тест за овулация-помощ

  • 41 201
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 775
а без този тест не става ли да забременееш или е задължителен защото по големи хора са ми казвали че вероятноста да пробваш след менструация е огромна да забременееш?
Да, едно време баба ми само тестове за овулация си е правила  ooooh!

# 46
  • Мнения: 73
а без този тест не става ли да забременееш или е задължителен защото по големи хора са ми казвали че вероятноста да пробваш след менструация е огромна да забременееш?
Да, едно време баба ми само тестове за овулация си е правила  ooooh!
newsm62

# 47
  • Мнения: 3 675
И аз се присъединявам към отбора.Ще си купя клир ову тестове, 5 бр плюс тест за бременост за 10.60.На мен последно ми дойде на 6.10.Цикълът ми е 26-27 дни, кога трябва според вас да започвам тестовете?

# 48
  • Мнения: 3 215
Към 10-11-ти ден, т.е. 15-16.10.Успех! Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 1 146
gitadam според мен почни по рано към 8-9 ден най-късно от началото на цикъла, защото аз така първия месец изтървах овулацията при цикъл 32 дни почнах от 15-я ден а овуто ми е било на 13. Вече почвам на 10-я ден за по сигурно.  bouquet

# 50
  • Мнения: 3 675
сори за тъпия въпрос, но аз първи път вземам тестове.Първата /тестова/ линия не ми се видя толкова плътна, а втората беше едва загатната, почти незабележима.възможно ли е днес, втората линия да е по-наситена от вчера или скокът на хормона, който се засича, не е толкова бърз, за да отчете веднага положителен резултат.Забелязвам, че от вчера има придърпване в яйчниците и повишено количество ЦС.

# 51
  • Мнения: 3 215
Да, възможно е. Съвсем реално е овулацията ти да наближава. Успех довечера! Peace

# 52
  • Мнения: 3 675
Вчера правих поредният тест.Появи се по-наситена черта от вчера, но не веднага след 3-5 минути, решили сме от днес да действаме, а каквото сабя покаже.Късмет на всички ползващи тестовете за ову, с пожеланието и теста за бременност също да даде положителен резултат. Peace

# 53
  • Мнения: 183
За първи път ползвам тестовете за овулация - взех си Клиър Ову. Вчера си направих петия тест от кутийката и все още беше отрицателен. Днес ще си купя нова опаковка, за да продължа, вече съм 13-ти ден от цикъла, просто ги започнах много рано, но исках да съм сигурна, че нямам ранна овулация. Та ще видя какво ще стане, дано в следващите няколко дни да видя положителен тест.

# 54
  • Мнения: 3 675
Сори за тъпашкия въпрос, нали отрицателен означава без втора линия изобщо, а при наличие на втора бледа или не толкова наситена като тестовата, как да интерпретирам теста, като положителен ли? #Crazy newsm78

# 55
  • Мнения: 3 215
Това не го ли писахме вече по-горе  newsm78 По принцип, за да се приеме теста за ову за положителен, двете чертички трябва да са еднакво наситени.Това е. Другите могат само да те насочат,че нивото на хормона се повишава (всеки ден втората става по-наситена,но не колкото контролната),но не са показател за положителен тест.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 14:10 от Old Sport

# 56
  • Мнения: 3 675
Ок, сега ми е ясно всичко, мерси за инфото. Hug

# 57
  • Мнения: 183
На мен всички пет теста, включително и днешния - шести по ред, са с много бледа втора чертичка, тоест са отрицателни. За съжаление до момента не виждам тестовата черта да става по-наситена с течение на времето. Така че наистина трябва и тестовата да е толкова наситена, колкото и контролната, за да бъде теста положителен.  Peace

# 58
  • Мнения: 23 355
За първи път ползвам тестовете за овулация - взех си Клиър Ову. Вчера си направих петия тест от кутийката и все още беше отрицателен. Днес ще си купя нова опаковка, за да продължа, вече съм 13-ти ден от цикъла, просто ги започнах много рано, но исках да съм сигурна, че нямам ранна овулация. Та ще видя какво ще стане, дано в следващите няколко дни да видя положителен тест.
киара,при мен тестовете проработиха така:
-правя теста по едно и също време ,привечер/между 18-20ч./
-не пишкам 3-4 часа преди теста/навивам си тел.да звъни към 16ч.,за да ме подсети да не ходя до тоалетната/
Така хванах ову-то.Иначе първите месеци нищо не ми хващаше,а Базалната Температура показваше овулация.Сега,спазвайки горното,тестовете винаги се покриват с промените на БТ и предполагаемата овулация.

# 59
  • Мнения: 183
Десих2, благодаря ти за съвета. Аз до момента също ги правя по едно също време, но по-рано от теб - около 14,00 часа. Иначе и аз спазвам правилото поне три часа преди това не пия течности и не ходя до тоалетната, това не ми е трудно да го правя, тъй като и без това карам с по две чаши вода за цял ден, не че е хубаво де, ама съм си така. Значи остава да променя часа, в който правя тестовете, може пък така да отчетат по-вярно. Ако видя положителен тест, веднага ще се похваля  Wink

Общи условия

Активация на акаунт