Режимът на д-р Ори Хофмеклер 2

  • 24 554
  • 357
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 53
Здравейте момичета,как сте?Аелис много добре изглеждаш на снимката.Така като те гледам изобщо нямаш нужда от диета.Ох много ми е трудно да съм режимна,все нарушения правя.Тази седмица съм и в МЦ и много здраво нападнах шоколадите,като освирепяла съм.Успех на всички в борбата срещу килата Grinning
 Hug Hug Hug за всички

# 316
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Привет, сладурани  bouquet
Нямам много време да пиша тези дни, обаче  докладвам, че вече включих плодове в дневния си рацион Peace.
Меню  chef - до обяд 200-250гр плод/един вид/, на обяд - салата /или салата+протеин/, вечеря - салата+протеин и за десерт 1 ч.ч. кисело мляко+3 с.л.овесени трици+2с.л. ленено семе /последните ги броя за въглехидрат и са неизменна част от менюто ми Wink/.
Въпрос - пиете ли хранителни добавки и какви newsm78
Аз сутрин пия - Оксибор форте /антиоксидант/, а към 17 часа - Триомега/рибено масло/ и двете са на "Борола" Peace
Това е от мен - лека нощ  Hug Hug Hug и хубава утрин  bouquet  bouquet  bouquet

            П.П. - Утре сутринта в 8,20-8,30 по Канал 1 ще гостува наша дюканка и ще има интервю със самия Дюкан Laughing и съответно негови противници Wink Ако ви е интересно, хвърлете едно око...

# 317
  • Мнения: 673
Здравейте Simple Smile
Да, прочетох отгоре-отгоре книгата на Ори, прочетох и неща, които ме вълнуват и мен, въпреки че не съм на режима. Но например за stubborn fat (упорити мазнини) ми беше много любопитно, защото въпреки че свалих доста кг с ВМ НВХ, все още бричовете си ми седят. Та Ори препоръчва разни добавки, обяснява причините за наличието на такива мазнини. Явно борбата с тях е наистина жестока, май няма да стане без добавки, а в книгата не е обяснено подробно от кое по колко трябва да се взима. Вместо добавки, тези вещества могат да се набавят от цитрусите, от лененото семе, от чая и разни други странни егзотични растения или билки дето не съм ги чувала.
Ще упорствам засега със спорт, мазнини в меюто и за 20-на дни л-карнитин пък да видим какво ще се получи.

# 318
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Добро утро newsm03!

Заповядайте на сутрешно кафе и сладки приказки lalalala

               
                       


Donna13 ,нормално е по време на МЦ да ти се хапва повече, и при мен е така  eat.Като ти свърши, пробвай пак с плодовете, а пък що се отнася до шоколада - аз вечер след протеина си  хапвам smile3503.Благодаря ти за комплимента, аз почти стигнах желаните килограми   bouquet.

lenny_pld , едва сега прочетох поста ти, съответно изпуснах предаването за Дюкан Weary. Можеш ли накратко да разкажеш как мина срещата между Дюкан и нашата дюканка?
Интересно ми е много какво е станало, жалко че не  прочетох съобщението ти по - рано smile3511. Колкото до хранителните добавки - аз не пия, а овесени трици с кисело мляко хапвам вечер, с малко мед и канела smile3508.

буболечка, аз си бях взела ленено семе и го смлях и го слагах в киселото мляко при овесените трици, но имаше проблеми на изхода Embarassed - доста фино го смлях, да не би да е трябвало още по - фино да го смеля? Или пък да го кисна повече време в киселото мляко? Ти как си ги приготвяш?

Аз днес сгафих още на закуска, едни бисквити гледам стоят на масата и много ме изкушиха, хапнах една newsm43. Малката вчера падна лошо и сега нослето и прилича на малък патладжан smile3518. Татко й я води днес на градина, госпожите какви ли физиономии са направили, като са я видели ......И аз много се уплаших вчера, падна по лице и помислих че си е счупила нослето , но като се прибрахме и я поизмих, ми се видя само силно ожулено.

Това е за сега. Ще ходим до библиотеката да вземем книги за каката, после пак ще ви нагледам newsm03.

Чао за сега  bouquet hug  bouquet.

