Злоядо дете....дайте ми съвет......

  • 9 897
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 380
То вече много офф стана, ама да попитам - защо обтриваш интимните части с памуче с Риванол при смяна на памперса. Доколкото знам, колкото по-малко препарати там и въобще всичко освен вода, толкова по-добре, или бъркам. Аз мия дупето само с топла вода, преди време имаше прояви на атопичен дерматит и сега въобще на ползвам бебешки шампоани или сапуни, къпя само с хума. Оттогава нямам проблеми. Интимен сапун ок /ако е бебешки обаче, а не за възрастни/, ама Риванол не е ли прекалено?
Абе защо толкова хора им е странно, защо обтривам интимните части с риванол?ПАК КАЗВАМ: СПОРЕД ПРЕПОРЪКА НА ПЕДИАТЪРА.....
А интимният сапун е на Себа мед и е с ниско PH, НО  не е за бебета......аз преди с Бебешки шампоан я миех на Па-па, но ми казаха да и мия дупето с интимен сапун........
Judy абсолютно съм съгласна с теб, осбен са месото, но ние имаме други разбирания по въпроса....
Както и да е.Според мен детето ми не е злоядо, а аз правя грешки в храненето.
Първо дете ми е, до преди няколко месеца с отглеждането се беше заела майка ми, аз имах да защитавам дипломна работа, и покрай много ангажименти изпуснах нещата извън контрол.
В началото си ядеше добре, но се започна с това, че детето не пие достатъ4но и вода и това, защото не слагам захар...... ooooh!
После се започна, че 4 часа са прекалено голям интервал за храненията и и се даваше какво ли не за похапване...включително хванах дядо ми да и дава ТОРТА......
Като го попитах защо я тъп4е с такива боклуци, той ми отговори:Детето трябва д аопита от всичко.#Cussing out
Заварих снаха ми да и я тъпче с Активия с мюсли, само защото Кал я гледала......
И така в един хубав ден нещата излязоха от контрол.
Всяка събота и неделя я оставям на майка да я гледа за няколко часа и я хващам въпреки моите молби и закани да спазва час за хранене и да не я тъп4е между храненията....ама резултат никакъв.....
Няма оправия.....и все ми се натяква , 4е не знам как да си храня детето......и това от роднини.....
 Tired Tired Tired
Извинете, че ви занимавам с моите проблеми.....сигурно и вие си имате и не ви се четат глупостите на млада майка с нахални съветници около нея.


Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 13:28 от sladkish4e

# 31
  • Мнения: 1 380
Пак съм аз.
От лабораторията ми казаха, че резултатите още се обработват и "нещо зреело", з атова не са готови.....
Ох ще се побъркам чак до понеделник.
Ми как няма да зрее, като аз не съм дала както трябва стерилна урина!!! Cry Cry Cry
Като излязат окончателно, ще искам  да дам както ме посъветвахте 2-ра проба. ooooh! ooooh! ooooh!

# 32
  • Мнения: 31 226
Аз пък въобще не съм съгласна с Judy. Както по-горе съм казала, който не го е имал...Сега за дядо ти с тортата, няма лошо да опита, а пък за активията още повече. Въпроса е да не яде такива неща, а не да не опитва. Храна между режима е най-лошо за апетита. Плодове във фруктиера е супер ,ма като няма кой да ми подаде и се скапват. Да не говорим, че като изяде банан, после цял ден не яде. И не са майките виновни, а деца има злояди и ще има винаги. Плюйте се в пазвата да яде детето че иначе зор голям, па и пари много на вятъра. Като видя дете да яде се умилявам. Другите пък майки ги държат на диета, да не са дебели. Не знам кое е за предпочитане.

# 33
  • Мнения: 84
няма какво да ги чакаш, направо давай втора проба

# 34
  • Мнения: 1 380
densi ти била ли си злоядо дете?
Нали казват, че се предава по наследство..... newsm78

# 35
  • Мнения: 1 380
няма какво да ги чакаш, направо давай втора проба
Днес няма как......
Трябва да е първата сутрешна, да ми каже някой КАК ПРАВИЛНО ДА ДАМ СТЕРИЛНА УРИНА., да се консултирам с педиатъра.....
Те докторите си мислят, че сме отгледали 20 деца и не обясняват как става взимането на стерилна урина...... аз си мислех, че правилно съм я взела, но като чета тук и се оказва грешка...... а я питах бе...да кажете, че не съм питала....ама ето.......

