Бебешка вода на Thorn Spring

  • 14 677
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 239
  Водата "Торнспринг"наистина е минерална,и не е по-добра от розовата "Девин"в никакъв случай.Купували сме туби от пет-десет литра-на дъното остава бяла утайка.

Аз от Торнспринг не съм виждала туби. Става дума за Торнспринг "Бебе" с жълтия слон на етикета. Мисля, че от тях най- голямото шише, което се продава е от 1,5л.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 229
По етикет може, всички обаче източници в интернет поне наричат NO2 нитрити, а  NO3 нитрати...

http://www.devin-bg.com/ - тук има за девин що годе подробно...сега нямам никаква вода освен Ком под ръка....

# 62
  • София
  • Мнения: 44 229
Choosing water for babies and small children, pay attention to the ion concentration – it must not exceed allowable norms for children.

Natural minerals                        Norm
Sodium (Na+)                        Up to 20 mg/l
Fluorides (F-)                         Up to 1.5 mg/l
Sulphates (SO4-)                   Up to 2 mg/l
Nitrates (NO3- )                     Up to 10 mg/l


http://www.neptunas.lt/en/invisible_differences_of_water

И една тема, която може би ще ти е интересна има доста инфо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206031.0 особено към края на темата....та нитратите са си ок....

# 63
  • София
  • Мнения: 44 229
Та аз лично си оставам на мнението, че до годинка преварената чешмяна е най-добре, а после розов девин....
А в момента моето дете вече си пие нормална чешмяна, а навън каквато намерим...аз също цял живот пия само чешмяна вода...не съм се отровила....

# 64
  • Мнения: 239
По етикет може, всички обаче източници в интернет поне наричат NO2 нитрити, а  NO3 нитрати...

 newsm78  Супер странна работа наистина, така пише на етикета  Thinking Но няма значение де, въпросът е, че каквото и да е NO3, то трябва да е под 0,02 за бебета, а в Девин с розов етикет е 1,2  ooooh! Писах запитване до агенцията за защита на потребителя, да видим дали ще ми отговорят и как. Също ги питах и за Торнспринг, защо минерализацията е разрешено да е над 100 за бебета. И сега незнам с какво да му правя храната на малкия, тъкмо се отбиваме. В Девин има повече нитрити или нитрати, отколкото е разрешено, а в Торнспринг има повече минерали  newsm78 А в чешмяната вода колко замърсявания има не ми се мисли  ooooh!

Nitrates (NO3- )                     Up to 10 mg/l
та нитратите са си ок....

по таблицата за бебета, без да назовавам сега нитрАти или нитрИти, ще ги карам по абревиатури дават следното:

NO2 < 10
NO3 < 0,02

Така че едното, което и да е то е наред, но другото, дето трябва да е < 0,02 е завишено и при Девин розов етикет е 1,2 - това имах предвид.

# 65
  • София
  • Мнения: 44 229
0,02 в каква мерна единица и къде го чете....
линка който дадох горе дава съвсем друга цифра за деца и бебета...и си пише нитрати...
Thorn Spring си е минерална вода, каквото и да пише, никой не може да ме убеди , че става за бебета....розовата девин е изворна все пак...може да видиш и предела..тя май е трапезна и също уж става...

# 66
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз от Торнспринг не съм виждала туби. Става дума за Торнспринг "Бебе" с жълтия слон на етикета. Мисля, че от тях най- голямото шише, което се продава е от 1,5л.

Не е вярно.  Naughty Има и 5 л.

Виждала съм хидролизата на повечето марки - тази "бебешка" вода е най-страшната. Най-много остатъчни, които организма трупа, има в нея...

# 67
  • София
  • Мнения: 44 229
Според мен има нещо нередно по етикетите и понятията по тях....

# 68
  • София
  • Мнения: 44 229
А тази таблица, която я гледаш от къде е.....
Аз чета от тук http://www.neptunas.lt/en/water_for_baby_food ето това
The nitrate concentration in water for babies must not exceed 10 mg/l.
и не разбирм проблема с Девин какъв е....

# 69
  • Мнения: 19 333
...
А за другите страни интересно ще ми бъде и на мен - тук в Швеция отдавна гледам да видя някоя бебешка вода, но още не съм открила такава. Тук бебешки храни се продават само в супермаркетите, а води за бебета там няма.
В Германия се продават доста марки бебешки води. Ето с какви показатели е тази на Хумана:

Nitrat < 2mg/Liter Nitrit < 0,01 mg/Liter Natrium < 1mg/Liter Fluorid < 0,1mg/Liter Sulfat < 1mg/Liter Mangan < 0,0010mg/Liter Calcium 65mg/Liter Magnesium < 2mg/Liter


N02 са нитрити
N03 са нитрати

# 70
  • Мнения: 1 896
може да видиш и предела..тя май е трапезна и също уж става...
И аз тъкмо щях да ви напомням за Предела, тя има същата минерализация като розовия Девин и ме кефи, щото нямат агресивен маркетинг насочен към бебета. Ще ми е интересно, ако дадете и за нея по-подробна информация за съдържанието, както сте направили за другите. Вкусна е плюс това.

# 71
  • София
  • Мнения: 44 229
Ето за Предела http://www.ecobottles.ltd.bg/home.htm друг е въпроса, че аз тази вода не съм я виждала никъде по магазините...

anions:       mg/l

fluoride -    0.2
chloride -    2.6
sulphite -    4.5
carbonate -    0

hydrocarbonate -48.8
nitrates -    0
nitrites -     0
   
cations:   mg/l
natrium -    6.2
kalium -    0.25
calcium -    8.8
magnesium - 3.2

litium -  0.001
NH4 -    0
pH -     7.70


General Mineralization: 0.88 g/l
Spring temperature: 6 °C
Electroresistance: 16666 Ohm

Натрия е малко в повече от Девин, но все пак в норма.

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 09:46 от Angel_Dust

# 72
  • Мнения: 502
може да видиш и предела..тя май е трапезна и също уж става...
И аз тъкмо щях да ви напомням за Предела, тя има същата минерализация като розовия Девин и ме кефи, щото нямат агресивен маркетинг насочен към бебета. Ще ми е интересно, ако дадете и за нея по-подробна информация за съдържанието, както сте направили за другите. Вкусна е плюс това.
  Именно.Най-агресивен е маркетингът на"Торнспринг",включително и шарените етикети.Но всъщност водата не е полезна за бебета,а и за възрастни също,защото почти няма флуорид в нея.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 229
Всъщност липсата на флуорид си е плюс, особено за деца под 7 години.

# 74
  • Мнения: 502
Всъщност липсата на флуорид си е плюс, особено за деца под 7 години.
  Зъболекарката казва друго.Изписа по две хапчета на ден.Аз обаче не ги давам,просто смених водата.

Общи условия

Активация на акаунт