Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 3

  • 34 673
  • 283
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 770
Къщата е във викториански стил - с декоративни тухлички отвън , тъмна дограма и тъмен покрив.Стълбището и 1,50 широко , а антрето към него е  newsm78 май към 20 кв.м. може и повече.Гранитогреса ще е за там , просто за други помещения ще откажа на мъжа в момента и без това съм втрещена.Има и много прозорци по стълбите , светло е ! Мебелите ще са в класически стил от тъмно дърво .Това върши ли работа ? Съответно и входната врата ще е тъмна , като дограмата.

# 91
  • Мнения: 481
Yee, chudovisteto, много готини кухни сте си харесали... пък кога и кой ще ги чисти  Laughing аз пък харесах нещо такова http://ru.scavolini.com/galleria.asp?gr_id=12&fa_id=13&c … id=21&lang=PY модел Cora, номер 8

Вълничка (морска) това е фасадата от югозапад, предишната беше югоизток...
Фасадата и аз не я бях мислила, но архитекта, още с първия вариант ни я предложи и много ни хареса... частите с облицовъчни камъни, според него етаж 1 трябва да е по-светъл от етаж 2, но аз си мисля, че ще ги направим еднакви. Бих направила така, бяла къщичка с кафява дограма , кафяво оранжеви керемиди, цокъл от камък около 50-60см и дървени акценти, но мъжът ми не харесва бяло  Twisted Evil Така че архитекта може да ви предложи нещо интересно интересно не го пренебрегвай...
леле Диди69 закъсала си го ти, ма много рано  Mr. Green

Anneese, много положително ме зареждаш като слушам колко бързо и качествено вървят при вас нещата.  Peace Поздравления, и все така до края  Peace  Би ли ми дала координатите на момчето с машинната замаска... а и на всеки, от който си доволна и работи на територията на София  Praynig

# 92
  • Мнения: 3 770
Rени , като видях кухнята , която си харесала мноооого с зарадвах! Още една почитателка на класическия стил !   bouquet
Закъсах го , ама какво да с прави , трябва да се използва моментът!  Wink След като видях кухнята , давай идея за моето стълбище !
  Laughing

# 93
  • Мнения: 2 645
Момичета, благодаря ви за идеите  Hug

Май ще я направим екрю с цокъл от златисти камъни. Същите камъни ще бъдат и за пътеките пред къщата. Много ми хареса къщата за която ДД каза че е като от ОАЕ, но нашите керемиди са с по "керемиден" цвят.

ДД, мисля че гранитогеса би било хубаво да е светъл. Нашият в коридора и в кухнята е ето такъв
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/6622_659.JPG

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
Ако се цели стълбата да е акцент към определена част е добре да е с по-различен цвят от останалия под. В противен случай аз лично бих избрала един тон по-светла гама от тази на всички останали настилки. Да уточня обаче, че съм привърженик на изчистените тонове и стилове, един вид максимален минимализъм.

# 95
  • Мнения: 3 770
nivear и аз си мислих за подобен цвят , но в момента в апартамента съм пак с подобно и не знам!Искаше ми се да избягам от тази гама.

AlexaS , вкара ми мухи в главата с този различен цвят!  Grinning Не съм се замисляла дали искам да слагам акцент върху стълбището ! newsm78 Сега ще изпадна в размисъл. Ако има някакво значение стълбите с в дъга покрай високи прозорци и са въздушни , т.е. не са подзидани отдолу и също така покрой тях няма под - като погледнеш от първия етаж нагоре и погледът ти спира в тавана на цялата къща.Дано съм го обяснила добре.AlexaS , а какъв цвят би избрала ?

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
Ми...нямам представа какво ти се върти в главата, нито ми стана много ясно от обяснението. Аз залагам предимно на бяло, черно, нюансите на зелено, изчистено тъмно кафяво, червено. За да насочиш вниманието към стълбището, трябва да е най-интересната част от целия интериор, ти си прецени, доста е задължаващо и е на ръба на ултра красивото и кичозното. Така че ако няма да е някоя осеяна с колони арка, по-добре заложи на по-сдържаните цветове. Четох, че в мечтите си вече знаеш как ще изглежда къщата ти Grinning, вероятно и с преобладаващите цветове...(между другото и аз от една камина се запалих по къщите) Joy

