Бебешка вода на Thorn Spring

  • 14 676
  • 107
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 44 229
Нашите зъболекари друго казват.
И понеже не знаеш какво още е обогатено с флуор(като например млякото по детските градини в някои градове, за коете не информираха навреме родителите, а и разни други флуорни профилактики в градините, за които също никой нищо не ти казва), рискуваш предозирането му и флуороза.
Нашата зъболекарка, каза, че ако не приема флуор под никаква форма би могло пастата му за зъби да е с такъв, но на тази възръст, по -добре и в нея да няма....
Какво остава за дечица на 7 месеца.....
А за да е подходяща изобщо за ежедневна консумация на деца под 7 години водата трябва да съдържа под 1,5 мг/л флуорид.

# 76
  • Мнения: 502
  Всъщност ето още едно доказателство в полза на този форум.Аз тук прочетох за вредата от флуора,имаше и голяма кампания против флуорирането на водата.Ако трябваше да слушам съветите на стоматолозите,децата ми от шестия месец трябваше да пият препарат с флуор! ooooh!А въпросната стоматоложка се смята за една от най-добрите в града и работи само с деца.Всичките си пациенти съветва да пият хапчета или капки още от шестия месец.

# 77
  • София
  • Мнения: 44 229
Ами за това вече всеки родител си преценява и се информира...при нас и нашата зъболекарка и на детето и педиатърката ни - всички са казвали , че няма нужда и такъв прием повече има вероятност да навреди, отколкото да е полезен....както казах и пастата препоръчват да е без, защото още я гълта детето.

Аз лично имам спомен от училище, че съм пила в началните класове флуор...да ти кажа и с него зъбите ми са безобразни, така че като цяло много се съмнявам в ползата от подобен прием.

# 78
  • Мнения: 239
А тази таблица, която я гледаш от къде е.....
Аз чета от тук http://www.neptunas.lt/en/water_for_baby_food ето това
The nitrate concentration in water for babies must not exceed 10 mg/l.
и не разбирм проблема с Девин какъв е....

Таблицата е поместена на етикета на Торнспринг като сравнителна таблица, а техните лични на Торнспринг показатели са до нея, за да може човек да сравни. Таблицата е свалена от наредбите за вода, годна за правене на храна за бебета. А там, от където ти четеш споменати ли са и нитрати и нитрити, че нямам сега време да проверя? Аз няколко пъти писах, че тези 10 mg/l, които ти споменаваш и цитираш от английското изречение се отнасят като предел само за NO2 и в това отношение Девин нямат проблем, но за NO3 са над нормата, защото нормата за NO3 е <0,02, а Девин са с над нормата с техните 1,2 мг/л.

Ето например водата, чието съдържание В_и_В_и е споменала на Хумана е съвсем в границите:


В Германия се продават доста марки бебешки води. Ето с какви показатели е тази на Хумана:

Nitrat < 2mg/Liter Nitrit < 0,01 mg/Liter Natrium < 1mg/Liter Fluorid < 0,1mg/Liter Sulfat < 1mg/Liter Mangan < 0,0010mg/Liter Calcium 65mg/Liter Magnesium < 2mg/Liter

Ето това е правилното в граници за бебета съдържание на NO3. Някой виждал ли е вода на Хумана в България?

# 79
  • София
  • Мнения: 44 229
NO3 e НИТРАТ, не НИТРИТ каквото и да пише на етикета на някаква си вода.
Направих си труда да прочета все пак не е дин източник, етикета явно е с правоисна или каква да е там грешка...
Свекарите ми са химик и боилог... питах ги и те също потвърдиха...

Та може да пишеш до комисията за защита на потребитела, че на тази вода й е объркан етикета и подвежда хората....

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 16:19 от Angel_Dust

# 80
  • Мнения: 19 332
Момичета, в крайна сметка може ли да се дава Девин?

Вода Хумана май няма в България. Виждала съм вода на Хип, но не сме я пробвали.

# 81
  • София
  • Мнения: 44 229
За мен отговорът е - може.
Както и Предела.

# 82
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Девин може,но Трънската  не .

# 83
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Все още не съм давала на синът си никакви минерални,трапезни или изворни води!Все още не вярвам на надписите по етикетите на много стоки!Все още не съм срещала коректна реклама от страна на производител!

# 84
  • Мнения: 239
NO3 e НИТРАТ, не НИТРИТ каквото и да пише на етикета на някаква си вода.
Направих си труда да прочета все пак не е дин източник, етикета явно е с правоисна или каква да е там грешка...
Свекарите ми са химик и боилог... питах ги и те също потвърдиха...

Та може да пишеш до комисията за защита на потребитела, че на тази вода й е объркан етикета и подвежда хората....

 Grinning Това вече нали го уточнихме за нитрат и нитрит. Значи тогава нитрАтите са им над норма. Няма никакво значение NO3 какво е, важното, което имах предвид е, че както и да се назовава е над нормата при Девин. NO2 е в норма, NO3 е извън норма.

А относно етикета, наистина явно са разменили самите наименования, но сверих по разрешените стойности на абревиатурата това са си стандартите - няма грешка. Незнам дали и кога ще ми отговорят от Защита на потребителите за надвишената норма на NO3 в Девин и за минерализацията на Торнспринг. И сега съм в търсене на вода или на Хумана или на Хип, поогледах наоколо, но няма. Някой от вас да я е купувал и откъде?

# 85
  • София
  • Мнения: 44 229
Не нормата , която са написали е за нитрит.....за това се бъркаш.
Забележи, че НитАтът в Хумана е даже 2 мг/л.....
Хип има в Пикадили...сигурно и в билла и подобните....

Като толкова те притеснява - Предела трапезна отговаря на всички изисквания...купувай нея. В пъти по-евтина е освен това от хип и хумана...

# 86
  • Мнения: 999
Това е възможно най-неподходящата вода за дечица Peace
И аз така съм чувала.
Аз давам розов Девин.

# 87
  • Мнения: 1 799
аз купувам Торн и Хип и не съм ги преварявала, но след това, което прочетох Торн няма да взимам повече
Helianthe, Хип вода има в Хит и в Пигис хаус  Peace

# 88
  • Мнения: 4 753
Четох, четох и луднах с тия нитрати и нитрити...  Joy
Та значи, без да имам никаква минерална вода до себе си стигнах до извода, че на Девин и нитратите и нитритите са им в норма, а Торн спринг са си сбъркали етикета (неволно или нарочно)....

.....нормата за NO3 е <0,02, а Девин са с над нормата с техните 1,2 мг/л.

Точно тук е объркано... Нормата за NO3 (нитрати) не е <0,02mg/l, а е <2mg/l, което означава, че Девин с техните 1,2mg/l са си в норма...  Peace

# 89
  • Мнения: 265
Аз също давам на бебо водата на Девин но доколкото знам трябва да се редува  с преварена вода. Ние вече направихме годинка и мисля да пробвам с обикновена непреварена чешмяна вода

Общи условия

Активация на акаунт