задължителен ли е бг паспорт за дете с двойно гражданство?

  • 16 680
  • 140
  •   1
Отговори
# 135
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Благодаря ви момичета!  bouquet     То аз си имам всички документи готови както са изискванията /преводи, легализации, печати/, ама не съм ходила до БГ, та не съм ги представила там. Но след като може, сега като ходя ще ги нося. Нашият татко също ще е с нас, а и той е българин, така че мисля проблеми да няма. Отиваме заедно и вършим каквото трябва. Бях чула, че само до навършване на годинка, можеш да кандидатства за ЕГН, иначе се минавало през съд. Но дано сте прави, че иначе май ЕГН-то ще отпадне, нямам много нерви да ходя да се разправям.
Мисля си - всички проблеми идват щото няма яснота. Тук, а и при вас явно законите са ясни - трябва това и това, всички служители са запознати, и дори да е дълга процедурата, то тя е ясна и всички си минават по реда без много мрънкане. В милото ни БГ яснота няма, а служителите знаят колкото и ние, че дори и по-малко. Как да накараш хората да спазват закона, като такъв и да има се интерпретира различно. Затова що се отнася до БГ всеки гледа да заобиколи и да направи както му е удобно.
Аз например нямам желание да му вадя на малкото БГ-паспорт, щото не виждам смисъл. Пътуваме винаги тримата и е очевадно, че не е живеещ в БГ. Не ми се разправя и трови нерви. /Е, все пак още не съм решила окончателно, де/. А защо им е документ за легитимизация на българската граница на децата, след като не живеят в БГ?
Не съм виждала да вкарват данни кой влиза и кой излиза на проверката на летището?
Чудя, как като ти видят имената и те са български, ще настояват за БГ паспорт, ми че ти въпреки всичко може да не си БГ гражданин? А и да си, какво - ще го погледнат и ще ти го върнат? Е, надали ще пише по различно от това в другият паспорт.  hahaha
Смисъла ми убягва, особено като не ходя в БГ за повече от 30 дни, а и да ходя - нали съм БГ гражданин. Защо след като премахнаха границите, не премахнат и паспортите, да си се пътува с лични карти и толкова  newsm78

# 136
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мамамиа, няма да имаш проблеми. Ако искаш да го вадиш, отиваш в общината по твоята адресна регистрация и там ще ти кажат, какво да направиш. Като преди това си преведи и легализирай оригинално копие от акта за раждане.

Макдирок, е как ще са 2 различни неща бг акта за раждане и ЕГН-то? Погледни ги и ще видиш, че актът за раждане е оригиналния документ, в който вписват ЕГН за първи път. Без едното няма другото... или аз греша?  newsm78

Биз,поне при нас първо беШе издаден българския акт за раждане (на основа 4ужбински такъв) и с него отидохме в служба ГРАО където и направиха ЕГН на дъЩеря ми.В този смисъл казах,4е са две разли4ни неЩа.Мисля,4е и с бебетата ,които се раждат в Бг така се процедира.Първо се издава акт за раждане и на базата на акта се прави ЕГН.Поправете ме ако логиката ми е греШна. Thinking

# 137
  • Мнения: 27 524
Да те успокоя - няма експресна услуга за първи паспорт на дете

 Naughty Има, разбира се  Peace  Simple Smile

# 138
  • Мнения: 1 783
Да те успокоя - няма експресна услуга за първи паспорт на дете

 Naughty Има, разбира се  Peace  Simple Smile
Ами освен ако не е с връзки - във Варна поне не се предлага такава услуга, защото, както казах по-рано, проверяват децата, дали съществуват. Няма да се учудя, ако правилата са различни във всеки град  Rolling Eyes.

Мамамиа, яснота има - трябва да има паспорт, с който да влиза и излиза от Бг, ако детето е гражданин.  Peace

# 139
  • Мнения: 3 461


Просто сили не ми стигнаха да отида до паспортно отделение, а и ме беше яд пак да даря сума за експресна услуга и то за бебешки паспорт, който (май  newsm78 ) е валиден само 2 години до навършване на 4 г. и  ooooh!

Валиден е 5 години, май наистина не можеше да се издава експресно, но за 3 дни нямаше проблем и  не може да бъде от 48 страници за деца.

# 140
  • Мнения: 2 804
Да те успокоя - няма експресна услуга за първи паспорт на дете, тъй че не сте се минали много. Става за 1 месец и районния ви полицай ходи до вас да разпитва съседите дали има такова дете аджеба. Поне във Варна е така. Но иначе във Варна няма поне опашки, става много бързо, като подадеш. И БТУ, адашът на вашето дете от днес е с бг паспорт  Mr. Green (след 1-месечно чакане)
Не е баш така !
В София , ми направиха с експресна .
А това за полицая го има и тия идиоти дето идваха до нас , ако имах време щях да им създам куп главоболия .
 

Общи условия

Активация на акаунт