# 97
  • Мнения: 3 770
Ми нищо не ми се въртеше в главата и като каза са различните цветове се завъртя!  Laughing Знам мебелите и горе долу цветовете , но съм го оставила все пак да го реша , когато влезна в къщата.В смисъл , когато приключи грубият строеж и влезеш вътре усещаш самото настроение на сградата , виждаш по друг начин стаите , прозорците , всичко ...Поне за мен е така.И сега ми идва малко нанагорно да избирам гранитогрес , още повече че даже една копка не е направена.Относно стълбите - няма арки и колони , има много въздух и светлина.Винаги ми е харесвала шахматната комбинация от черно/бяло , за мен си е класика , но не мога на такъв етап да се реша на толкова смела крачка.При всички положения ще е изчистен цвят без меланжи , шарки и разни капки и пръски.Голям фен на зеленото съм , но досега съм го слагала само по стени.Казах на мъжа , че искам да ме заведе да видя гранитогреса , да ми даде седмица да мисля и тогава ще му отговоря.
Ето го стълбището.Много е лошо качеството , но оригиналните планове се отварят с адоб рийдър , а това стана като ги отворих с илюстратор и увеличих.Има две колони , които няма начин да не са там защото /сега видях точния размер!/ антрето е 6 на 5 метра и ми обясниха , че или трябва да леем почти двойна плоча или слагам носещи колони.Между тези колони и дъгата на стълбата е празно пространство и се вижда чак покривът на къщата или тавана на най-горния етаж.От другата страна стълбата е допряна само до колони между които има прозорци и се получава също въздушно пространство.а самата стълба е висяща , само стъпалата се издигат нагоре към втория етаж без да се крепят на опора към пода - началото на стълбата опира в първия етаж , края във втория и така се крепи.Дано сега съм го написала разбираемо,много мъка , докато го съчиня?  newsm78

# 98
  • Мнения: 3 770
Забравих - Каква е камината , която те запали по къщите ,  AlexaS ?

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
Така е по-разбираемо, но въпреки всичко не съм интериорен дизайнер и сега ме хвърли и ти в оркестъра...залагам на тъмно зелено(при положение, че игнорирам бежовата и венге гама, защото си заявила, че досега си с такава и ти е писнала)....като алея към някъде  си...
Цвета се връзва със всички цветове, позволява после волности с паркета и относно керемидената гама и бежовата и бялата. Розови, лилави окраски в този тип къщи не бих могла да си представя....
Камината я видях в списание, което ще трябва да поразровя и открия. Ще кача снимка. Ултра груба е, като стил, но това е моя стил...Дизайнерска е, разбира се.

# 100
  • Мнения: 3 770
AlexaS , благодаря за мнението! Когато отида да видя гранитогреса съм решила да го снимам - така или иначе ще се колебая кой да избера та да си го и гледам , а и ще ви го покажа.
А твоите планове какви са за къща?

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
Уютна за мен, ледено излъчване за околните. Малка на квадратура, че не ми се робува цял живот с потдръжка градини, озеленяване и прочие

# 102
  • Мнения: 998
Диди, разбирам те, че хич не ти е лесно. Наистина много напред с материала с този гранитогрес ooooh! Но щом трябва да се решава... Аз съвсем точно си представям стълбата ти, защото видях подобна ня какакъв брой на идеален дом и мнооооого ми допадна. (Но все още не знам дали нашата ще бъде такава.) А стъпалата й дървени ли ще са? Ако е така, гранитогресът е само за коридора, нали?
На мен би ми допаднала черно-бялата гама, но ако плочката е едноцветна- бели с малки черни декоративни между тях (подредба като в коридора на nivear). Само че......за мен всичко трябва да е и практично, не мога да не мисля за поддръжката на бял гранитогрес в коридора. Затова тъмнозеленото предложено от AlexaS някак повече ми допада. И аз съм фэнка на зеленото. Освен това тъмният нюанс се връзва с класическия стил и тъмните мебели.
Добре би било обаче да ни опишеш, какво си видяла в магазина като варианти и решения и тогава дружно да избираме Laughing

Уютна за мен, ледено излъчване за околните. Малка на квадратура, че не ми се робува цял живот с потдръжка градини, озеленяване и прочие
AlexaS, това ми навява асоциации с разни интериори, които съм виждала по списанията - каменни вътрешни стени, без много текстил и семпла декорация, но с мебели от хубаво масивно дърво, които внасят топлина.... Много интересни са ми били винаги тези картинки.  Нещо подобно ли ще е?

# 103
  • Мнения: 3 770
Вълничка (морска) , стълбата ще е лята от бетон или там каквото го правят.На мен даже ми се искаше долу където е входната врата да на правя някакво изчистено пано от гранитогрес.Търсих снимка да покажа , но всичките са много натруфени.Подредбата на  nivear ми харесва , но ще предпочета по-големи плочи , защото не ми се занимава с много фуги.А направо ще снимам това , което ми допадне и ще го метна тук да обсъждаме.Напред с материала , щото сигурно се досещаш , че има някаква изгода.Наш познат ще прави огромна поръчка за някаква кооперация или хотел, не разбрах точно , та ще използваме неговите отстъпки и т.н.Защото са различни от тези , които евентуално ще ти направят за 100 кв.м. , друго си е някой да ти купи наведнъж 2000-3000 кв.м.Та затова съм се паникьосала , малко ми е рано да мисля за подобни неща.   Sad

# 104
  • Варна
  • Мнения: 428
Диди: Така както описваш бъдещата ви къща, аз си я представям с входно пространство в оранжево-керемидената гама, леко състарени големи плочи с неправилни фуги, дървени стъпала от тъмно дърво и френски прозорци (на които знам си голям фен)  Wink
Нещо такова:
http://www.dosevimpex.com/index.php?page=product_detail&cid= … d=287&lang=bg

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 10:05 от Yee

Общи условия

Активация на акаунт