61-ва американска тема в чест на Mike Keith

  • 17 204
  • 305
  •   1
Отговори
# 270
  • USA
  • Мнения: 559
Кейси, много благордаря за снимковия материал! Моделът е голям симпатяга.  Heart Eyes И аз ще взема едно такова да разкрасиме и западния бряг с едно българско бацилче.  Mr. Green
Отивам да чета по-подробно за слоу куукърите сега.

# 271
  • Мнения: 940
олелеее кейси голям сладур е синчето  Heart Eyes какви сини очи има само... Heart Eyes разкошен е

# 272
  • Мнения: 2 381
.... питах за какво е индикатор преразказ на подобен текст при 12 год деца..
по- скоро 13 -14. А майките им  в "Нашите деца" си говорят за обезкосмяване на подрастващите.
---
Очевидно е, че цялата система отдавна се нуждае от стабилна реформа.  Доколкото ми е известно програмите се сменят всяка година и експериментите продължават. Надявам се да уцелят правилната.
 На изпита 88 за ез. гимназии за изненада на всички се падна сбит преразказ на "Една българка". Мислех, че темата е една и съща за цялата страна..

# 273
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Айде ще се включа.  Grinning На мен ми се вижда интересно това да правят на изпита - да преразказват от името на участник, и материала да е непознат. Така децата могат да проявят някакво въображение, чието стимулиране винаги е куцало в образованието ми.

За кандидатстването за гимназията ме подготвяше съседка, една от първите учителки в Пловдивската английска, която оня ден е починала, беше на 92 год. (лека й пръст). Тя наистина ме научи да мисля по въпроса, и да си структурирам съчинението. Увод, теза, доказателствена част, заключение. Не съм наизустявала. Обаче след това - ела да видиш. Предъвквахме Пантелей Зарев (Снежана Зарева, снаха май му беше, преподаваше в СУ, тя си изпускаше мисълта от трупане на чуждици и трудни думи), Светлозар Игов, имаше и трети, ма на - забравих го. Исак Паси и есетата му бяха върха на нетрадиционализма.

# 274
  • Мнения: 1 800
слоу кукър- моя е ето този: http://www.focuselectrics.com/catalog.cfm?dest=itempg&itemid … ory&linkid=69

6qt, за сега стига за двама за по 2-3 яденета. Вътре е керамичен инсърта, имам го от почти 6 години, подарък за сватбата ми, не го използвам много често, готвя само 4-5 неща в него.

литература- мразех разни литературни разработки до 8 клас. След това имахме много готина учителка, която поставяше оценка върху няколко часа наблюдение, а не изпитване за няколко минути и винаги с темата даваше и свободна тема, та така успявах да изклася и да ми е интересно.
Докато си бях сега у нас и се ровех из книгите, намерих разни такива сборници с разработки, бррр, дано никой да не ги използва вече...

Вики, браво на умната Елла Heart Eyes

Пумпал, кофти за половинката. Снощи гледах "Дизайн стар" и се сетих за теб Hug...


подариха ми гювеч в Б-я и си го донесох ( защо ли ми се скъса ципа на куфара Thinking  Laughing). Някой с линк за рецепти за такова нещо или идеи какво да готвя в него? Мерси!

......

май ще се ходи на лекар, кашлицата се влошава, снощи се будех през 2 часа от пристъпи....


Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 00:32 от benson10

# 275
  • Мнения: 405
А къде забравихте Милена Цанева за Вазов? Ауууу колко я ненавиждах тази, много мразех да и чета критиката.

Иначе съм за преразказа на непознат текст на тази възраст, не мисля, че децата могат да пишат реално онези преразкази с елементи на разсъждение, които преди се искаха. Нито има кой да ги подготви, нито могат да ги оценят като хората. То и за тва се стигаше до зубренето на теми де.

Бенсън и аз си търся такъв голям гювеч и сега ми каза една приятелка, че виждала тук за по 20-30 кинта в някакъв магазин, още утре отивам да си взема и ще мислим заедно рецепти. Само не знам с тази мойта диета дали ще стане, защото не трябва да ям мазно, а то май мазничко става в гювеча.  newsm78

Абе хора защо не казвате, че мачовете ги давали и по АБС? Направо ще се гръмна, ама така ми се пада, като не гледам телевизия.  hahaha

Ох, чакам си майчето да дойде и вече нямам търпение......

