61-ва американска тема в чест на Mike Keith

  • 17 205
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 381
Анет погледни какво намерих. Написах на латиница Ботев:
 http://bulgarskiezik.pomagalo.com/
Темите са сваляни безкрайно.

Забележи следния въпрос: http://download.pomagalo.com/142/syglasni+li+ste+s+tvyrdenieto+c … evnost/?cfr=11044

Е, как да кажеш, че не е?

Също като теб се замислих по въпроса и си мисля дали ние не вдигаме летвата, понеже чувстваме, че "вчера сме завършили", а голяма част от поезията на Ботев примерно се изучава в 10 клас, а не в 7.

# 286
  • Мнения: 2 563
Аз в училище винаги се чувствах безумно отегчена от литературата, която четяхме. Това не ми докара омраза към книгите, само дълги часове блеене в час по литература. Честно, не виждам как един човек под 20 може да проумее това, което ни поднасяха, българсите класици. Чак като придобих малко житейски опит, започнах да ги разбирам тия книги и проимах желание да им обръщам внимание. И отворих наново Въстанията, революционери всякакви, Тютюн и прочие. И пак ме хвана яд, че очакваха от нас да пишем върху тях дълги, дълги съчинения с аргументирани мнения (разбира се, копирани отнякъде), без първо да ни научат на елементите на логическото мислене, литературния анализ и доброто писане. Според мен това оставя сериозни дефицити у децата, защото не успяват да се научат на critical thinking и стават граждани-овце. Само казвам.

# 287
  • USA
  • Мнения: 559
Анет, за блузите - да. Обикновено имам и нещо отгоре като съм в офиса - шал, жилетка, сако. Иначе има някои, които идват и по потници и рокли с тънички презрамки. Но на мен не ми съвпадат тези дрехи с разбиранията за бизнес кежуъл и не нося такива.

Иначе редовно получаваме мемо, с разяснения от рода, че флип-флопс не са бизнес кежуъл.  Mr. Green

# 288
  • Мнения: 3 367
мерси за инфото,като ведър представител на миналия век отивам да чета за фенси ненси и да си лягам Laughing
*
Аталанта-не мисля, от подобна ситуация даже излязох на голям + месеци по-късно, но знае ли човек..

# 289
  • Мнения: 810
Хиър, напълно съм съгласна. И само да добавя, че точно заради това мразех университета. Едно безкрайно зубрене на развити теми и никакво, нулево логическо мислене. Единици бяха, които се интересуваха по принцип и четяха и се самообразоваха настрани, извън овцевъдството. Специалността ми е публична администрация СУ. Тези хора се готвят за работа в министерства и т.н.

# 290
  • У дома
  • Мнения: 1 741
anette и Тина, благодаря ви. Аз нищо лошо не съм казала, но ми стана много неприятно как се държаха с една съседка, никой от нас нямаше право да говори освен ОФ-то, сякаш бяхме в дитеншън всички и аз тръгнах да я защитавам. Попитах защо не и дават възможност поне да си довърши изречението и така рязко се опитаха да ми затворят устата, че ми кипна и повиших тон. За втори път попадам на тесногръди хора от тукашните асоциации и май трябва вече да си науча урока, че с тях на глава не се излиза.
Да вметна само, че първия път една федерална комисия застана зад нас, защото бяха в нарушение на федерален закон и не само не се извиниха, ами ни държаха тон. Много взе да навлиза социализма в тази държава, това е.

# 291
  • Мнения: 7 091
Atalanta, къде ги тези квартални събрания?  newsm78 Ние нямаме такива работи, само като гласуват бюджета на скуул дистрикта и това е.  newsm78 Какво бистрите на тях ми е интересно?
И аз не мисля, че ще ти се отрази по някакъв начин.  Peace

# 292
  • Мнения: 393
Както е станало тема за образование..... Да ви се похваля. Моята щерка Рая си препрочита с удоволстивие "Под игото". Каза ми, че сега през ваканцията ще наблегне на книги на български език. След като в университета "мина" през "Кланница # 5", "Франкенщайн"и още няколко доволно трудни за четене книги (естествено на английски), изкара цяла година по "История на Втората световна война" (на немски), сега реши да "отморява" с българска литература. Малките също се запалиха и "нападнаха" "Без дом" и "Чичо Томовата колиба", на дневен ред са "Хайди" и "Малкият лорд Фаунтлерой" (добре, че има на български език почти цялата детска класика).