# 36
  • Мнения: 24 467
sladkish4e - относно месото, по- късно разбрах, че сте вегетарианци. Това за мен обясни нещата.
Препоръчвам ти да изчетеш наистина Спок относно храненето, има си специална разработка относно предпочитанията и храненето на децата. Той пише в същата насока- злоядите деца не са такива по природа. Дал е изложението си компетентно, систематично и може да ти бъде в практическа помощ. Мисля, че правилно си стигнала и ти до този извод.
Лично аз, за да си нямам разправии с баби и роднини си наех бавачка, която спазва инструкциите ми за хранене стриктно и съм доволна. Има резултати. Също сравнявам с големия ми син. Точно от роднини и въобще хора, които не получават пари за труда си /гледането на дете си е сложна и отговорна работа/ можеш да очакваш повече произвол. Ограничила съм тези контакти до ходене просто на гости.

# 37
  • Мнения: 24 467
"Кога започват проблемите с храненето. Защо толкова много деца се хранят лошо? Най-често защото майките с всички сили се мъчат да ги накарат да се хранят добре. Такива проблеми не съществуват при кученца или при малки деца, чиито майки не са запознати с въпросите на храненето и затова не се безпокоят. На шега би могло да се каже, че за да се убие апетитът у едно дете, са необходими знания и усърдна работа в продължение на месеци....

Бедата е там, че децата имат вроден инстинкт да упорствуват, ако ги насилват, и инстинкт да се отвращават от дадена храна, която не им е доставила удоволствие. Съществува и допълнително усложнение: хората не обичат да ядат винаги едни и същи храни. ...

Много рядко съществува опасност за детето поради лошия му апетит. Винаги трябва да имате пред вид, че детския организъм има вроден механизъм, който определя количеството и вида на необходимите за неговия нормален растеж храни. Много рядко злоядото дете страда от недохранване, от авитаминоза или заболява от инфекциозна болест.

Но злоядото дете се нуждае от лекарски надзор: контролни прегледи, преценка на храната, която поема — съдържа ли тя всички необходими елементи, препоръки за други храни или препарати, допълващи менюто на детето, и други съвети от по-общо естество.

587. Храненето трябва да доставя удоволствие. Целта е не да се накара детето да яде, а да се създават такива условия за развитието на неговия апетит, че детето само да иска да яде.

Не му се карайте, нито го поощрявайте да яде. Не го хвалете, когато изяде много, нито го гледайте укорително, когато яде малко. Спрете да мислите за неговото ядене — това е крачка напред. Когато престане да чувствува натиск, детето може да обърне по-голямо внимание на собствения си апетит..."

От тук:
http://www.chitanka.info:82/lib/text/2377/23/cache=0
Има хубави съвети.

# 38
  • Мнения: 31 226
densi ти била ли си злоядо дете?
Нали казват, че се предава по наследство..... newsm78
Не злоядо дете, патологичен случай съм била. По няколко дни нищо не съм яла и съм повръщала ужасно. Лежала съм често в болница на системи глюкоза за захранване, без храносмилателни проблеми. Съпругът ми също е бил злояд. Племенницата също е по- малко от 20 кг. на 9 години. Наследствено е сигурно. Laughing

