Летен вирус или ...?

  • 16 678
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 155
След 3 дни Т се нормализира. НО изби странен обрив  Twisted Evil Дребни леко червени пъпчици по лицето, врата, корема, гърба и част от слабините. Красота. Лекарката не изказа предположения, но поне не било шарка. Според мен е от Панадола, ама знам ли. Давам на своя глава Зиртек.  Rolling Eyes

Атракция, бързо оздравяване ви желая.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
След 3 дни Т се нормализира. НО изби странен обрив  Twisted Evil Дребни леко червени пъпчици по лицето, врата, корема, гърба и част от слабините. Красота. Лекарката не изказа предположения, но поне не било шарка. Според мен е от Панадола, ама знам ли. Давам на своя глава Зиртек.  Rolling Eyes

Биби, преди 2 часа писах в една друга тема, че лошото е, когато педиатрите не са чували за розеолата! Поне в 90% от случаите се поставя диагноза алергия към Панадол/ Нурофен.
Шарка е! Не съм лекар, не виждам обрива, но съм 99% сигурна, че става въпрос за розеола.
 При моето дете само инфекционист успя да постави точната диагноза. Преди това се въртяхме от претопляне, през алергия към Панадол, та до рубеола...
Както и да е. Обривът най- късно след 2 дни ще избледнее, детето вече даже не е заразно. Не са необходими никакви лекарства!
Поздрави на лекарката ви, която не изказва предположения, но пък отхвърля шарката  ooooh!

# 32
  • Мнения: 6 155
За розеолата и аз се усъмних, но го отхвърлих като вариант, защото я изкара преди около година /или повече/. Дали повтаря?  newsm78

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
За розеолата и аз се усъмних, но го отхвърлих като вариант, защото я изкара преди около година /или повече/. Дали повтаря?  newsm78

Въпреки че бях чела за доживотен имунитет, завеждащият инфекциозно ме увери, че повтаря. Нерядко и в много кратки интервали.

# 34
  • Мнения: 6 155
Ако повтаря - то на 100% отговаря симптоматиката.  Shocked
3 дни Т 38-39, червено гърло; след Т - обрив /досущ като на розеолата/.  Crazy

# 35
  • Мнения: 5 026
Моят малчо пак започна с разстройство, не се издържа вече. Т не спада, тоя Клацид кога ще подейства ? Май ще се влиза в болница  Cry

# 36
  • Мнения: 6 155
Моят малчо пак започна с разстройство, не се издържа вече. Т не спада, тоя Клацид кога ще подейства ? Май ще се влиза в болница  Cry
Мисля, че до 48 часа започват да действат АБ.  Rolling Eyes
За Т какво даваш?

# 37
  • Мнения: 5 026
Нурофен, защото Панадола не може да я смъкне и в краен случай Хексалгин. Подгизнал е от компреси с оцет.
Но с разстройството не знам какво да правя-изака се на водя 3 пъти за 15 мин. дадох Ентерол, ръпа солети и го наливам с вода. Притеснява ме, че се потретва-веднъж миналия четвъртък, после в неделя, днес пак.

# 38
  • Мнения: 6 155
Спри Нурофена. От него е разстройството. При сина ми става същото от Нурофен, особено ако е в комбинация и с АБ. А и на упътването на самия Нурофен си пише, че страничен ефект може да е разстройство.
За Т един лекар ми каза /не съм го пробвала де/ - водка или друг алкохол, разреден 1 към 2 с вода се маже на китките, свивките и т.н.
За разстройството - компот от дренки, ако намериш. Ако не - вариш ябълка, картоф, ориз и водата от това по малко да я пие. Бисквити, препечен хляб, варен картоф, варен ориз.
За да не се обезводни може да даваш и глюкоза. Вода със захар също ставало.

# 39
  • Мнения: 6 155
Не е лошо да намажеш и дупето с крем Здраве или друг крем против подсичане, защото от такова разстройство става мазало  ooooh!

# 40
  • Мнения: 5 026
  Благодаря ти много, Biby   bouquet  Hug Спирам Нурофена, ще давам Хексалгин ,ако се наложи,  а предполагам ще  Tired  Утре стават 48 часа от първия прием, дано спадне  и спре дрисакането Praynig

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Атракция, давай компот от дренки! Много помага. Или разбъркай в малко водичка 1 ч.л. нишесте, също запича бързо. На Силия при дълго и тежко разстройство й изписаха Гентамицин през устата, подейства безотказно.

# 42
  • Мнения: 5 026
Тарталета,  Hug дадох и сок от дренки,само 2-3 глътки прие. Не е акал от тогава, дано и да няма  Praynig

# 43
  • Мнения: 209
Малката вчера започна да кашля и е хремава ,водих я на лекар гърлото и гърдите са чисти.Днес пък започна да повръща и има разстройство няма температура. Давам смекта и е на солети и бисквитки. SadЗапочват вече летните кошмарни вируси Thinking

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Започват вече летните кошмарни вируси Thinking

Всъщност ентероколитните вируси са целогодишни  Confused И зимата инфекциозно е пълно...

Тарталета,  Hug дадох и сок от дренки,само 2-3 глътки прие. Не е акал от тогава, дано и да няма  Praynig

Дано! Пиши как изкарахте нощта.

Общи условия

Активация на акаунт