Гъбично питане

  • 8 882
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 441
Гриз, аз като човек с виден опит в гъбарството, споделям моя опит - заедно с антибиотика - нистатин таблетки.... С тази комбинация не са ми се появявали гъбите, макар че при мен ги отключи именно антибиотик...

# 31
  • Мнения: 4 306
Гризка, смучи докато си на антибиотик и лактофлор. Върши същата работа като киселото мляко /спрямо гъбите/.

# 32
  • Мнения: 3 376
Благодаря, момичета.

Вера, а какво е лактофлор?

# 33
  • Мнения: 1 612
Не мисля, че пречат.
Но все пак трябва да се лекувате. И за всеки случай дори и мъжа ти да няма оплаквания лекувайте и него.
И наистина е добре да се въздържате известно време.
За съжаление губичките са доста упорити и трябва по-продължително лечение.
Успех!

# 34
  • Мнения: 4 306
Лактофлор е пробиотик. Това са хапчета, в които се съдържат щамове живи микроорганизми. Основно лактобацилус /булгарикус/, стрептококос термофилус и др. млечно кисели бактерии.
Имената може и да ги бъркам, че отдавна ги учих ooooh!. Вършат работа като киселото мляко, но все едно си яла по-големи дози.
На мен ми го изписаха февруари, когато вече бях в нещо като нервна криза от безуспешна борба с гъби /кандида/. Хем нищо не откриваха при посявките, хем възпаление и течение, не е работа. Та тогава ходих на хомеопат и докторката ми го изписа, каза че възстановява чревната флора. Която е увредена при многократната и продължителна употреба на антибиотици. Изписа ми и други хапченца за смучене, но според мен Лактофлора свърши "голямата работа". Някъде около седмица-две след като почнах да го пия се усети подобрение. Сега не мога да кажа, че на 100% ми е минало. Още го пия, но поне с 80% се чувствам по-добре, някой път след секс само е по-гадно, но без течение и т.н. Сега малко му намалих приема от 4 на 2 на ден и съм добре.
На опаковката пише, че повишава имунната защита и т.н.
Лактофлора е май два вида: био плюс /аз такъв пия/ и диетичен /за отслабване май беше, но не съм сигурна/. Продава се в нормалните аптеки. Но още от началото докторката ме предупреди, че трябва да се пие продължително време за да се усети  траен резултат /поне 2 месеца/.

Последна редакция: сб, 30 юли 2005, 13:21 от *vera

# 35
  • Мнения: 330
Аз съм чела,че гъбичките пречат на забременяването,ставало по-трудно...но това естествено не важи за всички.Променя се влагалищната среда и се затруднява придвижването на сперматозоидите.Не вярвам,че гъбичките,били те Кандида(уж наи-безобидните)или някой друг шибан вид #Cussing outсе лекуват.При някои жени се активизират при най малкия грип,при взимането на антибиотици,при намаляане на имунната защита,при използването на неподходящ сапун...Така че какви хапчета и какви мазила??? TiredТе пак си се връщат...

# 36
  • Мнения: 3 376
Момичета, току що си получих първите резултати от прегледа в петък и бързам да ви се оплача Sad Откриха ми мнооого гъбички - кандида и някаква бактерия - анаероб. Ееее, аман от пречки значи #Cussing out Докторката ми изписа таблетки Гиналгин + Тинидазол. Но странното е, че като я попитах дали трябва да спирам бебеправенето този месец, тя ми каза така: като свършите с лекарствата нямате никаква причина да чакате, защото за забременяването ще е добре, че сте с излекувани гъби и бактерии Shocked Кажете ми, каква е тази работа? Тези лекарства, дето ми ги е изписала, толкова ли са безвредни, та няма нужда да се чака? Вие как мислите?

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 21 627
Ми Гриз , щом така е казала . Пък и аз мисля че е права . Най много да изчакаш 24 часа след последното Апче и ..... нал казвам , че компания искам ( то аз не вярвам да съм в компанията ама нищо )  Simple Smile .

# 38
  • Мнения: 3 376
Ааа, ми добре, Моренка, супер ми звучи това Grinning Аз просто мислех, че след противогъбични се чака, нали за Низорала не трябваше да се бебеправи в същия цикъл, в който сме взимали Низорал? Ама щом за другите неща може, хич и няма да чакаме повече Twisted Evil

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 969
и на мене ми откриха гъбички когато бях бременна в 7 месец  и досега ми се появяват но една приятелка ми каза че веднъж хванати много тръдно се лекуват.лично аз през 2 месеца се лекувам и след о6те 2 пак наново..успех все пак

# 40
  • по света
  • Мнения: 1 587
Извинявам се за намесата,но не сте ли опитвали с Тинидазол,български вариянт  на Флажил но е доста силен.Пият се 4 хап4ета през половин 4ас  и от двата партн. без да се пие алкохол и съмнение за бременност.
Оставя непрятен метален вкус в устата но е много ефикасен

Аз съ6то знам 4е бременност и гъби4ки е трудна комбинация

# 41
  • Мнения: 4 555
Извинявайте за глупавия въпрос, но първо много ме притеснява гъбичките, ако не са излекувани до раждането, дали се отразяват зле на бебето по някакъв начин?

А освен това си мисля, че най-подходяшият момент за лекуване на гъбички е след раждането, когато и без това не се прави много секс. Ама това си е лично мое предположение. Нямам никакъв опит с тези неща и ще се надявам някой по-запознат да каже.

Иначе и аз съм от хронично гъбичасалите. До такава степен съм се отчаяла, че изобщо не си правя труда да ги лекувам. Като се появи проблем, се намазвам един-два пъти с Нистатин - маз и един-два месеца не ме закачат.

# 42
  • Мнения: 4 306
Карина, то ти щом с едно две намазване се отърваваш за месец-два и то с нистатин, не е толкова страшно твойто.

# 43
  • Мнения: 4 555
Леле, благодаря ти за успокоението. Аз си живея с мисълта, че съм много зле Sad

Иначе преди време бях ходила при един ирисодиагностик, който веднага ми забеляза проблема с гъбичките и ми даде да пия нещо, от което всякакви сърбежи и течения спряха от раз. Но се наложи да спра лечението преждевременно, а после не можах да го намеря повече, защото се е пенсионирал и не работи вече.

Но ми е чудно гъбичките дали се отразяват на бебето при раждането... Дали може нещо да му стане, имате ли представа?

# 44
  • София
  • Мнения: 4 272
Едва ли ще му стане нещо на бебчо, успокой се! А с лекар не си ли говорила по въпроса? Ако има генитален херпес майката, прави се секцио, но за гъбички не съм чувала.

Общи условия

Активация на акаунт