шишетата отделяли токсин

  • 5 362
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 735
Още след статията в не знам кой вестник беше,махнах всички пластмасови шишета Авент и Чико,купих стъклени на Чико и съм доволна.Падат и от 2 метра и не се чупят/на ламинат/,днес даже и на плочките в градинката.Има в Джъмбо доста варианти и на Чико и по-евтини.Каучуковите биби също са по-евтини и се ползват, докато побелеят-при нас за около месец.Никога не топлете храна в пластмасови купи и чинийки!

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз смених всичко.Имах шишета на Авент и др.Браун.
Сега сме със стъклени и 1 на БиФрии.И то още преди месец,щом разбрах за забраната в Канада.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз ползвам шишета на Bfree , уж пише на кутията, че са без Бисфенол А.Дано е вярно Peace

# 63
  • Мнения: 1 168
Не знам колко са с "маркетингова" Laughing цел тез заключения и е абсолютно вярно, че не можем да опазим нас и децата си от всички вредни въздействия на околната среда, но когато става дума за 2 шишета, т.е. има-няма 20 лв., дори 50% да е вероятността това да е истина, изобщо не бих се замислила. Още вчера купих стъклени шишета - продават ги с каучуков биберон /едното е на НУК - 10 лв. - малкото, другото на Чико - 8 лв. - голямото/ и отделно се продават биберони за подмяна. Вярно, тежички са, беба не може да ги държи сама и  трябва да се ползват по-внимателно /да не паднат на плочките напр., току виж се счупили въпреки дебелото стъкло/, но те така или иначе са шишета за хранене, а не за игра. Е, имаше 1 ден период на свикване с новия вкус, цупеше се малката, но сега пропи. Днес ще сменя и залъгалката с каучукова /това необходимо ли е между другото?/
Виж, разните там пластмасови дрънкалки и др. глупости, дето и те са все в устата

# 64
  • Мнения: 835
То това е много стара тема....
В МД от години използват само стъклени шишета.Аз много трудно намерих стъклени, а сега виждам, че продавали масово.На мен са ми по-удобни, защото се мият по-хубаво.И със синът ми преди 6 год.също ползвах стъклени.

# 65
  • Мнения: 140
Да споделя и аз... След половин часово разглеждане на шишетата в нашия скромен магазин взех шише на Нук,на което на опаковката пишеше 5,а после на самото шише- 7-ца #Cussing out Явно само опаковката е с код 5. Направо съм бясна,дано утре се съгласят да ми го сменят Praynig

# 66
  • Мнения: 4 784
Не съм ги сменила, не смятам и да го правя.
Синът ми се храни от шишето, пие вода и т.н самичък от доста дълго време и лично мен повече ще ме е страх да не стане беля със стъкленото шише.

# 67
  • Мнения: 164
аз пък за първи път чувам за всичко това, но така или иначе вече е късно да сменям каквото и да било(на шише сме от самото раждане)

# 68
  • София
  • Мнения: 1 555
Да споделя и аз... След половин часово разглеждане на шишетата в нашия скромен магазин взех шише на Нук,на което на опаковката пишеше 5,а после на самото шише- 7-ца #Cussing out Явно само опаковката е с код 5. Направо съм бясна,дано утре се съгласят да ми го сменят Praynig

Да и аз това гледах в магазина и реших да не купувам от тях.  Thinking  ooooh!

# 69
  • Мнения: 1 896
Днес ще сменя и залъгалката с каучукова /това необходимо ли е между другото?/
Силиконовите биберони и залъгалки не са опасни. Вече останалите части на биберона не знам от какво са, но не е поликарбонат, а и на повечето каучукови залъгалки има пластмаса все пак. Но тя не влиза директно в устата. Бих я сменила, като й дойде времето за смяна, не е спешно. А най-добре без залъгалка въобще.

# 70
  • Мнения: 4 292
Не знам колко са с "маркетингова" Laughing цел тез заключения и е абсолютно вярно, че не можем да опазим нас и децата си от всички вредни въздействия на околната среда, но когато става дума за 2 шишета, т.е. има-няма 20 лв., дори 50% да е вероятността това да е истина, изобщо не бих се замислила.
След като задълбочено се информирах по въпроса, не мога да не се съглася с мнението ти. Надявам се за синът ми да няма абсолютно никакви последствия ползването на шишета от поликарбонат и силиконови биберони. Не мога да върна времето назад. С бебето, живот и здраве, ще се постарая да внимавам повече какво купувам.
Честно казано, чудя се какви ли още опасни боклуци използваме масово в ежедневието си, без даже да предполагаме?  Close

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 00:24 от Клото

# 71
  • София
  • Мнения: 1 228
А някой да има информация за шишетата на Джордани (пластмаса)? Няма триъгълник, нищо не пише  Thinking Сигурно е със 7 в такъв случай, а?  Confused
Ех, тамън се научи да пие от шише с него, много му е удобно и е хубаво на вид... Прилягат му перфектно каучуковите биби на Чико - аз по принцип съм фен на каучука повече, децата и те Simple Smile

Иначе имаме едно стъклено на Чико. От него предлагах вода досега.
За щастие малкият досега не е ползвал шишета общо взето, ама сега се отбиваме, та си трябва...
Големият ползваше стъклени на Чико до годинка, после ме хвана срам, че само мойто дете не може да си държи шишето (тежко е, няма как) и взех пластмаса, пак на Чико. В него пиеше вода до почти 2 г. Еми явно е поемал бисфенол, въпреки че не го варях вече  Sad Добре, че млякото си го пиеше в стъкло...
И сигурно съм най - кьопавата от тук пишещите, ама съм изпотрошила 4 шишета на Чико (стъклени)  Blush Изпусках ги.

Имам и едно на Чико пластмаса - пише 7 в триъгълника, мисля да го изхвърля. И без това не ми харесва (подарък ни е). Е, ползвал го е няколко пъти...

На чашките на Авент пише 5 (досега се кьорих) - в тях му бъркам кашата навън, мисля да продължа.

Ох, обърках се... Ще си давам от стъкленото (може би и едно голямо да взема) и направо чаша с накрайник май Thinking

Залъгалка големият въобще не е ползвал. Малкият започна от около месец (еми писна ми все мойта цица да му е в устата, особено пък за навън ...) - силикон на Нуби. Така или иначе искам да я махна, други няма да взимам засега...

Едит: имам стерилизатор на Чико - всичко в него стерилизирам - стъкло, силикон, каучук - нямам никакви проблеми  Peace

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 00:25 от rally

# 72
  • Мнения: 1 168
Клото, май е по-добре да се запитаме, кое не е вредно и не е боклук - всичко ни е такова. После се чудим, защо днешните деца са по-кекави от едно време.

# 73
  • Мнения: 4 555
Аз не разбрах къде точно е проблемът със силиконовите биберони, някой може ли да обясни?

# 74
  • Мнения: 4 753
Аз не разбрах къде точно е проблемът със силиконовите биберони, някой може ли да обясни?

Ами basilisk казва, че няма проблеми и се надявам да е така, щото ползвам стъклени шишета на Камера, а техните биби са силиконови, както и залъгалките и чесалките (така мисля)...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт