Раци, лъвчета и деви, чакаме АВГУСТинчета смели

  • 19 696
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 266
Здравейте майчета.
Да ви споделя нещо...Тази нощ имах страхотни контракции... на 5 минути! Даже по едно време си викам:" Край - раждам...." ама към 3 часа се успокоиха нещата. Сега съм по-добре. Чудя се да отивам ли в болницата, или да изчакам да видя какво ше стане....Ох и аз не знам. Пък и съм самичка, моите хора ги няма.
Коте Марта, пия магнерич 3X1. А в началото ги пиех и по 2 . Да си увелича ли дозата пак на 3x2???
Благодаря ви предварително  bouquet

Ако беше за мене си, аз бих ги увеличила.
Поне днес пий по две, а утре се обади на лекря си да го питаш какво мисли.

# 241
  • Мнения: 1 410
britt, за телешко на 4 месеца е рано.По новите стандарти захранването започва от 6-ия месец.
Видях ,че с теб ще сме в Майчин дом другата седмица ,на 21.06 и ще огледаме как стоят нещата   за раждане при тях.

# 242
  • Мнения: 1 410
Аз искам да съм в болница ,където бебето си е при мен.В "Тина Киркова" са отделно,освен ако не си във ВИП.

# 243
  • Мнения: 15
Благораря сърдечно, Яна! smile3525

# 244
  • Мнения: 2 376
k_malcheva четох, че може да имаме подготвителни контракции. Аз бих звъннала на Доки обаче.

Миши, да, добра идеа. Аз и в сряда съм на консултация там и ще го разпитвам отново Доки, дано този път не е стресира, че е рано.

# 245
  • Мнения: 82
мила не искам да всявам паника,но на твое място бих отишла на лекар!

# 246
  • Мнения: 1
Меган, спокойно, така остро боли чревен спазъм. Все пак бебетата ни изместват разните там органи на неузнаваеми места. кажи на доктора си, ама не се тревожи излишно. Кажи и за главоболието. Кръвното следят ли ти?

Благодаря за он-лайн визитацията  Heart Eyes Кръвното ми е нормално 120/80. Днес съм значително по-спокойна, нямам главоболие и гадене. Само малко ми е притеснено, че ядох луканка (дЕрЕктно доставена от България), нали не е термично обработена, но утре ще ми излязат резултатите за токспопласмозата и тръпна в очакване, че си имам още запаси от тая деликатесна петолевка  Crazy Вие ползУвате ли го този продукт ?

Приятен ден от мен, днес тук е Денят на бащата  Hug

# 247
  • Мнения: 1 266
Мег, ще ме умориш с тая токсоплазмоза.
Тука това даже изобщо не се изследва рутинно. Аз вчера изядох един тон луканка на партито и ако не беше казала, нямаше и да се сетя, че не е термично обработена.

# 248
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 518
Мене може да ме сложите в графата за нормално раждане, в Болница Токуда , д-р Кирякова. След последния път там вече съм сигурна че това е мястото където ще раждам.

Коте, дай повече разяснения за Витамин К. Беше споменавала за него че е хубаво да се сложи мускулно веднага след раждането. Дай обаче повече сведения. Какво му е предназначението, има ли някакви странични ефекти, до колко време след раждането се слага. От къде да си го купим или в болницата имат. Не знам защо ама цяла нощ го сънувах този вит.К

# 249
  • Мнения: 26
Интрига мило сега видях, че в останалите теми вече са публикувани ГСМ номерата  на мамите вестителки. Някои от нас вече влязоха в 8ми месец, други още малко ще влязат в 9ти, та затова ето това е моя ГСМ 0883320156 .

Мама Галка 23 твоето бебче ще се роди на една дата с моята принцеска Стефи, само че с 10 години разлика  Hug

Аз както и преди съм казвала, ще раждам в Майчин дом независимо секцио или нормално. Там са наистина най-добрите специалисти, направен е ремонт на 12 етаж и условията са доста добри, за родилите нормално ( за секцио не съм се интересувала) доколкото  разбрах бебетата са си при майките. Наскоро приятелка роди там секцио и е страшно доволна и от отношение и от условия. А моя доктор Дяволов е израждал на колежката тризнаците и на още няколко приятелки бебетата, и всички сипят суперлативи по негов адрес. А и той ми следи бременността от самото начало.

