Как да избера болница?

  • 1 704
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
Без да чета другите мнения бих ти препоръчала с ръка на сърцето Окръжна болница! Лежах там 2 пъти за задържане, а после и за раждане! Мога да кажа, че всички са професионалисти без изключение! Аз отидох без оговорка и се отнесоха с мен отлично въпреки, че крещях като луда Simple Smile Ако решиш да раждаш там с епидорална, обаче ще трябва да си направиш допълнителна уговорка с анестезиолог! Изпитвах същите притеснения като теб и знам как се чувстваш! Сега е момента да си кажеш, че всичко ще е наред и няма да ти се случи нищо лошо! Каквото и да решиш за болница пак всичко си остава в ръцете на Господ! Желая ти да родиш много бързо и безболезнено, а след това да гушкаш здраво и красиво бебче!

# 16
  • Мнения: 5 255
Може би е по-добре да знаеш /четеш/ по-малко неща.
Това ми каза бременна докторка, с която лежах по едно и също време.
Колкото повече знаеш /четеш/ толкова повече се шашкаш.
По време на бременноста ми не съм посещавала форумите и не съм имала мнение за която и да е болница, както не съм била подготвена какво да купя и т.н.
Доверих се на лекаря си, за което не съжалявам.
Родих в Майчин Дом - София, кадето има техника и специалисти.
Обстановката е ужасна, но все пак след няколко дни се прибирате в къщи ти и детето.
Кураж  Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 1 254
Алекса, аз си избрах Шейново
И аз като теб нямам възможност да си платя на някой лекар, ама нямам и желание.
Преди 3-4 седмици лежах в Шейново за задържане и мога да ти кажа, че останах много доволна. Обърнаха ми внимание, пък и след ремонта там, направо си бях като на хотел Simple Smile
Аз смятам, че навсякъде може да се случи някаква издънка и ти никога нямаш гаранция за това. Мисля да се доверя на докторите в Шейново, все пак хората цял живот бебета са израждали и издънките стават случайно и не заради некомпетентност.
Другия + на Шейново е, че до колкото видях имат много добри условия за бебоците включително и недоносените. Тъй като аз лежах близо до родилките и имах възможност да виждам бебоците през 3 часа като ги носеха за кърменеи видях едно бебе, което е беше родило 1,800 кг и беше тооооолкова мъничко.... е то се беше родило преди 2-3 седмици и сега вече беше пораснало...
Направих си извод, че явно имат добри условия за такива мънички бебоци.

Успех ти пожелавам с избора Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 615
Първо искам да ти пожелая леко и безпроблемно раждане и едно прекрасно бебе!
Аз и двата пъти съм раждала във Втора градска и въобще не съжалявам за избора си.Първият път и аз имах презряла плацента,но родих с предизвикано раждане точно на термина,въпреки че всички мислеха,че ще е по-рано.Бебето ми беше добре-2900кг,сега е една луда "госпожица"... Simple Smileискам да ти кажа,че колкото повече го мислиш,толкова повече ще се притесняваш.Аз отидох да раждам със сълзи на очи,мислех си как едвам ще оживея...ит.н.,пък то се оказа не чак толкова лошо,пък и като си видях детето всичко забравих и бях сигурна,ч ще имам поне още едно WinkВторият път бях далеч по-спокойна и мисля,че това се отрази-родих сравнително леко и безпроблемно.Така че зареди се с положителни емоции,мисли за след това-как ще си гушкаш твоето съкровище и ще видиш,че другото ще мине и замине.А по отношение на болницата-мисля,че навсякъде има добри специалисти,просто всичко си е индивидуално до пациента.Стискам палци всичко да е наред!

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Без да съм изчела мненията ти казвам:
Ами обиколи ги, разгледай вътре в болницата, най-хубаво с таткото.
Вярно, че не пускат, ама като влезеш по коридорите все ще добиеш някаква представа.
Аз така направих + мненията от форума и ще вземеш решение.
Във всяка болница има и добри и кофти хора, като навсякъде.....не се притеснявай, това е най-важното.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Акo имаш възможност отиди и виж условията в няколко болници - най-малкото за да знаеш къде отиваш и какво можеш да очакваш. Добри специалисти навсякъде има, а как ще протече раждането никой не може да гарантира. Освен това винаги имай едно наум когато слушаш разкази за раждания - понякога са много преувеличени и изопачени( и в добрите и в лошите аспекти), а ти може по съвсем различен начин да реагираш на ситуацията . Просто не се навивай излишно, отиди спокойна и уверена - много е важно.