# 293
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Tandoori , уж само само за играчките в басейна щяхме да говорим... Не стига, че плащаме маса пари за една локва, ами един нудъл не мога да внеса за Мая. Тя тъкмо прави опити да плува сама. Уф, не знам как ще ходим на басейн вече.

# 294
  • Мнения: 3 367
Аталанта-не знам детайли,но може да е регионална,а не събдивижън политика.Тук,в СКаролина не дават играчки в басейна,дори е спец.детски дето е за човеци до 5 години само,питах,било им "регюлейшън", цялата пул ерия е окичена с табели как не може да се носи нищо в басейна. Аз бих потърсила алтернативи,в У (чипо) напр.има класове за от 3 нагоре сами без родител (аз съм фен на структур.обучение по темата(,имат по поне 2 басеина открити лятоска и в ОХайо дават играчки.

# 295
  • Мнения: 1 783
Аталанта, абе отивате в лейк Мичигън и бух с играчките Laughing Едва ли ще те нарочи, защото не ми е ясно точно, какво може да направи. Пък ако случайно те нарочи, ти можеш да го обърнеш на имигрейшън дискриминейшън Simple Smile, а да видим тогава, какво ще каже. Ялюс това, кметовете се избират, така че едва ли му е в интереса да си създава врагове.

По повод селските свади, аз казах ли ви, докато си бях в Мплс, че получихме писмо от сити-то, че са получили оплакване, че тревата на предния ни ярд била по-висока от определените норми и да сме си я окосели, щото иначе те щели да я окосят и да ни чаржнат + глоба  Shocked и  Rolling Eyes ми беше реакцията..... Според мен косенето на тревата и поддръжката на перфектната английска ливада на северноамериканския континент е абсолютна дивотия. Всичкият труд и пари дето се хвърлят (и химикали, и вода, и енергия), направо са вбесяващи, при условие, че климатът просто не го позволява и винаги ще бъде изкуствена поддръжка. Има едно движение, казва се edible estates, http://www.fritzhaeg.com/garden/initiatives/edibleestates/main.html, решила съм, като се върна да метна ливадата и да посадя ябълки и круши  Crossing Arms. Писаха в New York Times Magazine преди време за основателя му http://www.nytimes.com/indexes/2008/03/16/style/t/index.html#pag … eName=16haeg&

# 296
  • София
  • Мнения: 1 077
Здравейте, майчета,
Превеждам един пътеводител по Египет на Нашънъл Джеографик и там една египетска служба се сравнява с американското IRS, което сигурно е много страшно, но за мен непознато. Помогнете, как точно се превежда въпросната служба на български?

# 297
  • Мнения: 3 491
Тандури, може би защото не сте в комплекс с асоциация, нямате такива събрания. При нас също има, но ние пък досега не сме ходили.
Иначе в нашия квартален басейн няма проблем ни с играчки, ни с нудъли, ни с топки. В общоселския - също.

# 298
  • Мнения: 2 255
Данъчните, Зандаа, данъчните  Laughing

# 299
  • Мнения: 2 381
Здравейте, майчета,
Превеждам един пътеводител по Египет на Нашънъл Джеографик и там една египетска служба се сравнява с американското IRS, което сигурно е много страшно, но за мен непознато. Помогнете, как точно се превежда въпросната служба на български?

Яко  Laughing Това са данъчните служби Занда  Laughing (Internal Revenue Service).
Аталанта, абе отивате в лейк Мичигън и бух с играчките Laughing

Брррр водата е ледена. Възрастните се пекат на пясъка, децата посинели във водата  Laughing

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 17:26 от Niki1

Общи условия

Активация на акаунт