Раирани кифлички с кашкавал

  • 32 257
  • 147
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 252
Ох с тия тестени изкушения...няма как ,ще се правят.Благодаря за споделената рецепта.Ще ги пробвам при първа възможност.

# 91
  • Мнения: 901
Confused Само при мен ли не се поучиха? Всичкият кашкавал е изтекъл на дъното на тавичката, кифличките са безформени. Все пак ще снимам, може някой да открие причината. Не мисля, че съм сложила много кашкавал  newsm78

прекалено мек кашкавал или не са били достатъчно стегнати при оформянето.

Аз искам да попитам дали 100-те мл. прясно мляко, в които се слага маята плюс захар и брашно, са част от 200 мл., написани още в началото на рецептата. НЕ са 100 + 200, нали?Rolling Eyes
 
И стигна ли ви 300-320 гр. брашно? Thinking

не са 300 мл - 200 мл са  - а са 100мл за мая и след това се добавят останалите 100 мл към тестото ....при мен 320 г брашно стига - зависи от типа брашно дори и да е тип 500 пак зависи на коя мелница е ... освен това при месенето на тесто зависи и от много други условия... включително и надморска височина ...

 
Lindita може би маята не ти е била хубава. Правих ги със прясна мая - много бързо втасва.

И моята беше прясна, всъщност срокът на годност й е до днес.

затова най-хубаво е в началото на приготвянето на какъв то и да било тип кифлички, хляб и т.н е да се размие маята в топла вода ( прясно мляко и т.н) заедно с мед (захар. меласа... и т.н) и да се остави настрана за 5-10 минути и ако се образува така наречаната шапка значи маята е наред и може да се действа по нататък по рецептата

# 92
  • Мнения: 4 496
при мен 320 г брашно стига - зависи от типа брашно дори и да е тип 500 пак зависи на коя мелница е ... освен това при месенето на тесто зависи и от много други условия... включително и надморска височина ...


Ползвам брашно тип 450. Сложих около 500 гр. и станаха много хубави! И на мен ми изтече кашкавал на някои от кифличките, но аз не стягах много като ги навивах.

 Долу- горе колко е диаметъра на разточените кръгчета и колко пъти се навива? Приблизително. Hug

# 93
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
И аз се пробвах, макар никога да не бях правила. Станаха страхотни. Браво на авторката.

# 94
  • Мнения: 408
потекоха ми  лигите.и аз тр да се пробвам...

# 95
  • Мнения: 901

Ползвам брашно тип 450. Сложих около 500 гр. и станаха много хубави! И на мен ми изтече кашкавал на някои от кифличките, но аз не стягах много като ги навивах.

 Долу- горе колко е диаметъра на разточените кръгчета и колко пъти се навива? Приблизително. Hug

да кажем дължината на овала е 8 см .. навиването е около 3 пъти грубо казано - също така зависи как се режи и кашкавала - той може да бъде много тънка, но голяма филийка от типа готовите нарязани кашкавали за сандвичи.. аз лично режа на малки пръчки тип жулиен .. стягането е силно казано, но все пак е хубаво да бъдат навити по стегнато, а пък да бъдат поставени за втасване с ръба отдолу...  ами това е май

# 96
  • Мнения: 4 496
Ясно.   bouquet  Разбрах си грешката- навих два пъти хлабаво. Иначе крайчетата ги подпъхнах, да не тече отстрани...  Blush Joy Е, не, че и така не ги унищожиха!... Joy

# 97
  • Мнения: 1 811
marabu, и моята грешка явно е в хлабавото завиване. Благодаря за отговора. Ще пробвам пак.

# 98
  • Мнения: 901
е ако не се получават раирани кифлички тестото е доста универсално и може да бъдат приготвени още други неща - аз от същото тесто приготвям
 Питки Гъсенички

# 99
  • Мнения: 408
току що ги приключвам,изглеждат много добре,само дето не са кифлички,а бая големи кифли. Blushвътре слагах каквото ми попадне:сирене,маслини,кашкавал,чушки,пушено месо даже и рплця от раци Mr. Green
ето ги:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6937812

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 17:39 от vladka_sun

# 100
  • София
  • Мнения: 114
Момичета, когато правите кифличките с локум/шоколад, добавяте ли захар в тестото, или е достатъчно само отгоре да се поръсят?  newsm78 Мислите ли, че ще станат сполучливи със сладко от кайсии?
Благодаря предварително за отговорите ви!   bouquet

# 101
Тестото го правих точно по рецептата, не добавих нищо повече за сладките кифлички.
Лично на мен най ми харесаха с кашкавал и с локум. Със сладко също стават много хубави

# 102
  • София
  • Мнения: 114
Тестото го правих точно по рецептата, не добавих нищо повече за сладките кифлички.
Лично на мен най ми харесаха с кашкавал и с локум. Със сладко също стават много хубави
Alissia, благодаря!   bouquet  У нас солените няма да се котират особено, та затова обмислям друг вариант. Като че ли и аз ще пробвам с локум. Блокчето локум разделя ли се или се слага цяло? Питам, защото не не мога да преценя не е ли големичко?  newsm78

# 103
  • Мнения: 340
ignition,аз правих и със сладко+парченца праскова и станаха много вкусни Peace
Според мен-цяло блокче локум,но всъщност зависи и от големината на топчето тесто,от което ще оформиш кифличката..

# 104
  • Мнения: 2 821
Момичета, някоя от вас пробвала ли е тази рецепта с готово тесто? Става ли?

Общи условия

Активация на акаунт