За мен беше от голямо значение пристъствието на таткото и това беше определящо в избора на болница - отидихме да видим Св София, хареса ни и родих там - с него, без никакви предварителни уговорки, без да плащам на никого ( освен на касата за присъствието на бащата).

# 21
  • Мнения: X
Не е вярно, че са само отрицателни мненията - аз съм доволна от Шейново!
Най-добре наистина да ги обиколиш, разгледай и си избери, а то иначе да пази Господ, защото лоши работи стават на всякъде.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
Според мен е грешка да четеш всичко и така да се опиташ да си избереш болница.
Така само се шашардисваш повече.

Много се съмнявам, че ще има някоя, за която ще има само положителни мнения.
Лично аз си избрах първо доктора, но може би най-вече защото ще раждам със секцио. В Света София ми хареса информацията, която получих на училището за бъдещи родители - това също е хубава инициатива - виждаш всички зали, стаи, обясняват ти какво точно ще ти се случи като попаднеш там, къде стоят бебетата и т.н.

Пожелавам ти да направиш най-добрият избор.

# 23
  • Мнения: 1 680
Аз си избрах Света София въпреки, че е много далеч от нас, защото имат ВИП стаи, в които може да те посещават близките ти по всяко време, защото имат много добри неонатолози, защото си харесах лекар за секцио там.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 164
Мила Алекса, вероятно си притеснена от това, че всички покрай теб ще раждат с уговорка. Много добре те разбирам. Аз също като теб смятам да раждам без предварителни уговорки и без да плащам на някой лекар за това. Изборът на болница за мен също беше много труден. Тъй като нямам познато медицинско лице, на което да се доверя, реших, че сама трябва да направя избора си. Изчетох мненията в двата форума (Бг-Мамма и Дир-а) на вече раждали мами и направих избора си като претеглих плюсовете и минусите за всяка една болница. Не се надявай да намериш само положителни мнения за дадена болница, няма такава. Ти имаш още доста време, така че отиди, виж условията, посети курсовете. Аз лично за себе си избрах Шейново. Скоро ще имам и впечатления оттам, живот и здраве. На теб пожелавам успех и не се отчайвай!  Grinning

# 25
  • Мнения: 644
Знаеш-различни хора,различни мнения #CrazyАз например мога да ти дам мнение за "Света София",защото там раждах и съм доволна.
1-добри лекари
2-чисто е
3-стаите са с баня и тоалетна по отделно,а не на етаж
4-всеки ден ти сменят нощницата
5-внимателни са
е наистина има цигани,но те са отделно от нас.А и къде няма newsm78

По принцип можеш да я разгледаш и тогава да решаваш.
    newsm10   УСПЕХ

# 26
  • Мнения: 4 915
Ами подреди си приоритетите. Ако примерно много държиш да си на уютно и по-модерно място, не отивай в Майчин Дом, да речем.

Аз първо си набелязах болницата, после си избрах лекар.
Болницата бе Майчин Дом, защото имат най-добрата неонатология. Това бе достатъчно за избора ми. Не дай Боже, да има проблем с детето, щеше да се отреагира най-бързо. А и аз щях да съм в същата сграда, ако се наложеше да задържат бебето.
Втора възможност - ако нещо се случеше с мен, всякакви болнични звена са на минутка път.

После си избрах лекар, защото щях да съм секцио и не исках да попадна случайно при някого.

# 27
  • София
  • Мнения: 625
И аз бях на твоя хал и след всичко прочетено установих, че негативите за Окръжна болница бяха най-малко! Там и отидох! Живот и здраве пак да забременея пак там ще отида! Успех в избора!

# 28
  • Мнения: 2 950
Алекса, аз раждах в Св. София и мога да кажа, че съм много доволна от грижите за мен и бебка, от стаите и чистотата! Но аз все пак бях с избран от мен лекар и не мога да бъда точен критерий за отношението към родилките, защото честно казано видях и някои гадняри, докато лежах в предродилна!
Не е сигурно, че ще попаднеш на тях, но си помисли. А иначе, ако слушаш какво ти казват да правиш и не се унасяш във виковете си, всичко ще мине по-бързо и по-лесно за теб.
Пожелавам успех и на теб, и на малкото ти съкровище  baby_neutral

# 29
  • Мнения: 948
Моето мнение е, че от по- голямо значение е лекарят, при който ще раждаш, а не болницата.
За мен процеса на самото раждане е по- важен, отколкото обстановката, чистите чаршафи и т.н.Confused
За протокола- раждах в Св.София и като цяло съм доволна. Май, най- много плюсове събра тя, а? Wink
Там лекарите са страхотни, много внимателни и грижовни. Престоят ми беше 14 дена и съм с отлични впечатления от всичките, с които имах контакт. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт