как да накарам бебето ми да пие повече вода

  • 2 105
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 106
 Grinning Peace
така е, при някои деца действа;)

# 16
  • Мнения: 5
бебчето ми все още е на карма Winkна ден пие по 60 грама прясно направен сок от ябалка.не пие никаква вода нито чаи.хапва си по 50 грама пюре.когато му дам шишето с водата почва да я бласка с ръчичките. smile3528

# 17
  • София
  • Мнения: 1 185
Не го насилвай! Моят мъник е на АМ, но пак не иска вода - пие по 40мл на ден!

# 18
  • Мнения: 8 242
Яката анкета  Mr. Green

Кажи колко е голямо бебето.. Да ги видим тия сокове и пюрета  Thinking

# 19
  • Мнения: 5
не се гавря с никои просто незнаех каде да одговарям на вапросите ви а бебето ми е на 4 месеца и ми е първо бебе  bouquetизвинявам се на всички Hug

# 20
  • Мнения: 8 163
Аз на малката й давах само кърма. Чак като почнах АМ, тогава й дадох вода.

А ти защо мислиш, че запекът е от дехидратация? Ако имаш достатъчно пишкани пампи причината за запека ще да е в способността на храносмилателния тракт да се справя с пюретата.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
Щом кърмиш бебока, не се притеснявай, че не пие вода. А за запек - или спри със захранването за седмица - две /раничко сте почнали/ или го бори с подходяши храни,  не с дуфалак.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Щом кърмиш бебока, не се притеснявай, че не пие вода. А за запек - или спри със захранването за седмица - две /раничко сте почнали/ или го бори с подходяши храни,  не с дуфалак.
Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 802
бебчето ми все още е на карма Winkна ден пие по 60 грама прясно направен сок от ябалка.не пие никаква вода нито чаи.хапва си по 50 грама пюре.когато му дам шишето с водата почва да я бласка с ръчичките. smile3528
Защо толкова рано си го захранила...  Thinking
Детето се е запекло от ябълковия сок, че и пюре... тц тц тц... и сега с Дуфалак ще рарешаваш проблема.  Stop Храносмилателната система на бебчо не е готова за друга храна освен кърма/АМ, как още да ти го покаже мъника. Спри захранването за месец- два, кърми на поискване и остави запекът да се оправи по естествен път, рано ви е за химии. А щом не иска вода, не го насилвай, като ожаднее, ще пропие, засега кърмата му е достатъчна.  Peace

# 24
  • Мнения: 728
Щом му даваш  сокче и пюренце.. пробвай с такива които разхлабват - круша, тиква, слива. Не се притеснявай, ще се оправи, а ти се успокой, че детето попива емоциите ти.

# 25
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Дъщеря ми е на почти 10 месеца и все още не пие вода, играе си с шишето и биберона, кърмя я и не знам точното количество течност, което приема.А запека е от пюретата и при дъщеря ми се се появи щом я захраних.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Моята щерка също не ще да види нито вода, нито чай, макар да й предлагам. Не се притеснявам от тоя факт. Явно кърмата й стига, като течности. Нея я пие и от шише, щом усети вкуса, ама да видите как плюе ако е нещо друго  Joy
А запека може да си е от пюрето...

# 27
  • Мнения: 3 929
Щом е на кърма, моят съвет е въобще да не насилваш нещата. Детето няма нужда от вода, набавя си необходимото количество течности с кърмата, а и виждам, че и сок от ябълка пие. Вероятно е от захранмането, гледам, че е рано, но всеки сам решава. Моят син и до ден днешен не обича водата, пие, само когато е много жаден, защото е тичал, защото се е изпотил. Иначе като бебе пък особено, въобще не пиеше вода. Но си е кърмен на поискване.
Не се притеснявай. Щом не повръща и няма разтройство, няма да се обезводни.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Давай му плодови сокове, по - полезни са от дуфалак, не му ли действат?

За водата - със захар, евентуално чай, леко затоплена.

# 29
  • Мнения: 5
опитах да му давам ровече сокове но явно му умръзват,опитах и с компот от череши но и него неще,сега мисля да му сменя биберона и да опитам пак.ако отново не иска няма да го мъча повиче и ще чакам той да си поиска сам.  babyuu

Общи условия

Активация на акаунт