# 276
  • Мнения: 3 491
Исак Паси и есетата му бяха върха на нетрадиционализма.
Оле, Бубка, аз му ходех на лекции по философия в СУ, един приятел ме беше надъхал, пък аз много му ценях авторитета. Толкова ме беше срам да си кажа, че ми е скучно, че той е толкова дистанциран, че нищо не разбирам, каква съм била загубена само, какви са били тия страхове, комплекси, вродени ли - придобити ли, и аз не знам дали вече са преодолени, надявам се да е така. Тук се чувствам в това отношение толкова нормално - тъпа, откровена, в пълното си право да задавам въпроси и да се признавам за неразбираща, когато нещо не ми е изказано като за дъмита.
По отношение на критиците - за мене нищо не можеше да се сравни с изтезанието да четеш Радосвет Коларов.  Crazy

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 01:46 от блажка

# 277
  • Мнения: 558
Кейси, как съм могла да не забележа тия ОЧИ на Борис досега? Заради огромната му усмивка, предполагам  Heart Eyes!!! Страхотен красавец и манекен, аз просто нямам думи... а, как е позирал не е истина просто... Душица!!!

# 278
  • Мнения: 810
Кейси, на теб ако ти е неудобно, аз не знам какво да кажа  Laughing Показвай ни го по-често  Heart Eyes

Бенс, изпуснах го аз този път, дано края му хвана поне, или повторението  Grinning

Вики   Joy камъните...

# 279
  • Мнения: 3 367
За работещите по корпорации /фирми и пр с биз кежуъл или около дрес код-ходите ли с ризи/блузи без ръкави?(питам от дрес код и от студ гл.точка)
*
Определено не вярвам че дете се учи на гърне за 3 дни вече(както редица майки в НД се кълнат),ния мислех че е слоу,ма 2 (2то екстра на 4та степен)слоу да ми се паднат newsm78
*
Някой знае ли изобщо учат ли се класици в 7ми клас? Защото 2 дни я мисля тази тема и колкото повече я мисля,толкова повече съм аут уф контекст и затуй млъквам по темата...

Последна редакция: вт, 24 юни 2008, 14:40 от anette1104

# 280
  • Мнения: 1 783
Кой от вас чете в един от последните Ню Йоркър-и един разказ на Annie Proulx, Tits-up in a Ditch? Миналата седмица го прочетох и още ми е в главата, невероятно нещо.

Тези имена на литературни анализатори дето ги споменавате нищо не ми говорят, нищо. Личи си колко съм зубрела тогава, по литература повече от 5 не можех да изкарам, ужас беше и учех темите на брат ми  Embarassed, който пък много добре владееше мат'ряла.

# 281
  • Мнения: 810
Анет- не, за блузите. А за гърнето и аз ще съм така, усещам го от сега. Иван 1сек. не седи на едно място. Най-много да си захлупи гърнето на главата.

Литературата ми беше любима, а сега ви прескачам какво пишете  Embarassed 7-ми май се учеха да  newsm78

# 282
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, ще се върна да ви чета, по-късно, но имам един въпрос за по-политически ориентираните.
Снощи си повишихме тон с един много нагъл господин на кварталното събрание, аз не издържах на глупостите им, станах и си излязох. После разбрах, че това бих кмета на нашия град. Все забравям, че ми е съсед.
ВЪПРОС - да очаквам ли да се заяде нещо? да ме нарочи за нещо?

# 283
  • Мнения: 2 255
Аталанта, сега ще видим дали наистина са толкова широко скроени фелоу америкънс....що е то свобода на словото, и т.н. Laughing Щото все по-често отговарят на репликата "совите не са това, което са."......
   Да се надяваме, че кметът ви е с правилно мислене. Дано не ти създаде ядове.
 Анет, изучават бг класици, да.

# 284
  • Мнения: 3 491
Някой знае ли изобщо учат ли се класици в 7ми клас? Защото 2 дни я мисля тази тема и колкото повече я мисля,толкова повече съм аут уф контекст и затуй млъквам по темата...

Учат, това са програмите на държавните училища по всички предмети, одобрени от Министерство на образованието.
http://www.mon.bg/opencms/opencms/left_menu/documents/educational_programs/

Има програмата по български език и литература за 7-ми клас, в края на програмата са изброени произведенията на класиците.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт