шишетата отделяли токсин

  • 5 351
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 802
Не съм гледала новините по бтв днес, но не мисля, че е чак толкова тревожно... как да опазим децата ни от мръсния въздух, който дишаме например newsm78
В Токуда шишетата не бяха стъклени, на Чико, но бибероните бяха каучокови (това за протокола)  Peace
Моят син пие много малко вода засега и шишетата не са ни в голяма употреба, май е време да го свиквам да пие от чаша...

# 16
  • Мнения: 357
не знаех, че е стара тема, извинявам се, че съм повторила, но по телевизията го съобщиха като нещо ново и за това писах. Ние също сме на Авен т и Нук и са ни позахабени Sad ама толкова сме зле с парите, че не виждам как ще ги подменя - поне той вече яде един път на ден мляко и може само едно стъклено да купим поне  Confused аз това до сега го обсъждах с аптекарката и тя се учуди-не беше чувала дори  newsm78 а в МД бяха стъклени с каучуков, а аз му махнах каучука още в началото, нещо се задавяше като пиеше с такива биби  Confused бе въобще незнам какво да кажа...

# 17
  • Мнения: 4 784
Миналата седмица в На пазар се разискваше темата. Те БТВ се сетили... по чужбинско този въпрос се коментира по медиите от сума ти време...

# 18
  • Мнения: 2 821
Притеснителното е, че веществото, което се отделя при употребата на пластмасови изделия, забравих името, е непознато еволюционно за човешкия организъм и затова не се преработва. Натрупва се.
И да, темата е дъвкана много...Срещала съм инфо за това и преди.
На това не пречи да е актуална и сега.

# 19
  • Мнения: 2 111
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233992.0
Kukupipi това е темата за опасни бебешки шишета.Иначе за протокола -в родилното хранеха децата със стъклени шишета на Нук и каучукови биберони.

# 20
  • Мнения: 1 896
За това се говори много отдавна, но нашите медии както често става откриват инфото по тези теми със закъснение. Това, че не можем да си пазим децата от мръсния въздух, значи ли да им даваме да пият от пластмаса, която другите страни вече забраняват? Синтезирана информация има и тук.

# 21
  • Мнения: 342
И аз също се притесних като чух за пръв път. Но към тази вредна пластмаса спадат и пластмасовите бутилки от които пием минерална вода, пластвамасови опаковки, в които се съхранява храната, ами сладоледите в такива кутии, които купуваме, като се замисли човек, те са навсякъде вече в "модерното" домакинство. Когато за пръв път прочетох за това прегледах де що видях пластмасово шише и открих, че тези пластмаси, които са полезни, а именно в триъгълника на дъното на бутилката има номер 1, 2 или 5 са бутилки на... шампоани, душ гелове, балсами за тяло  Thinking...
Още нещо - купих стелиризатор на Чико и в упътването с големи букви ВНИМАНИЕ! бе упоменато, да не се стерилизират стъклени шишета.... а тази марка произвежда такива шишета... защо и от къде такова противоречие  Thinking
Може би съм прекалено мнителна, но нещо не мога да навържа всички факти.
И като заключение смятам, че с днешните модерни технологии, живота на човека се улеснява по всякакъв начин- микровълни, полуготови и замразени храни, продукти на прах и т.н. със сигурност има още мнооого, но сега не се сещам. В последствие обаче ни казват - ПАЗЕТЕ СЕ!!!.
А може би трябваше да се пазя 8 месеца като ожаднея на средата на улицата да не си купя вода и да не пия или да търся чешмичка. Може би не трябваше да купувам сладоледа, който толкова много ми се преяждаше по някога, или да заповядам на шефа да не пушат гостите му в офиса, или да не се пребирам пеша - полезно за бременните, защото по улиците има отровни газове от колите.... Всичко това вреди.... Тогава какво - "Ех защо не се родих преди 100 години"! Но и тогава е имало еволюция в технологиите...  Tired

# 22
  • Мнения: 357
ей сега показаха - пак ще го дават този материял в новините в 7

# 23
  • Мнения: 9 814
Все пак става въпрос за шишета от 2 лв., много майки ги ползават, но винаги съм се чудила с кой акъл?! newsm78

# 24
  • Мнения: 357
Ми те говорят принципно, не само за евтините, особено първия път като излъчиха материяла. Бе незнам вече, всеки ден ново 20

# 25
  • Мнения: X
Много хубаво, чудесно, да се пазим, да внимаваме - а каква е алтернативата?

Кърмене - ми имам автоимунно заболяване, основна причина да не мога.
Стъклени шишета - ок, ама когато порастне бебето и си го държи само? А ако се счупи и те среже кофти - една комшийка счупи чаша, изхвръкнало парче и сряза голям кръвоносен съд на крака, едва я спасиха, понеже баща ми беше вкъщи да я закара, ама ако си сам с бебето?

Bfree - уцелиха кьоравото, да, сетиха се овреме и сега не  си знаят печалбата. Лошо няма, ама по-скапани шишета не съм ползвала, а съм  ползвала доста! То са хиляда джаджи и клапи, а биберона е все едно от найлон, така хлътва, като засуче малката, че се слепва целия, нищо не пуска, а как се суче от такова нещо не знам.

Та....хубаво е да знаем, изчела съм какво ли не за бисфенола, половин химик станах, но на този етап само ми се казва колко е опасно, а алтернатива никаква. Ще кажете ми нас с какви шишета са ни гледали - ми със стъклени, ама бива ли в 21-ви век, да сме, като в 19-ти?

# 26
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да, не е нова темата - даже в Канада големите вериги магазини изтеглиха всички бебешки принадлежности, които съдържат бисфенол А. Не е задължително да се купят стъклени - има и пластмасови шишета, които са без тази вредна съставка. Имаше някаква маркировка, която е отпечатана на дъното на шишето - ако някой знае да сподели. Само знам, че ако има триъгълниче и цифрата 7 в него, това значи, че шишето съдържа бисфенол А и е опасно.

П.С. Нашето шише е на Nuby.

# 27
  • Мнения: 43
...защо се започва от шишетата за хранене на бебета?,като бебчо е атакуван от токсини още в утробата (АКО ЩЕТЕ И ОТ ПРЕДИ ЗАЧЕВАНЕТО Crazy)щото мама и тати са пили минерална вода,кока-кола от пластмасови бутилки докато са пътували до морето,примерно.А като се замисля алкохола се предлага в стъклени бутилки Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 7 190
Лично аз реших проблема като сменям шишетата по-често.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз съм пропуснала предаването,мерси за информацията,
въпреки,че не разбрах за кои точно шишета става на въпрос.....
Аз ползвам на Чико!!!

Общи условия

Активация на акаунт