. Освен ако не им монтираме поедна перка на линейките. А трамвайните линии? Колко по щадящо за движението би било ако се приместят до тротоарите, а не през едно платно, за да се спира съвсем движението.

Дописвам- има и сгради по центъра, които са паметници на културата, под които е абсурд да се направи паркинг- Министерство на финансите на Раковска, Биохим на Иван Вазов, Сибанк зад Народния и т.н., и т.н. Изобщо начинът да се справим с трафика ( не само с паркирането) е в правенето на ГТ привлекателен. Училите маркетинг сигурно помнят урока с капаните и отровата за мишки.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 14:08 от Р0кси

# 175
  • Мнения: 2 563
[В нищо подобно не желая да те убеждавам. Говоря като човек, който най-редовно, в уредената Америка, се мота да намери платено или безплатно място дори и в нашия не толкова голям град и често-често предпочита пеша или по-дългия път в натъпкания влак пред джиткането с Хондата.

Просто се откажете от мечтата, че ще ходите и до кенефа с колата и ще има къде да паркирате от воле. Няма такъв филм.
A така сега!!! Значи, големи и уредени градове имало било само в Америка. Mr. Green Mr. Green
Добре беееееее.....добре ми стартира денят. Joy

Нищо подобно не съм казала. Но все пак ще е хубаво да чуем опита ти от живот другаде, в голям и уреден град, в който можеше легално и безпроблемно да си паркираш, където си искаш, когато ти душа иска! Чакам.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 14:48 от Hear Again

# 176
  • Мнения: 2 018
Ние пък варненци нямаме вашите проблеми  Whistling

# 177
  • Мнения: 3 405
Мда  Mr. Green
Затова сме се разписали толкова хора в темата  Laughing

# 178
  • Мнения: 2 018
Ми тъй де! Особено лятото е толкова спокойно при нас!  Hug
Всички се изселват у Софията и малкото останали шофьори спазват правилника! Дори и да се мерне някой със софийска регистрация, той е по-примерен шофьор дори и от варненци! Не се прави на тарикат, не псува, не паркира на забранени места ...

сори за офф-чето  Sunglasses

# 179
  • Мнения: 5 370

Нищо подобно не съм казала. Но все пак ще е хубаво да чуем опита ти от живот другаде, в голям и уреден град, в който можеше легално и безпроблемно да си паркираш, където си искаш, когато ти душа иска! Чакам.
Не обичам императиви, Хиър, ама никак . Ако искам-ще споделям, ако искам-не.
Не обичам и обобщенията.
Ай чешете си клавитурките на воля, все пак, приятно занимание е за запълване на времето (било то сутрешно или следобедно). Wink

Общи условия

Активация на акаунт