Паркирал си като идиот!

  • 14 382
  • 191
  •   1
Отговори
# 90
Здравейте, казвам се Иван, живея в София и съм автор на инициативата "...като идиот!" Познавам се с авторката на темата (здрасти, Крем!), но не съм искал от нея да публикува линк към сайта във вашия форум, това е нейно собствено решение.

Причината да се регистрирам и да пиша тук е, че вчера някъде откъм обяд до късно след полунощ към сайта заваляха заявки за стикери. Около 80 на сто от заявилите бяха жени, просто откачих, понеже не разбирах какво става. Средно на 6-7 минути идваше нова поръчка, за няколко часа бройката достигна близо 80 и в крайна сметка се видях принуден да оставя съобщение, че наличните количества стикери са изчерпани, което си е самата истина. По някое време ми излязоха логовете от Google Analytics за 7-ми юни и ми светна откъде идва "атаката". Днес ще отида до Централна поща да разпратя стикерите на записалите се хора и после сядам да размишлявам как да продължа кампанията.

По повод някои коментари във форума искам да кажа следното:

Цената на стикерите и това, че няма "безплатен обяд"
Когато оформях идеята за тази кампания в главата си, първоначално замисълът беше да поръчам лепенки само за лична употреба или в краен случай да раздавам стикери само на близки и приятели. В последствие обаче видях ясно изразена позитивна реакция от страна на близки и приятели и прецених, че ще има и достатъчно непознати хора, които ще видят стикерите върху нечия кола и ще поискат да си набавят такива за "собствено удоволствие". Затова регистрирах домейна kato-idiot.com и отпечатах адреса му върху стикера. Останалото го знаете.

Продаването на лична информация (имена, адреси и т.н.)
Заявявам най-отговорно, че информацията, която получавам, няма да бъде използвана за нищо друго, освен за получаването на стикерите. В интерес на истината, когато правех формата за поръчки, си мислех, че най-трудното ще бъде да убедя някого да остави личния си адрес на непознат сайт във виртуалното пространство. Затова мога само да благодаря на всички, които го направиха. Няма да злоупотребя с вашите данни, точка.

"Криенето" и отхвърлянето на отговорност
Забележката в дъното на сайта е само и единствено закачка със стандартните съобщения за наличие на авторски права. В същото време не приемам спекулациите, че освен да печатам червени лепенки, пукам гуми и драскам по капаци. Простащината в тази държава отдавна е придобила колосални размери и аз не мога да понеса отговорност за това. При все това си мисля, че ако пред гаража ви е спряло някое говедо и имате на разположение 1 бр. стикер и 1 бр. тухла, ще предпочетете да използвате стикера за себеизразяване.

Разбира се, има и нЕкои общи съображения, предимно по отношение на финансовото обезпечение на идеята. Както някой беше казал, в крайна сметка нещата опират и до пари.

Дотук правя всичко сам. Дизайн на стикера, подбор на материали, печат, изрязване, отпечатване на пликове, разпространение, регистрация на домейна, хостинг, правене на сайта. Реших, че съм склонен да похарча няколкостотин лева лични пари, за да задоволя личната си мизантропия и заради възможността един ден да видя върху някоя кола залепен мой стикер, без да знам кой го е залепил. Наречете го социален експеримент, ако щете. Първоначалната идея беше (и все още е, всъщност) в придружаващото писмо към стикерите да посоча линк към сайта, чрез който само и единствено по собствено желание посетителят ще може да изпрати някаква сума като дарение за продължаване на кампанията. Другият вариант беше всяка първа поръчка да бъде безплатна, но ако искате още стикери, да трябва да изпратите символична сума (5 лева за 10 стикера горе-долу ми се връзва, за да излизам на нулата в края на месеца).

За моя беда бях решил малко да отложа търсенето на приемлив начин за приемане на разплащания за малко по-нататък, понеже не очаквах такъв интерес към идеята. Засега единствената възможност е да приемам дарения с PayPal, а не са много хората в България, които ползват тази услуга. Въпреки това поканата ми продължава да важи и ще бъда благодарен за всякаква подкрепа с идеи, предложения и финанси. Понеже не искам да оставате с впечатление, че правенето на пари ми е цел, няма да давам тук линк към страничката за дарения. Ако желаете да ми помогнете, пратете ми РМ или съобщение на email [at] kato - idiot . com и ще ви насоча накъдето трябва. Също така ми е важно да зная вашето мнение по идеята, а и понякога само някоя добра дума е достатъчна, така че пишете ми по повод и без повод Simple Smile

Благодаря още веднъж на всички, които ми вярват и искат да променим нещо!

Иван А.

# 91
  • Мнения: 3 405
Иване, а ако разпространиш печатния файл, хората да си принтират без да е стикер ( да не се лепи ), а да се закача под чистачката? Как ти се струва като идея? В PDF формат например.

# 92
  • Мнения: 2 401
Улиците и тротоарите ще почервенеят, Анджи, тогава ще трябва да поемем отговорност и за замърсяването им.  Simple Smile Иначе и сега всеки може сам да си отпечата стикера.
Иване, не ти вярвам, но поне  разбра, че бизнес идеята ти може да бъде печеливша.. Wink

# 93
Анджелина, съгласен съм с минзухар въпреки негативното му отношение към мен. Губи се ефектът от упражнението - картончето се хвърля на земята и толкоз, сигурен съм че половината идиоти няма даже да го прочетат. Съвсем друго е някой да чопли с изгризани нокти лепенката (краищата не случайно са заоблени с този радиус) и докато чопли, да чете "Идиот... Идиот... Идиот... Идиот..."

Принципно нямам нищо против да предоставя EPS файла на някой, който иска и може да подпомогне инициативата и да отпечата още стикери.

P.S. Минзухаре, няма нищо "бизнес" около идеята... Добре че си имам работа, че ако разчитах само да продавам лепенки по интернет щях отдавна да съм погребан и забравен вече  Praynig

# 94
  • Мнения: 223
Харесва ми идеята, регистрирах се, но ми изписа ,че са изчерпали стикерите и ако имат нови ще ми изпратят....
5 броя са ми малко
от софия съм, в центъра...ще ми трябват кашони
  Mr. Green

# 95
  • Мнения: 5 370

каква конспирация свише  Laughing
едва ли е целенасочено, просто в големите градове цари хаос
Така ли? Цари хаос? А кой е виновният за този хаос? И всичко ли оправдаваме с етикета 'голям град=хаос"?
Твърдо съм несъгласна. Защото в големия град си плащаш и голям данък, нали така?
Да попитаме майките от чужбинския форум, които живеят в големи градове, и там ли цари хаос? Ама такъв, като нашия, софийски-варненски-пловдивски хаос?

# 96
  • Мнения: 5 622
Жозефино, много философстваш  Laughing

Нали знаеш, че взимаме най-лошото от "чужбината", по принцип. И високите цени на горивата(все пак са най-ниски от страните в Европа, не мога да разбера какво искаме ние?! hahaha) и други работи, сега не ща да се напъвам, да мисля и изреждам.

Ама малко анти Български взехме да звучим и ще ни набедят за кухи лейки (Минзухаро...  Laughing )

# 97
  • Мнения: 5 370
Жозефино, много философстваш  Laughing


Не, не философствам, а задавам неудобни въпроси. Mr. Green И истински.
Не ме интересува кой за какво ще ме набеди. Друго е важното.

# 98
  • Мнения: 5 622
Жозефино, много философстваш  Laughing


Не, не философствам, а задавам неудобни въпроси. Mr. Green И истински.
Не ме интересува кой за какво ще ме набеди. Друго е важното.

Е, то па ще кажеш, че срещу Президента си застанала, че да са неудобни въпросите.... Нали това с пътищата, дупките, паркирането, ни засяга всички (да му се невиди)

Аз пък не ща да ме набеждават за куха лейка.  Crossing Arms И без друго съм едни гърди напред, нали съм блондинка  Mr. Green

 Joy

# 99
  • Мнения: 17 546
И високите цени на горивата(все пак са най-ниски от страните в Европа, не мога да разбера какво искаме ние?! hahaha) и други работи, сега не ща да се напъвам, да мисля и изреждам.
Не се напъвай, ами приравни цените на горивото у нас към средната работна заплата за страната и пак ще говорим за чужбинските цени на горивото, и за у нас, ама после. Mr. Green

# 100
  • Мнения: 5 622
Именно, де. И аз говоря за същото. Опитах се да бъда иронична, ама неуспешно май....

Мен адски ми станаха смешни като споменаха по Тв, че видите ли тук цените са най-ниски на горивата. А за съотношението им към заплатите и дума не обелиха  Crazy
На едно мнение сме с теб Wink

Баси, аз почвам да ходя пеш. Добре, че живея на място, на което не съм до толкова зависима от колата си. Темата е за друго, обаче.Аз малко разводних....

# 101
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много от идиотските изцепки на тротоарите са от мързел или неумение.

Селянина с джипа е събирателен образ на всички граждани, отказващи да признаят правото на другите на свободно придвижване.
Точно така!
Миналата седмица се наложи да мина с количка по "Евлоги Георхиев", заради гъсто паркираните коли. Така паркирали, че мишка не може да мине по тротоара, а има чалъм да се нагласи така, че хем да има място, хем кретенинът да паркира.
И докато аз подтичвам с количката и ругая, и се моля да не ме блъсне някой, цъфна още един умник. Той си спря направо на булеварда.  ooooh!

# 102
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И ме вълнува един въпрос. След като с часове търсят място да паркират, защо не спестят време и нерви и не ходят пеша?
Нямам предвид онези, които трябва да изминат дълги разстояния. Но 40 минути ходене пеша няма да ги увреди, нали?

# 103
  • Мнения: 2 161
Вчера влизам с колата в една от уличките на пазара.Една жена с детска количка върви точно насреща ми по платното.Уличката първо е тясна и второ,моята кола е широка.А тя изобщо не си прави труда да се качи на тротоара.Патка с патка,си казвам,хайде,качи се на тротоара.И после виждам,че тротоар няма,има коли,покатерени там.Къде да върви тази жена?Как да се движа и аз?Отвратително е и само се създават конфликти между шофьори и пешеходци.

# 104
  • Мнения: 3 405
Жозе, що на мен ги задаваш?  Laughing Не мога да го предам на президента, съжалявам  Wink

Общи условия

Активация на акаунт