Злоядо дете....дайте ми съвет......

  • 9 908
  • 117
  •   1
Отговори
# 90
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Ох...така сми се беше свила душата. Който не го е изпитвал и не знае какво е да не ти яде детето, не може да разбере как се чувства майка, която вечно подканя и гони детето да яде.

Ето това ти е грешката на теб, не, че си прекалено загрижена или нещо такова! Престани да отдаваш такова значение на това дали е хапнала 1-2 или 20 лъжици пюре... Така се психираш и нищо чудно скоро да вкарваш и ти детето си в банята да яде боб  Tired

# 91
  • Мнения: 1 114
Яде 2 лъжици супа, 5 лъжици пиле с броколи и 1/3 буркан4е мляко с ориз.

Явно взимаме от една и съща кухня! Simple Smile

# 92
  • Мнения: 1 380
Ох...така сми се беше свила душата. Който не го е изпитвал и не знае какво е да не ти яде детето, не може да разбере как се чувства майка, която вечно подканя и гони детето да яде.

Ето това ти е грешката на теб, не, че си прекалено загрижена или нещо такова! Престани да отдаваш такова значение на това дали е хапнала 1-2 или 20 лъжици пюре... Така се психираш и нищо чудно скоро да вкарваш и ти детето си в банята да яде боб  Tired
Едва ли.....ама вярно съм се психясала.
Яде 2 лъжици супа, 5 лъжици пиле с броколи и 1/3 буркан4е мляко с ориз.

Явно взимаме от една и съща кухня! Simple Smile
Хер бебе

# 93
  • Мнения: 1 380
Днес разбрах резултатите от 2-рата стерилна урина......
Е- коли 10^5
Същата работа, като 1-вият път. Добре 4е не изчаках а започнахме с лекарството.
Значи и 1-вият път съм дала правилно стерилна, ама си мислех, 4е не съм.
Сега в понеделник е важен резултата, след приема на АБ. Praynig

# 94
  • Мнения: 324
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

# 95
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

Мерси Нели*, все още сме на 2-3 лъжички, но се надявам по-натам да се храни по-добре.
Тарталета знам, че пак ще си кажеш: абе айде стига бе жена , колкото лъжици толкова, но си ме е яд, че хапва малко. Embarassed

# 96
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

Мерси Нели*, все още сме на 2-3 лъжички, но се надявам по-натам да се храни по-добре.
Тарталета знам, че пак ще си кажеш: абе айде стига бе жена , колкото лъжици толкова, но си ме е яд, че хапва малко. Embarassed

Нищо няма да казвам  Peace За яд си е, прекрасно знам с моето кльощаво човече, което със зор яде нормално веднъж седмично. Просто не  фокусирай толкова върху храненето.

# 97
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

Мерси Нели*, все още сме на 2-3 лъжички, но се надявам по-натам да се храни по-добре.
Тарталета знам, че пак ще си кажеш: абе айде стига бе жена , колкото лъжици толкова, но си ме е яд, че хапва малко. Embarassed

Нищо няма да казвам  Peace За яд си е, прекрасно знам с моето кльощаво човече, което със зор яде нормално веднъж седмично. Просто не  фокусирай толкова върху храненето.
О.k ще се опитам Wink

# 98
  • Мнения: 115
И моят дребосък е злояд и то много!
10 мл. пчелно млечице смесено с 200 гр. мед (или глюкоза) и всяка сутрин давам по 1 ч. лъж!
Прояде, пак е капризен, но поне яде, че се бях уплашила - по цял ден да не иска да яде  Confused

# 99
  • Мнения: 1 380
И моят дребосък е злояд и то много!
10 мл. пчелно млечице смесено с 200 гр. мед (или глюкоза) и всяка сутрин давам по 1 ч. лъж!
Прояде, пак е капризен, но поне яде, че се бях уплашила - по цял ден да не иска да яде  Confused
Aз мед още не съм давала, но щом стане на 1 година смятам да опитам.
Надявам се до тогава вече да нямам проблеми.

# 100
  • Мнения: 552
това пчелно млечице става ли и за по-малки бебета???
Сладкишче, страшно се радвам, че Кал започва да оздравява и яде! Grinning

Мерси Нели*, все още сме на 2-3 лъжички, но се надявам по-натам да се храни по-добре.
Тарталета знам, че пак ще си кажеш: абе айде стига бе жена , колкото лъжици толкова, но си ме е яд, че хапва малко. Embarassed
Недей да я караш...сега докато все още е болна,а и на антибиотици съвсем нормално да няма апетит-като спрете антибиотиците ще и дойде апетита Peace

# 101
  • Мнения: 115
Не съм се интересувала и не знам за малко бебе. То след болест е нормално, но моето дете беше здраво и цял месец не искаше да яде. Той сега е на 1г. и  1 мес. и от скоро му давам пчелно млечице!

# 102
  • Мнения: 1 380
Не съм се интересувала и не знам за малко бебе. То след болест е нормално, но моето дете беше здраво и цял месец не искаше да яде. Той сега е на 1г. и  1 мес. и от скоро му давам пчелно млечице!
Мерси за инфото.
Днес я снимах как яде пъпеш.
Всеки ден слагам купи4ки с плодове на земята и тя понеже е ужасно любопитна бърка и опитва....сигурно не е правилно, ама това е  моята тактика.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6146060
http://images26.snimka.bg/006146059.jpg
http://images26.snimka.bg/006146057.jpg

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 22:57 от sladkish4e

# 103
  • Мнения: 115
Аз давам чбълки, череши и ягоди, които за съжаление преминаха!
Иначе прясно изцеден сок от ябълка, също остъргва!
Аз гледам да давам все плодове, които им е сезона.
И аз имам снимка, селият червен от черешите!
Как не го снимах и с ягодите, голяма картинка, сок течеееее, обаче на него му е кеф!
Сладкишче, тактиката ти е супер!

# 104
  • Мнения: 5 940
Не съм чела мненията по темата, сигурно всичко вече е казано. Махни сокове, захар, всичко, което води до бързо измамно засищане.
Предлагай парчета храна, стимулирай интереса на детето към самостоятелно хранене. Не насилвай, комбинирай любим вкус със здравословна, не толкова обичана храна. 

Общи условия

Активация на акаунт