КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 8 - СЛЕД 7 КЛАС

  • 28 836
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 7 263
Jana-Jan добре дошла   bouquet
Мисля че *Галя* беше дала информация за тях в някоя от всичките ни теми. Това е гимназията помещаваща се в Техникума по електроника зад Плиска нали?
Едно ще ти кажа и аз като теб се лутах дълго време в избора си на училище - четох мнения, слушах слухове - едни позитивни, други негативни.
На финала избора направих след като посетих две от трите набелязани от мен училища. Също така се съобразих и с мнението на сина си - а твоето дете е дори още по-голямо, така че със сигурност ще има мнение и позиция, съвета ми е да не ги пренебрегваш съвсем. Мотивацията и личната нагласа е нещо много важно за успеха. Аз естествено можех да "натисна" сина си и за другото училище, но предпочетох той да ходи там, където се е почувствал добре, почувствал се е на мястото си и значим. Щом тези хора са успели за няколко посещения там да му го внушат, надявам се да успеят и да поддържат огъня у него още някоя и друга година.
Силно се надявам да съм направила верния избор - но това е риска да си родител!

# 256
Скъпи майки и родители,

попаднах на Вашия разговор относно частните гимназии. Моля да имате предвид, че Частно училище "Ал. Дюма" в ж.к. "Дианабад" е притежание на сектата Трансцендентална Медитация на починалия наскоро гуру Махариши Махеш Йоги. Зад предложението АНТИСТРЕСОВИ ПРОГРАМИ се крие техника за зарибяване на учениците към идеите и практиките на сектата. В момента в училището тече едновременна проверка на Регионален инспекторат-София и Дирекция "Вероизповедания" с помощта на ЦРИК "Св. св. Кирил и Методий" към едноименния храм в София, където се дават консултации по религиозни и сектантски проблеми.

Училището от 2 години е собственост на сектата и е закупено под прикритието на фирмата ДЕМЕТРА ДИЕНДЖИ ЕООД.

Не записвайте децата си там, тъй като ги грози опасност. Освен това училището е заплашено от отнемане на лиценза.

С уважение:

Д-р Десислава Панайотова (Пулиева)
директор на ЦРИК "Св. св. Кирил и Методий"
www.symvol.org

# 257
  • Мнения: 7 263
Dr. Desislava Panayotova от кога точно се практикуват описаните от вас методи в училището.
Племенницата ми го завърши преди 2 години, вече е студентка и за сега не съм забелязала никакви изменения в психиката и. Тъй като сте подписали мнението си с конкретно име бих дискутирала с вас проблема / ако приемем, че има такъв/ с цел да бъде по-широко огласен.
Какво се крие зад съкращението ЦРИК "Св. св. Кирил и Методий"?

# 258
  • София
  • Мнения: 2 020
Доколко се информирах от сайта, който е оставила госпожата - Център за религиозни изследвания и консултации.
Странно и аз първи път чувам такова нещо.  newsm78

# 259
  • Мнения: 7 263
Да тъй като не можах да отворя линка, поразтърсих друга информация.
 Ето едно от нещата, на които попаднах.
Проблема със сектите е наистина сериозен и затова никога не подминавам с лека ръка коментари по темата, притеснява ме обаче и прекаленото залитане и хиперболизиране и на Православната църква.
Всеки човек трябва да има свободата да избира вярата си и стига да не натрапва мнението си другиму и не манипулира хората около себе си, би трябвало да е относително свободен в изповядването на която и да е религия.

# 260
  • София
  • Мнения: 80
Lennyh, благодаря за подкрепата...
Гимназията се намира в Дървеница- на бул Климент Охридски, до разклона за Студентски град....

Тези дни сме като болни...човек се чуди..особено пък когато има и някаква възможност (финансова) да си позволи частно образование...Не че няма да ни затрудни...но мисля че е поносимо...Просто не сме свикнали да даваме пари за такова нещо..., а харчим без да се замислим за други глупости...
До този момент детето ми учеше в държавно училище- в. Дианабад...но разочарованието ми е голямо...невероятна незаинтересованост от учителите....

# 261
  • София
  • Мнения: 5 030
А какви впечатления имате от http://www.ivanapostolov.bg/bg/ ?
За тях имаше нещо писано в някоя от темите за частното образование?

# 262
  • Мнения: 7 263
А какви впечатления имате от http://www.ivanapostolov.bg/bg/ ?
За тях имаше нещо писано в някоя от темите за частното образование?

Значи всъщност за това беше се изказала положително *Галя*, мъжът и бил ходил и останал с добри впечатления от условията и преподавателите.
Значи не е това, за което пита Jana-Jan - аз ги бъркам двете непрекъснато  Embarassed.
Отзива за Златарски беше кофти.

Ето и линк към мнението на *Галя*http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=293924.msg7546724#msg7546724, за да съм коректна и да не интерпретирам погрешно информацията!

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 18:10 от Lennyh

# 263
  • Мнения: 3 479
А какви впечатления имате от http://www.ivanapostolov.bg/bg/ ?
За тях имаше нещо писано в някоя от темите за частното образование?

На красето едното й дете е завършило там, а второто учи там. Май бяха момичета, ама може и да бъркам.
И ние се записахме там. Пепи държа изпит по български език и литература. Дадохме си една седмица за размисъл и в крайна сметка решихме, че 1. Предпочитаме частно училище за Пепи и 2. Избрахме това, защото ни допадна и Пепи си избра специалност без математика.
Дано да сме взели правилното решение, ама то ще се чуе. След една година или ще рева с крокодилски сълзи или ще се хваля Wink

# 264
  • Мнения: 7 263
*Галя* честито мила!
наистина и заради вас се надявам да сте взели правилното решение и се надявам училището да се окаже добро, защото и ние вървим след вас и донякъде по вашите стъпки!
Много късмет на Пепи Peace

# 265

Май/Д...,Smehurko, Millena,TanyaMG, Isa, radmila, Lennyh, Eмем, Тинкърбел, spring, Asinka,cocodrille, ДесиХ2, Ilion4o,  D-2, 3m, балони,  superslavy и още, и още...

Момичета,
Пак да кажа, радвам се, че ви има. Да сте ми живи и здрави. И щастливи ! Готино и интересно лятооо...Ще бъда наоколо, ако има нещо.
И си оставам ваш фен. Квото и да е!

# 266
  • Мнения: 7 263
ееее стига де!
Защо пък сега пак .....

# 267
  • Мнения: 3 271
edu_daddy, няма такива неща, тук сме всички и сме заедно. Friends will be friends, нали  Party

# 268
  • Мнения: 2 037
Момичета и момчета, стрелчета и рибета, имахме повеля от Дани да пуснем нова тема. Имам някакво чувство, че не е лошо да я започваме. Какво мислите вие? Какво още не сме разисквали на дълго и на широко? Преди и други да бият отбой, нека си измислим нова тема, която да ни е полезна.

# 269
Скъпи майки и родители,

попаднах на Вашия разговор относно частните гимназии. Моля да имате предвид, че Частно училище "Ал. Дюма" в ж.к. "Дианабад" е притежание на сектата Трансцендентална Медитация на починалия наскоро гуру Махариши Махеш Йоги. Зад предложението АНТИСТРЕСОВИ ПРОГРАМИ се крие техника за зарибяване на учениците към идеите и практиките на сектата. В момента в училището тече едновременна проверка на Регионален инспекторат-София и Дирекция "Вероизповедания" с помощта на ЦРИК "Св. св. Кирил и Методий" към едноименния храм в София, където се дават консултации по религиозни и сектантски проблеми.

Училището от 2 години е собственост на сектата и е закупено под прикритието на фирмата ДЕМЕТРА ДИЕНДЖИ ЕООД.

Не записвайте децата си там, тъй като ги грози опасност. Освен това училището е заплашено от отнемане на лиценза.

С уважение:

Д-р Десислава Панайотова (Пулиева)
директор на ЦРИК "Св. св. Кирил и Методий"
www.symvol.org

 #2gunfire Наистина преди две години училището беше продадено. На нас също ни беше отправена оферта. Не знам нищо за новата собственичка, освен че до момента не се е занимавала с образование.
Относно проверките от регионалния инспекторат, те са обичайни, тъй като на ЧУ дипломите за средно образование се заверяват в министерството. Вчера и при нас имаше такава.
Ако има нещо вярно в поста на д-р Панайотова, това е крайно обезпокоително. Сериозните ЧУ отдавна искаме да има по-строг контрол от страна на МОН, тъй като и сред нас има такива, на които незабавно трябва да им се отнеме лиценза. До сега, обаче в историята на частното образование има само 3 училища, на които им е отнет лиценза, при това в миналия век.

Общи условия

Активация на акаунт