За бургаските мами - говорих с двете бургаски мамита в хотела и тяхното мнение е , че най-добрия специалист там е д-р Лазарова, а най-големия касапин бил д-р Ангелов. На какви истории се наслушах с въпросния доктор, изправи ми се косата направо  Shocked, явно обаче не са измислица защото ги четох и тук във форума. Дано няма някоя от вас, която да е при него  Praynig

Меги а луканка и не само ама всички подобни на нея, поглъщам с най-голям кеф доволно количество и засега единственото ми оплакване са кселините Wink

# 250
  • Мнения: 1 410
Ей, Asija почти ме убеди за Майчин дом.

# 251
  • Мнения: 202
Здравейте мами! Вече ви пиша на "морска територия"-пристигнахме на вилата вчера, минаха ми изпитите(там е работата, че незнам как, още нямам резултати и за двата и не съм много удовлетворена, но майната им, няма да ги мисля); днес най-сетне ни прокараха и интернет, така че ще си пиша и ще си ви чета редовно, както досега(че навика е голяма работа, немога другояче Wink)
Със закъснение-честит юбилей на Валени-не се плаши от тройката в годините Flutter, бъди здрава и много щастлива  bouquet
Гледам Асето се завърнала-добре дошла свежа и отпочинала Heart Eyes
Тук днес времето е гадно, вали, ние си пренесохме дъжда от софия явно и е само за активна почивка в хоризонтално положение, та хайде да ходя да се мъча милата аз Laughing

# 252
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 518
Асе, аз преди няколко години имах нещастието да се сблъскам с д-р Лазарова и от тогава просто не искам да чуя за нея. Има много по-добри доктори в Бургас. Иначе за д-р Ангелов напълно съм съгласна.

# 253
  • София
  • Мнения: 1 338
Привет, милички Hug

Аз снощи бях на рожденния ден на нашата бъдеща кръсница и си изкарахме страхотно. Изпих 3 чаши бяло вино Rolling Eyes ама на бебо май му хареса Mr. Green Прибрахме се към 3 през ноща и се трупясах на леглото като мъртвец, че така ми се спеше..
Сестрата на нашата кръсница роди през октомври в Шейново и ми даде кординатите на нейната акушерка. Каза, че е много добра и голям професионалист.. така, че мисля като вляза в 9-ти месец да и се обадя и май ще раждам в Шейново стига да се разберем с нея Flutter Името на акушерката е Мариана Алексиева ако някои се интересува Peace

Ще кача снимка от снощи.. аз имам една само, но като ми пратят другите ще кача още Wink

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 14:39 от IntRiGa_GirL

# 254
  • Мнения: 1 266
Ани, аз бях обяснила, ама за тебе пак  Mr. Green

Витамин К е необходим, за да се избегнат кръвоизливи - мозъчни, гастроинтестинални през първите дни след раждането и т.нар. Късна хеморагична болест на новороденото - кръвоизливи от подобен тип до 35-40 ден след раждането. Приема се с храната и малките бебета (логично) имат дефицит.
В Германия го дават през устата 3 пъти по 2 мл - веднага след раждането, след 1 седмица и след 4-6 седмици. В другите държави има различни схеми.
Според това, което аз знам, ефектът от мускулната инжекция е по-добър от оралния прием (има научни данни по въпроса). Мускулно се прави по 1 мг.
Токуда е единствената болница в София, която провежда такава профилактика. Но трябва да настояваш, защото понякога "забравят" или обясняват, че отдавна не са им внасяли от Япония. Просто трябва твърдо да им обясниш, че си плащаш пакета за бебето и те са обявили, че тази профилактика влиза в пакета и толкова.
Вече за втора инжекция не знам, ако искате да направите, трябва да се купи отнякъде и да се уговориш с педиатъра да го сложи. В Германия е с рецепта. Иначе знам, че май може да се внесе от Гърция.
Всъщност, ако го намерите, вторият и третият прием могат да са през устата, но е важно да има поне 1 мускулен.

Общи условия

Активация на акаунт