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 10:05 от Аелис

# 319
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Аелис , благодаря за кафето, добре ми дойде bowuu Малката да се оправя по-бързичко Peace
Закусих 250 гр пъпеш+кафе+мин.вода+Оксибор форте/антиоксидант/
Нашата дюканка /резултат - 18 кг за 5 месеца/ се представи блестящо, на професора-противник му се замъгли погледа и за пореден път се изложи. Тук има материала само със звук - http://www.box.net/shared/qxemc8h4oc , предполагам, че по-късно ще го пуснат в нетара.
И аз консумирам ленено сем - смляно предварително, 2 суп.л. дневно, държа го на хладно и тъмно /в хладилника/. Тук има една хубава статия за тази вълшебна семка Peace - http://www.surovo.hit.bg/7_2.htm

# 320
  • Мнения: 673
Аелис, не можах да разбера какъв е бил проблема с лененото семе  newsm78 Мели се и се яде, както ти правиш. даже не е задължително според мен да е на много ситно. Аз тези дни закусвам яйца и омлети предимно, та съм зарязала лена. Също така съм виждала ленено масло, ако ти е проблем семето, взимай си маслото. В последно време стана популярно за отслабване, но аз не съм пробвала.

# 321
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Приветиииииииии  Hug Hug Hug
Утре /всъщност от тази нощ - 02,19 часа/ съм лунатичка Joy Joy Joy

Малко инфо за фазата новолуние:
След Новолунието Луната започва да нараства, а с нея “нарастваме” и ние. Внимавайте, ако имате наднормено тегло, защото всичко излишно, ще ви се “залепи”. Това, което може активно да направите сега за фигурата си е поне да не качвате още килограми. Не преяждайте и нека последното хранене за деня да бъде не по-късно от 18 часа. Не ви препоръчвам да се тормозите със строги диети, защото ефекта ще е минимален и най-важното ще е временен. Само ще си затормозите психиката и ще задействате компенсаторния механизъм, като си възвърнете с труд отвоюваните килограми, като прибавите и 1-2 кг. в повече! Изчакайте да се смени Лунната фаза, когато започне Луната да намалява, тогава стартирайте строгите диети. Ако имате нужда от напълняване и укрепване – сега е момента! Всяко натрупване е благоприятно. Тялото усвоява най-добре нужните му хранителни вещества, възстановява се и заздравява .В този период се щадете и си почивайте.

# 322
  • Мнения: 3 804
здравейте моми4ета   bouquet
за4етох се и темата ми хареса,но има няколко въпроса
1-колко кг се свалят примерно за месец  newsm78
2-ве4ер може ли да яде сладолед-е не всяка ве4ер-веднъж седми4но да ре4ем  newsm78
а ина4е и без това ве4е съм основно на дини,мтака 4е диетата е идеална за мен

# 323
  • Мнения: 10 708
Следобедено кафенце от мен  Flutter


Да ви кажа, момичета, днес не съм много по Ори - на обяд хапнах парче пица, че ми беше гладно  Embarassed Но вчера бях абсолютно стриктна!  Grinning
Аелис, как е малката? Пожелавам ви бързо да й заздравее ожуленото  Peace
lenny_pld, чудя се две супени лъжици ленено семе не са ли много?  Rolling Eyes Аз слагам по половин чаена лъжичка към триците. Моето не е смляно. Та се замислих дали не трябва да слагам по повече...
dtti, аз да си призная си хапвам от време на време сладолед  Flutter
Иначе за мен това е перфектния режим за през лятото! Аз и без това основно така се храня  Peace 

А иначе съм много щастлива, защото днес след сума ти време обикаляне по магазините най-после си купих чанта, каквато търсех  Laughing

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 15:05 от mijjjka

# 324
  • Мнения: 3 804
a колко кг се свалят за месец-ориентировъ4но newsm78

# 325
  • Мнения: 10 708
a колко кг се свалят за месец-ориентировъ4но newsm78
Ами аз още нямам месец  Rolling Eyes
Като се включат момичетата с повече стаж ще ти кажат  Peace

# 326
  • Universe
  • Мнения: 1 556
mijjjka, мерси за кафенцето bowuu, ето защо вземам по 2 суп.лъж. ленено семе Peace


Leo
Дата: 07.09.2004
Мнения: 445
От: HisMemories.com 15.12.2004, 22:30нагоре
2 супени лъжици смляно ленено семе = 3,8 грама омега 3 (това горе долу покрива нуждите на 1 неспортуващ на диета малко над 2000 ккал)

PeterPetrov
Дата: 02.02.2004
Мнения: 19
От: София 13.02.2005, 20:12
 ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да си набавим въпросните омега-3 е като консумираме семето СМЛЯНО - в противен случай то си преминава невъзмутимо през червата и пак се връща на воля в природата 
При смилането се получава смес, която спокойно може да се консумира с кисело мляко, прясно мляко, като част от мюсли и да се влага в омлет или в гореща супа.
НЕ Е ВЯРНО, че е нужно смляното ленено семе да се държи в хладилник - то запазва качествата си до 6 месеца при стайна температура - то съдържа лигнани, които са мощни естествени антиоксиданти и съответно, НЕ Е ВЯРНО, че печива, съдържащи смляно ленено семе, нямат активни Омега-3.
ВЯРНО е, че лененото олио , трябва да се държи на студено след отварянето му, защото то не съдържа естествените антиоксиданти, които са в цялото смляно ленено семе.

Най-скорошното потвърждение за това можете да намерите в публикациите на Изследователския институт за ленено семе в Канада - най-авторитетната институция, проучваща влиянието му.
Един много малък пасаж от тяхните статии давам тук, всичко останало можете да научите от http://www.flaxcouncil.ca
В допълнение, няколко независими изследвания потвърждават, че добавянето само на 2 супени лъжици смляно ленено семе в ежедневния хранителен прием за около 5-6 седмици значително подобрява цялостното здравословно състояние, състоянието на кожата, косата и - което е може би най-важното за билдерите- променя се структурата на клетъчната мембрана на всички клетки, като тя става по-"течлива"- което е важно условие хранителните веществата и хормоните , които кръвта носи до клетката, да могат да навлязат в нея по-бързо и с по-нисък разход на енергия.

 
a колко кг се свалят за месец-ориентировъ4но newsm78
newsm78 newsm78 newsm78 и мен ме интересува това Wink






# 327
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Привет newsm03!

Аз сега ставам от сън, че съм нощна смяна и си поспивам в аванс Joy.

 dtti , аз свалих 3.300 гр. за 1 месец нестриктно пазене на режима / всяка вечер десерт, а понякога прегрешения и през деня Embarassed/. Аделфия свали толкова за 1 седмица , но беше много стриктна Heart Eyes. Извода е  - всеки сваля различно, а и зависи доколко стриктно спазваш препоръките на д-р Ори smile3503. Относно сладоледа - може да хапваш от време на време, аз поне го правя newsm10.

mijjjka , благодаря ти за кафето, добре ми дойде след следобедния сън Hug. Честото нова чанта, дай малко подробности Joy.

lenny_pld , изслушах записа - аз и друг път съм казвала - имам 2 познати , които свалиха над 20 кг. с Дюкан. Не знам доколко е здравословна  диетата , знам само че е ефикасна smile3521. Аз обаче не мога без плодчета newsm35. А лененото семе колко време го държиш в киселото мляко преди да го консумираш?Успех с лунуването newsm10.

буболечка,отново ще го хапвам , щом е толкова полезно, а за проблемът ми - неудобно ми е да споделям подробности, ще започна да го слагам в киселото мляко и триците и ако пак имам проблем, ще си взема масло smile3521.

След малко отивам да взема малката от градина,дано да й е минало нослето, а малко след това ще отивам на работа. Ако няма много екшън, ще ви пиша от там smile3523.

Чао за сега  bouquet hug  bouquet.

# 328
  • Universe
  • Мнения: 1 556
А лененото семе колко време го държиш в киселото мляко преди да го консумираш?Успех с лунуването newsm10.

Аелис, мерси за инфото за килограмите bowuu Това е най-здравословното отслабване - 4 кг/месечно Peace - няма бръчки, разтягане на кожата hahaha Медицински работник ли си /че имаш едни странни смени newsm78 newsm78 newsm78/ Спорна и лека работа  bouquet

Лененото семе  го объркквам с триците и киселото мляко и ги ям веднага /получава се ефакт на надуването им в корема Wink/. Нищо не пречи и да ги оставиш цяла вечер, объркани в хладилника, но стават много меки.
Можеш да поръсваш салати, ястия, аз съм слагала семена като си правя хляб в машината.
Ако го наръсиш в/у сладолед - има ефакт на смлени ядки Peace

# 329
  • Мнения: 3 804

Ако го наръсиш в/у сладолед - има ефакт на смлени ядки Peace



тази идея ми хареса ,още утре ще си потърся ленено семе  Grinning,аз като за първи ден съм безупре4на  bowuu-за ве4еря си направих бакла

Общи условия

Активация на акаунт