# 39
  • Мнения: 1 380
Judy имам едно издание на д-р Спок, даже преди дни го извадих от библиотеката за да чета за инфекциите на пикочните пътища, но не съм гледала в раздел хранене.....просто с малката палавница не ми остава време.
Искам да ви се похваля, хайде стига с мрачни мисли само. Grinning....., че ве4е си пие водата без добавки....и на закуска изяде една купичка с овесени ядки в които бях сложила банан, череши, масло, смлени орехи и малко захар....
Знам, че ще кажете пак: Ей стига стая захар, ама аз наистина малко сложих..защото без хич са гадни ядките.
И си изяде цялата купа......на обяд дадох крем супа от картоф+морков+целина...но хапна 3 лъжици...е няма захар за това сигурно.......пи водичка и заспа, но като цяла днес е много спокойна. Друго не давах. Ще съм упорита сега.
За кърменето тя ме надви, но тогава честно казано стреса около следването ми идваше в повече и за това може би се отказах така лесно. А и анатомично гърдите ми не за подходящи за кърмене, според гинеколожката ми....т.е с плоски зърна съм.
Та мисълта ми беше, че преди в количката се тръшкаше, мрънкаше, все и беше криво, а днес кротуваше......
Може би се е превъзбуждала от количеството захар. Вече не знам и аз какво да си мисля.
Майка казва, че и аз не съм яла манджи и брат ми също......аз и сега не обичам. Как очаквам тя да ги харесва.
Аз забравих да споделя, че мъжа ми си яде месо, но не в къщи.
И когато съм искала да дам на Кал пържола примерно да опита, той категорично ми е забранявал.
Но миналият месец поръчах тайно детска кухня "Ози".Супата беше топчета, т.е с кайма, но щом малката я помириса ми изблъска ръката. И ориз със спанак имаше, но явно  пак не и хареса, а аз като и го готвя, хапва, макар и малко. Но от кисела който беше за десерт опита.




# 40
  • Мнения: 1 380
densi ти била ли си злоядо дете?
Нали казват, че се предава по наследство..... newsm78
Не злоядо дете, патологичен случай съм била. По няколко дни нищо не съм яла и съм повръщала ужасно. Лежала съм често в болница на системи глюкоза за захранване, без храносмилателни проблеми. Съпругът ми също е бил злояд. Племенницата също е по- малко от 20 кг. на 9 години. Наследствено е сигурно. Laughing
А кърмила ли си?
Кал щом и покажех цица и започваше неистов рев. А педиатрите в болницата насила и бутаха главичката в гърдата ми, и тя сякаш се изплаши, и така и не засука.
Та от тогава си беше капризна бре......
Свеки каза, че мъжо е ял само в полузаспало състояние.
Голям зор е било.Той и сега си е каприз за храната, мои манджи не яде и ако храната е престояла повече от 2-3 часа също не хапва, защото няма енергия в нея. Може само на слънчогледови семки да изкара цял ден......
В началото ме караше да готвя на малката все ден, че да е енергийна храната, ама аз да нъм кухненски робот????
Тя поне да ядеше.......

# 41
  • Мнения: 24 467
Ще, ще и други работи ще започне да прави- стига да си убедена ти самата какво е правилно и да си последователна.
"Майка казва, че и аз не съм яла манджи и брат ми също......аз и сега не обичам. Как очаквам тя да ги харесва."- такива неща не се "унаследяват", не се притеснявай, а и "манджите" са прекалено общо понятие. Вкусът се възпитава. Поради допуснати грешки с големия ми се наложи след това години наред преобучение. Сега обаче и той и малкият се хранят с всичко, каквото сготвим в къщи, не се е налагало насилие, каране и т.н. Просто си разбрах грешките и приложих други методи.
Моят малкият също най- много обича сготвената в къщи храна, но просто така се е научил от съвсем малък.

# 42
  • Мнения: 1 380
Ще, ще и други работи ще започне да прави- стига да си убедена ти самата какво е правилно и да си последователна.
Аз си знам, че в мене е грешката....но детегледачка не мога да взема, а и сега майка идва по-рядко в къщи, така че ще се справя.
Не ми се мисли, обаче лятото, като оставя Калина при родата....... #Crazy #Crazy #Crazyа снаха ми е детска учителка, знае че не трябва да се дава това и онова на малки деца...ама ето...да опита.
Сега се чудя какво да и сготвя за след обедна закуска? newsm78
Идеи?
Мисля АМ да и давам само ве4ер, тя и нощем се буди понякога, когато и е запушен носа и като хапне 180мл АМ се успокоява.

# 43
  • Мнения: 24 467
Виж тук темата "Кой какво ще хапва днес"- попълва се всеки ден.
Успех!

# 44

Общи условия

Активация на акаунт