Летен вирус или ...?

  • 16 709
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18
Хайде и ние да се ключим в кюпа. И Сами е болен от снощи. Изкара ни акъла като повърна първия път - целия хол беше локва - добре че нямаме  килими  Embarassed
През час повръщаше, като започваше изваднъж с ужасни писъци, че го боли коремчето. Първоначално си помислихме, че е ял нещо развалено, но ... след 4 повръщане отидохме в Бърза помощ. Казаха ни че не сме единствените. Сложиха му инжекция. Изписаха му Ентерол и Натриев цитрат и се прибрахме. Тази сутрин имаше 37,2, а е рожденник  Cry Повърна още веднъж до обяд и заспа. Температурата е вече нормална си мисля. Хапна солетки, пи водичка. За сега не е върнал нищо. Дано да се оправи скоро, че ще има парти в събота.
Скорошно оздравяване на болните дечица и дано нямат усложнения  Praynig

# 61
  • Мнения: 7 201
Хайде и ние да се ключим в кюпа. И Сами е болен от снощи. Изкара ни акъла като повърна първия път...
...
Тази сутрин имаше 37,2, а е рожденник  Cry Повърна още веднъж до обяд и заспа. Температурата е вече нормална си мисля. Хапна солетки, пи водичка. За сега не е върнал нищо. Дано да се оправи скоро, че ще има парти в събота.
Съжалявам за болния рожденник! Hug Пожелавам му много здраве и да е на 6 в събота!  bouquet Ако повръща(дано не! Praynig) можеш да му даваш хомеопатичните капки или свещички Вомитусхил.

# 62
  • Мнения: 10 623
И Алекс от два дни е с температура, стига до 38.6 и казва, че го боли устата. Лекарката каза, че гърло и дишане са чисти. Давах му Ефизол, няма ефект. Има афти по езика. Сега ще вземем Дектарин.
Дано не мине в нещо по сериозно.
Бързо оздравяване на всички!

# 63
И ние миналата седмица изкарахме супер гаден вирус-нямам думи.Миналият понеделник Стефи /3год/ вдигна температура 38,6,започна разстройство, и така до събота вечерта- 5 дни -детето се изтощи,а аз не знаех на кой свят съм.
Темепературата падаше до 37,5 за не по-вече от 2 часа ,разстройството -до 6-7 пъти на ден.Давах калпол,хидрасек и ентерол.В сряда вечерта направи жестока уртикария,каквато не беше правила от едногодишна.Педиатъра се притесни много,ние също.Стефи е алергична към почти всички АБ,но сега не е пила такъв.Този път не мога да си обясня появата на уртикарията-храната й заради разстройството беше само ориз,картоф,солети,а лекарствата ,тези които описах по-горе.Започнахме зиртек веднага,този път се разминахме с урбазона.
И така 5 дни кошмарни,които не искам да преживявам отново-страха от усложнения и невъзможността да се включи АБ заради алергията и появилата се уртикария.
Да оздравяват бързо милите дечица Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 7 097
Хайде и ние да се ключим в кюпа. И Сами е болен от снощи. Изкара ни акъла като повърна първия път - целия хол беше локва - добре че нямаме  килими  Embarassed
През час повръщаше, като започваше изваднъж с ужасни писъци, че го боли коремчето. Първоначално си помислихме, че е ял нещо развалено, но ... след 4 повръщане отидохме в Бърза помощ. Казаха ни че не сме единствените. Сложиха му инжекция. Изписаха му Ентерол и Натриев цитрат и се прибрахме. Тази сутрин имаше 37,2, а е рожденник  Cry Повърна още веднъж до обяд и заспа. Температурата е вече нормална си мисля. Хапна солетки, пи водичка. За сега не е върнал нищо. Дано да се оправи скоро, че ще има парти в събота.
Скорошно оздравяване на болните дечица и дано нямат усложнения  Praynig

Калина е така от тази нощ  Tired Започна да се върти и да става неспокойна, после каза, че я боли коремчето и започна едно повръщане от 3 ч. през нощта та до сега - общо 9 пъти. Иначе няма температура и разстройство. Давам й натриев цитрат, но засега без особен ефект  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 18
Хайде и ние да се ключим в кюпа. И Сами е болен от снощи. Изкара ни акъла като повърна първия път...
...
Тази сутрин имаше 37,2, а е рожденник  Cry Повърна още веднъж до обяд и заспа. Температурата е вече нормална си мисля. Хапна солетки, пи водичка. За сега не е върнал нищо. Дано да се оправи скоро, че ще има парти в събота.
Съжалявам за болния рожденник! Hug Пожелавам му много здраве и да е на 6 в събота!  bouquet Ако повръща(дано не! Praynig) можеш да му даваш хомеопатичните капки или свещички Вомитусхил.

Мам4е, благодаря за пожеланието. Тази сутрин обаче пак не му е добре.  Sad Иначе спа спокойно. Но сета пак се оплаква, че го боли коремчето, и температурата е отново 37,4. Поне не е повръщал още и няма разстройство. Дано да си отишъл вече този лош вирус! #2gunfire

# 66
  • Мнения: 10 623
Момичета, този стомашно чревен е страшен. Алекс го изкара на морето. 5 дни кошмар, минаха ми най-лошите мисли през главата, виждах го как слабее и жълтее в ръцете ми. Накрая тъй като нищо не помагаше, го заведохме в болницата, вляха му една банка глюкоза и детето живна.

Дектарина се оказа неодходящ за афтите - чак венците са подути. Препоръчаха ни Алоклер гел - лошото е , че не дава да го мажем, въпреки сладкия вкус на гела.

# 67
  • Мнения: 959
и ние от снощи кихаме и сме със запушен нос, днес ни текат сополите, но за сега температура нямаме и дано да не се появаява  Praynig
какви са тези вируси, какво е това чудо незнам  newsm78 Ние зимата не сме боледували толкова колкото през тези два месеца, ужас  ooooh!
Дано бързо се оправи детенце  Praynig

# 68
  • София
  • Мнения: 7 097
какви са тези вируси, какво е това чудо незнам  newsm78 Ние зимата не сме боледували толкова колкото през тези два месеца, ужас  ooooh!

И аз съм отчаяна вече  Rolling Eyes Преди 2 седмици Калина изкара ужасния вирус с афтите, сега пък това повръщане  ooooh! Хем й давам Изопринозин вече 2 седмици. Ходи 3 дни на градина и "цъфна"...

# 69
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нати и ние след афтите, като отидохме на морето изкарахме вирусът, но имаше само за 2 дни висока температура и леко лош дъх.
Направо аман от тези вируси.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати и ние след афтите, като отидохме на морето изкарахме вирусът, но имаше само за 2 дни висока температура и леко лош дъх.
Направо аман от тези вируси.

Оф, нямам думи вече...Какво е това чудо  ooooh!
Досега повърна 14 пъти  Tired Не е повръщала от 2 часа обаче и това е някакъв напредък. Живна малко и проговори даже. Изкарах си акъла - да не се обезводни и започнах да й давам на всеки 15 мин. по една глътка вода, защото като пийне малко повечко и след малко връща всичко  Rolling Eyes Температура няма, само това гадно повръщане и болки в стомахчето от време на време.

# 71
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нати, аз също виждам голям зор с повръщането.Като започне малката нищо освен инджекция Деган не и помага.Дори преди няколко месеца, се беше обезводнила много бързо, и се наложи да е на системи.Такъв ужас и шок беше, че чак неискам да си спомням.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, аз също виждам голям зор с повръщането.Като започне малката нищо освен инджекция Деган не и помага.Дори преди няколко месеца, се беше обезводнила много бързо, и се наложи да е на системи.Такъв ужас и шок беше, че чак неискам да си спомням.

Да не ме чуе дяволът, но този път се справихме по-добре с вируса.
Вече не повръща и е добре  Grinning

По какво се разбира, че детето е обезводнено и има нужда от система?

# 73
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 355
По какво се разбира, че детето е обезводнено и има нужда от система?

Признаци за обезводняване

Леко обезводняване:

    * Детето е по-малко активно от обикновено, но все пак играе и е контактно
    * Устните са леко сухи
    * Пишка малко по-рядко от обикновено

Умерено обезводняване:

    * Детето не е активно и не играе, но е контактно
    * Задържа погледа си във вашия и ви отговаря
    * Устните са сухи и напукани, вътрешността на устата е леко суха
    * Няма сълзи, когато плаче, но очите все още изглеждат влажни
    * Пишка наполовина на обичайното
    * Урината е концентрирана, с цвета на ябълков сок

Тежко обезводняване – потърсете лекарска помощ!

    * Детето е отпуснато, неактивно, почти не задържа поглед и не реагира на гласа или докосването ви. Това е дефиницията за летаргия.
    * Устните са напукани, вътрешността на устата е суха и лепкава без слюнка
    * Няма сълзи, очите са сухи и потънали навътре
    * Не пишка в продължение на 12-18 часа
    * Особено необичайна раздразнителност наред с другите симптоми
    * Бледност
    * Ускорен пулс

# 74
  • София
  • Мнения: 7 097

Мерси, Тарталета. Ценна информация.

Общи условия

Активация на акаунт