ЧЕЗ и тримесечното им отчитане

  • 3 067
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • MJF
  • Мнения: 8 591
на мен ми искаха по 24,73 за двете равни вноски, т.е. 49,46 за периода 18.05.08 -15.08.08 .сега ми идва сметка , че съм консумирала реално ток за 60.49 лв за този период.нямало ни е 10 дни и няколко уикенда.поглеждам бележки от миналата година и сме плащали по 13-15 лв за летните месеци. нови уреди на ток нямаме от тази година а излиза че имаме по 20 лв ток средно на месец.е не ми излиза сметката дори и с увеличението от 1 юли 2008г.разликата между 60,49 и 49,46 е 11,025 лв.
обаче има едно ситно но най-важно текстче според , което излиза че имам да доплатя не 11,025 лв. а 23,15лв. без коментар.

някой може ли да обясни какво имат предвид под:
данъчна основа написано навсякъде - къде в скоби къде на нов ред? Praynig
тази сума не пише за какъв период да се плати.дата на плащане:      празно
 утре ще ида до клиентски център с тези въпроси да ми го изкарат и с калкулатор да видим как стават тези фокуси.

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Като ви чета, само аз май имам сметки от над 100лв, предишните 3м. ми начисляваха по 110 лв, а сега като видях в сайта на ЧЕЗ новите, изравнителната ми е 120 Confused При това, има и продължаващо тримесечно отчитане, имам и определени дати за следващите 2 вноски, вече по 123 лв  Money
Как мога да проверя дали това са реални сметки, знае ли някой?
Проверете си новите сметки в сайта и пишете как е при вас, че вече се побърках, аман Twisted Evil

# 32
  • София
  • Мнения: 1 341
  А преди този нов начин по колко си плащала?

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
  А преди този нов начин по колко си плащала?
Между 50 и 70 лв newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 1 341
Ау-у-у-у, почти двойно!
Казват,че поскъпването на тока е 10%, А излиза че е 50% #2gunfire
Изедници #2gunfire
Мародери #2gunfire
Кръвопийци #2gunfire
и всички дриги епитети #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 35
  • MJF
  • Мнения: 8 591
10% прави ли сметка от 13 лв да е 24 лв.а съм уж математик. newsm78 с какви машинки смятат?! newsm29
не че ме пита някой но големият ми кеф е да видя реален край на някой от монополите в държавата. простосмъртния потребител права няма. утре ще ида да си полекувам нервите в клиентския център. и после  според зависи къде, ще  се оплача писмено и обосновано. bash
вчера си получих новото писмо и 2 пъти четох и новото и предишното и калкулатор взех и какво от това.само въпроси без виден отговор.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 341



Те си правят каквото искат, а ние си мълчим или подаваме еднолични жалби...
Така нищо нчма да се постигне #2gunfire

# 37
  • MJF
  • Мнения: 8 591
ще спя спокойно.доказаха ми , че дължа колкото са писали а затова защо не пише срок за плащане на дължимото от изравняването ми излязоха с номера , че и те не знаели защо ми пращат написано в такъв вид.от техен компютър ми пуснаха моите данни но  с посочен срок." добре но аз от къде да знам като на моето не пише?" " ами запомнете че от датата на събитието имате средно 10 дневен срок"
 да се   newsm62 ли да  newsm45 ли  newsm78
ще си плащам и това е. само дето недоумявам посоченото потребление.
натаманиха ми всички цифри с калкулатор-" бъркате се , защото някои неща са с ддс други са посочени на данъчна основа"
но не ми отговориха къде са номерата на посочените фактури, защото аз такива номера фактури нямам стигнали на хартиен носител до мен.





# 38
  • Мнения: 352
Момичета ,проверявайте си електромерите. Аз си смятам киловатите предварително и знам колко им дължа. Но се съмнявам в електромерите. Имам чувството ,че върти по-бързо. Уж бойлера ми е 3кв.,ч, а като го засека-3.7 показва. И в това е измамата. Реално плащам една трета отгоре почти.

# 39
  • MJF
  • Мнения: 8 591
това ще излезе че е причината, защото сметките иначе не излизат. сега като се прибрах огледах електромерите. почвам да засичам за да си наруша сънищата отново Mr. Green afwitch

# 40
  • София
  • Мнения: 1 341



Абе как така до  преди новият метод на отчитане плащахме около 30 лв., а сега
като се раздели общата сума на 3 --  55-60 лв. newsm78 newsm78 newsm78
Нали цената е повишена само с 10% #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 41
  • Мнения: 2 068
днес ми дойде сметка от 60 лв  Shocked по принцип плащаме над 100 стигали сме до 180.  с парно сме
не мога да разбера на вилата повече тук по-малко  newsm78

# 42
  • Мнения: 47
Aз получих писмо, и там пише че в следващите  три месеца всеки месец ще трябва да плащам по 92лв.?!?
Това как са го сметнали като за последната 1 година нямам сметка по голяма от 80лв, а за последните 3 месеца общо сметката ми беше 135лв.
Има ли начин да сменя тази сума, на нещо по нормално?!

# 43
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Aз получих писмо, и там пише че в следващите  три месеца всеки месец ще трябва да плащам по 92лв.?!?
Това как са го сметнали като за последната 1 година нямам сметка по голяма от 80лв, а за последните 3 месеца общо сметката ми беше 135лв.
Има ли начин да сменя тази сума, на нещо по нормално?!
Да. Отиваш в клиентски център и казваш, че на практика имаш по-малко потребление за месец.
Ще те накарат да попълниш заявление колко киловата месечно ще харчиш (за дневна и нощна отделно). На нас ни коригираха и вече издадената фактура.
Трябва да отиде титуляра по партидата.

# 44
  • Мнения: 47
A super,аз съм титуляра,  утре ще отида на Г.М. Димитров хем ми е близко...

Aз получих писмо, и там пише че в следващите  три месеца всеки месец ще трябва да плащам по 92лв.?!?
Това как са го сметнали като за последната 1 година нямам сметка по голяма от 80лв, а за последните 3 месеца общо сметката ми беше 135лв.
Има ли начин да сменя тази сума, на нещо по нормално?!
Да. Отиваш в клиентски център и казваш, че на практика имаш по-малко потребление за месец.
Ще те накарат да попълниш заявление колко киловата месечно ще харчиш (за дневна и нощна отделно). На нас ни коригираха и вече издадената фактура.
Трябва да отиде титуляра по партидата.

Общи условия

Активация на акаунт