как се справяте с болките на детето , когато му излизат зъбчета ?

  • 2 279
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 764
Дентинокс, Калгел - няма никакъв ефект. Панадол съм давала в много редки случаи, защото и той има краткотраен ефект.
Използвах хомеопатичното Калкареа фосфорика, което помагаше доста.
Но най-вече трябва търпение, защото на нас зъбите ни се точиха около 8 месеца, през които хич не беше лесно и то най-вече нощем, когато синът ми се будеше по хиляди пъти....

# 32
  • Мнения: 1 674
"Калгел" ,"Дентинокс" и търпение.
именно Peace

# 33
  • Мнения: 19 296
Мазала съм с Калгел, но почти няма ефект. Като беше бебе съм давала Хамомила и Осанит,които са хомеопатични. Бяха ми препоръчани от акушерката, но вече не помня по колко се пиеха.
Два пъти съм давала и парацетамол за деца.

# 34
  • Мнения: 16
Дентикинд! Поне са хомеопатични ако не помогнат няма и да навредят. Аз лично съм доволна от тях помагат ни.

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Използваме Калгел Peace

# 36
  • Мнения: 2 311
Не ми даваше да и бъркам в устата,за да мажа.
Давала съм само Панадол.

# 37
Има едни нови хомеопатични хапчета-Дентокинд.Страхотни са,само те ни помагат.Струват около 7-8лв.Вътре в шишето са 150 таблетки.Разтварят се в малко вода и се дават.Направени са специално за облекчаване на болката от никненето на зъби.Преди,каквото и да пробвам,го облекчаваше за 10мин.От 2 месеца му ги давам при нужда и съм много доволна.
Опитай!Помага! Peace

и ние взимаме тези хапчета, не усетих кога изкара 2 зъба!

# 38
  • София
  • Мнения: 928
Когато е много напечено мажа с Калгел. Успокоява го  Peace

# 39
  • Мнения: 8 999
Слава Богу, и двете ми деца преживяха лесно този период. Почти не усетих как им поникнаха зъбките. Ако станеха много раздразнителни, мажех с калгел, а вечер, преди сън, давах по една доза Ефералган.

# 40
  • Мнения: 422
ще ходя да купя камомила сега хомеошпатичното и калгел , тогава, благодаря ви ,
аз панадол не искам да и давам за това търся друго решение,  Hug

# 41
  • Мнения: 492
Давам Панадол ако има температура, а  иначе  мажа с Пансорал.

# 42
  • Мнения: 999
И Стефи започнаха да е мъчат венците,мажа ги с Calgel.Наистина облекчава.
При нас този гел помага колкото да си го изсмуче и пак почваме да мрънкаме. Предимно я нося на ръце.

# 43
  • София
  • Мнения: 17 592
Пробвах всички, които намерих, всички май бяха еднакви. С4ега е на дентинокс.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
Pansoral - сравнително ново гелче на бг пазар е, хомеопатично, можеш да мажеш колкото пъти желаеш. Много съм доволна, облекчава го моментално.
А за много силни болки препоръчвам свещичките Вибуркол Н, два пъти съм му слагала, моментален и траен ефект - осигурявала сме си спане по цяла нощ, а не рев...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт