Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 4

  • 36 811
  • 267
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 143
Аз пак ще ви питам, съжалявам, защо се налага тази 7-8-9-сантиметрова замазка върху плочата, преди полагане на паркета? В апартамент, разбирам, но в къща, където изолацията между етажите не е наложителна, при ползване на общо отопление...

Ако правилно съм те разбрала за какво питаш, да хубаво би било ако ще правиш изолация + замазката да е на всякъде в къщата.

Свойството на термоизолационните материали и способи се базират на на непрекъсваемостта на термоизолацията. т.е. ако ще се прави изолация, да се прави на всякъде.

Ако не съм те разбрала - може би питаш за замазката на подовете.
Замазките са необходими поради хилияди съображения: първо и основно "изравняване" на подовете. Това е най-важното. Визирайки горните изречения, говоря за втората функиця-изолация.
И трето: какъвто е бетона в апартамента, същия е и в къщата. Разлика няма.

може и да не съм дала много точни отговори, но - простете ми. Съживявам се от концерта в петък вечер Simple Smile

Успешен старт в новата седмица на всички Simple Smile

# 226
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Може и аз нещо да съм разбрала неправилно, но се говореше за доста сантиметри изолация между етажите, което и на мен ми се струва безмислено, ако ще се ползват всички.  Аз и в момента нямам нищо против съседката отдолу да ме топли, веднага се усети като си купи климатик Mr. Green  Най-големите топлинни загуби са от покрива.
Момичета, а каква дограма ще ползвате?

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Имах предвид замазката върху плочата, между етажите. Не че не трябва да има някаква, но защо с такава дебелина?
Примерно, ако си в апартамент, ОК за изолация откъм съседите, но в къща където се отоплява навсякъде от "един джоб"!?
Може да има някаква друга функция тази дебелина, а аз да не съм схванала...

# 228
  • Мнения: 3 770
Бясна съм !!!!!!!!!!!!!!!  #Cussing out Сега отивам на място да видя дали тази лудост която ми каза мъжа по телефона и ако е така , ще четете утре по вестниците , че съм застреляла архитекта !   #2gunfire

# 229
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Диди, какво е станало?

# 230
  • Мнения: 10
Нашата мазилка е машонна.
както съм писала - невероятно съм довилна.
19 лв/кв.м. поставяне на лайсни + труд + материали. Материала е на Кнауф.


Само малко уточнение слънце... мазаха ни с турбозол затова става бързо, и цената беше 16 лева.

Понеже сме малко лудички с началничката подовете на двата етажа са с фибран, дебела армираща мрежа и 5см замазка, покрива е бетонов затова отгоре е с фибран под керимидите не помня 4 ли см беше.... а отдолу ще е с окачен таван и още 4 см вата. мисля тва ше да ни е добре Wink

# 231
  • Мнения: 192
Средната цена при машинното измазване с Кнауф е около 16 лв/м2. Операцията е "2 в 1" - мазане и шпакловане.
Допълнително се заплаща поставяне на ъгловите лайсни по издадените ръбове, както и минаването на бетонните елементи с контактна течност, наречена "Бетоконтакт".
Изисквайте да го правят с мазилката "75L" на кнауф - с нея качеството е най добро.  Има и фирми които предлагат с турски материали, но там задължително се пригответе за още една цялостна шпакловка.
Изисквайте от строителите ви да зидат право и под нивелир. Мазилката следва посоката на стената, ако стената е крива - с мазилката може да се изправи, но цената ще ви излезне много нагоре.
Никога не бих сложил гипс-картон по стените на къща. Освен че може да се пробие лесно кухото пространство отзад е идеално за гнезда на мишки и други подобни, които могат да се "нанесат" там по време на строежа и да си имате нежелани "съквартиранти".

# 232
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Благодаря за уточнението.
С мъжа ми спорихме за гипс-картона и явно той ще спечели - категорично е против да се слага такова нещо.




# 233
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
AlexaS питах баш майстора-полвинката ми.
Каза че обикновената замазка се прави мин.3 см. до 7-8 см за да може да обере разликите в плочата.Защото никога една плоча не е равна,и ако слагаш фибран на пода поне 2 см. и стават 10.
Самонивилиращите замазки обирали до 2-3 мм. 

# 234
  • Мнения: 3 770
pavletutkaHug ! Къде се загуби ?

При нас нещата са малко объркани - не застрелях архитекта , мъжа днес се разбра с него.Но вчера разбрах , че донякъде и съпружеското тяло е объркало нещата с тези самоинициативи.С тези 300 камиона пръст е променил котата и изобщо нещата ми са пълна каша , за да ги обяснявам.Важното е че днес се реши проблема и продължаваме с процедурата по трафопоста и ЕВН.

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
pavletutka, благодаря. Стана ми ясно накрая.   bouquet

Диди, аз не си купих вестник днес, защото предположих, че ще го стреснеш архитекта и ще му се размине.  Laughing 
Мисля, че няма да е сложно да се коригира котата на този етап.

Успешен ден на всички!!!

# 236
  • Мнения: 3 770
AlexaS , то и мъжа е отчасти за гърмене , но поне човекът направи хубаво , че хем изравни терена , хем го повдигна с 1 м. Днес след 2 часа разговори са постигнали решение , няма да сменят котата , защото можело и така , не знам какво са решили за основите на къщата , но ако трябва да пиша подробности по процедурите за смяна , защо в крайна сметка няма да ги сменяме и как ще мине акт.16 като не ги сменим - не знам и не мога да го обясня.Явно за всичко си има начини !  Wink
Ти видя ли онази къща , за която ти говорих ?
  Simple Smile

# 237
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Момичета имам проблем,моя ме юрка да ходя да поръчвам кухнята.Защото трябва да се направи проект, размер и докато я изработят ще минат поне 2 месеца.
Да ама аз не знам вече какво искам. CrazyОтначало исках синя кухня,после венге,сега не знам....
Поне проекта ми е в главата.

# 238
  • Мнения: 3 770
 pavletutka , щом си писала за кухнята , значи че търсиш и мнение.Моето е че венгето е една безкрайно изтъркана идея , която се обезличи от толкова честа експлоатация , включително и в комбинация с оранжево , червено , избелен дъб, ванилия.Същата работа и зебраното.Изобщо днешните масови кухни и холове ми напомнят за някогашната соц.панелка , където всички имаха бели СКШ-та , задължителните големи холови гарнитури с малки масички и всичко това ориентирано към огромната , заемаща цяла стена секция.Днешните холове са вече неразличими един от друг с квадратните си дивани и ниски шкафове за телевизор с някакви етажерки по стената.
Това е моето мнение за днешния масов вкус и не целя да обидя никого.

Така , че pavletutka , ако искаш все пак помощ , може би ще ни ориентираш малко в какъв стил виждаш новата си кухня.Както си написала , разбирам , че относно разположение и брой шкафове нямаш проблем.

# 239
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
От когато казахме че ще строим къща аз само кухни гледам.
И сега съм в шах.

Общи условия

Активация на акаунт