тест за овулация-помощ

  • 41 180
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 215
Аз лично съм пробвала в различни месеци да ги правя в различно време - и следобед, и надвечер и вечер.В моя случай действат най-дбре между 14 и 14.30,а и точно така пише в западната литература.Въпреки всичко мисля,че ако тестът ще е положителен, той ще е такъв, независимо в колко го направиш.Т.е. само със смяната на часа едва ли ще го предизвикаш да стане положителен.Късмет на всички така или иначе.Мисля,че БТ е много по-добър метод,защото със сигурност виждаш кога е ову-то.В комбинация с тестовете съвсем се улесняват нещата.Поне що се отнася до "хващането" на ову-то.Другото е въпрос на късмет явно. Praynig

# 61
  • Мнения: 19
здравейте момичета,за първи път пиша тук,но днес вече ми е адски криво.....правя девети тест
 като съм започнала от 10-ти ден .... и нищоо.Втори месец не мога да хвана ову,....и се питам .....има ли го изобщо newsm78 .........та ще попитам нещо тъпо може би....може ли да има овулация, а теста да не я засича   Embarassed

# 62
  • Мнения: 183
Jenuaria, и за започвам да се чудя за същото нещо. Днес вече ми е 16-ти ден от цикъла, а тестовете продължават да бъдат все така отрицателни. Единствено вчера тестовата черта беше по-наситена от предишните дни, но въпреки това по-бледа от контролната, а днес вече съвсем бледа. Освен това вчера бях забравила да погледна резултата в упоменатото време, тоест беше минал почти един час от момента на тестването, така че може би затова чертата е била по-наситена. Затова и аз започвам да мисля, че не съм имала овулация.

# 63
  • Мнения: 3 215
Освен да ви посъветвам заедно с тестовете да мерите и БТ, за да можете да засечете ову-то по-лесно. Разбира се, може и да се ходи на фоликуметрия.
Иначе и на мен ми се случи такова нещо първия месец, но на следващия смених тестовете (вместо Овю взех Клиър Овю) и нещата се "оправиха".Случвало ми се е обаче и с Клиър Овю да не е съвсем ясно положеителен тестът и мисля,че партидите при тези тестове също играят някакво значение - в смисъл,че една и съща марка понякога е добра,а друг път - не толкова, в зависимост от партидата.

# 64
  • Мнения: 3 675
Снимки с тестове за ову за по-лесно ориентиране.Моят вчера беше подобен - round 1, ден 15,подобен е и на Round 5-първа картинка, това положителен ли?
Тестът е клийр ову, извинявайте, че така го обяснявам с чужди картинки, но няма как да кача снимка от теста.За сефте виждам толкова наситена втора черта, миналия месец беше доста по-бледа-като втора картинка на Round 1, 12 ден

# 65
# 66
  • Мнения: 23 221
Ето моите тестове с Клиър Овю.На 12-ти ден,в 19:30ч. втората чертичка беше малко по-наситена.При мен почти никога двете черти не са еднакво оцветени,тестовата е една идея по-светла,но достатъчно наситена,за да се види разлика с предния ден.По-наситена от контролната никога не е била.Тестовете Овю така и не ми показаха ясна овулация,имаше само лека промяна в интензитета на оцветяването,а покачването на Базалната Температура ми показа,че е имало овулация.



# 67
  • Мнения: 158
Момичета хвърлете едно око.
Скъп е, но за сметка на това е за многократна употреба използва се лесно и отчита точно.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/6290

# 68
  • Мнения: 3 675
като гледам снимката на Деси, при моят тест втората черта е по-наситена от нейната, аз този месец съм си правила само този тест на 14 ден, миналият месец както писах правих три поредни на 9,10 и 11 ден и те бяха като тези на първата нейна снимка.

# 69
  • Мнения: 23 221
При мен това е овулация,засичам и с Базалната температура, и отговаря.Явно по-наситена черта няма и да видя,но определено се вижда голяма разлика между двата теста,според мен ,и затова реших да приема,че  втория е +.Вече няколко месеца се тествам и добих представа.

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 12:37 от ДесиХ2

# 70
  • Мнения: 142

Уау, много големи разлики. Тестовете обаче ги няма на БГ пазара. Интересно би било да се направи сравнение между Oview i Clear Oview Test. Вторият при мен дава много мижави черти. Дори контролната е ужасно бледа.

# 71
  • Мнения: 23 221

Уау, много големи разлики. Тестовете обаче ги няма на БГ пазара. Интересно би било да се направи сравнение между Oview i Clear Oview Test. Вторият при мен дава много мижави черти. Дори контролната е ужасно бледа.
За първи път видях много ясно наситени черти на Клиър Овю/но бях спазила да не пишкам 2 часа преди теста/,тестовата дори бе по-тъмна от контролната.Направих го в 12 часа наобяд:
http://media.snimka.bg/1345/008944771.jpg

Овю при мен дава много бледи черти.Клиъв Овю ги тествам заедно с Персона тестове/не се продават в Бг/и винаги са позитивни по едно и също време.

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 14:40 от ДесиХ2

# 72
  • Мнения: 975

Уау, много големи разлики. Тестовете обаче ги няма на БГ пазара. Интересно би било да се направи сравнение между Oview i Clear Oview Test. Вторият при мен дава много мижави черти. Дори контролната е ужасно бледа.
И моите чертички контроланта и тестовата  бяха едва забележими при Клиър Овю,но при Овю няма проблеми .

# 73
  • Мнения: 579
Аз си купих вчера тестове.И там пише зависи колко дни е цикълът,на кой ден се прави тестът.Та,моят цикъл "нередовен" ли се брои или "над 38 дни" защото за теста има значение?Кърмя,дойде ми мензисът на 10тия месец след раждането и от тогава ми идва през 35 да 55 дни,всеки път различно. newsm78

# 74
  • Мнения: 800
Мисля, че цикъл на десети месец след раждане е късно. Ходи ли на лекар?

Общи условия

Активация на акаунт