Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 4

  • 36 794
  • 267
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 812
 luda , ако е стандартна височина при добра изолация около 120-140 вата за квадратен метър, има значение кубатурата. За 100 квадрата  около 12 kw. В нашия случай камината е 18kw, но към нея има и бойлер със серпентина.Мисля, че минимума при нас беше 15 kw. Цитирам по спомен, дано не бъркам.Освен това камината и котлето трябва да са с около 10% по мощни от заложената мощност на радиаторите.

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 11:06 от Rady

# 211
  • Мнения: 3 770
И аз прочетох същото в нета !  Peace

Най-важната част на камината е горивната камера. От нея се определя и цената на цялото съоръжение. Експертите са единодушни, че в момента най-добри са френските камери. Те са и най-скъпи - от 450 до над 2 000 долара. Българските еквиваленти могат да се намерят и за 800 лв.

За 80 кв. м помещение е необходима водна риза с мощност 10 киловата. 12 киловата гарантират топло в жилище до 120 кв. м. Най-мощните горивни камери с водни ризи за къщи или офиси над 500 квадрата се правят само по поръчка.

# 212
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Темата ни е на 2 стр.
Та да се отчета: Гипскартона тия дни вече свършват,плъзгащата врата е сложена и замазката на 2 ет е готова.Доколкото разбрах нивата на 3ет са направени готово е за леене.
Но това ще стане другата седмица,като свършат с фундамента в София.

# 213
  • Мнения: 1 426
в момента избираме "камиджии' т.е. фирма която да постави камината и изгради цялото отопление с водна риза. камерата е двулицева, спряли сме се на Лакал и Дявач, като фирми - да имате някакви отзиви или мнения за тях? колко може да ми струва инсталацията за две къщи по 270кв? Някакви идеи?

# 214
  • Мнения: 3 770
Аз мога да кажа мнение , т.е. да цитирам чуждо мнение за Лакал.Много е доволен човекът , само те му бяха направили разработка , която той иска. Относно това колко ще ти излезе е какво все пак желаеш.На този приятел инсталацията му струваше 100 000 лв. за 600 кв.м. Цялата система беше автоматизирана , като бяха свързани камината , някаква охладителна/отоплителна система , соларни панели , бойлер и не знам още какво.

# 215
  • София
  • Мнения: 383
http://community.webshots.com/album/563986103BzkmQT
Предоставям линк на любопитните - изкоп за основите на къщата ни. Сградите, които са полуразрушени на снимките, вече ги няма, а на тяхно място са основите и на другите две къщи в терена.
С напредването на етапите ще добавям нови снимки. За сега толкова от мен.

# 216
  • Мнения: 3 770
zori_ , околността е много хубава - изглежда високо , високо в планината ! Много хубаво , успех в строежа ! Peace

# 217
  • Русе
  • Мнения: 299
Здравейте.Може ли някой да ме ориентира за цена труд на кв.м. на вътрешната мазилка,която се полага с машина?Надявам се да ме разберете.Някъде назад дори имаше и снимки на готова такава.Мисля,че беше на гипсова основа.

# 218
  • Балчик
  • Мнения: 249
Ние също сме се спрели на тази машинна мазилка. Преди 3-4 дена моя мъж говори с майстора. За труд ни казаха 9 лв на кв.м., а за материала зависи от стените. Ако са добре направени каза, че може и до 3-4 лв. на кв.м. да отиде. Ще го викаме да гледа къщата след 2-3 седмици. Тогава ще каже по-точно.

# 219
  • Русе
  • Мнения: 299
Ох,нашите стени са многоооо криви.Може и 100 лв да влезе на квадрат.Купихме къщата на груб строеж,а самата е строена 92 год. от некадърници!

# 220
  • Мнения: 3 770
Как 100 лв. на квадрат ?!  ooooh! Че то по-добре си изправете стените с кнауф тогава !

# 221
  • Мнения: 1 812
 Днес писах, писах и всичко се затри Close  Сега накратко Grinning
 pavletutka , действате с чудесни темпове, радвам се като някой напредва Hug
 3m , ако нямате разни екстри като соларни панели си мисля, че ще ви струва около 12-16 хиляди лева на къща, ние за 100 квадрата платихме 8500 като в цената влиза система с пелетна камина с водна риза/3700 лева/, труд около 1300 , бойлер 700 лв и другото са радиатори , тръби, кранове и т.н.
 zori_, къщата ще бъде на много просторно място, сигурно имате хубав изглед Peace
 otmiana-Diana , мисля, че по никакъв начини няма да е повече от 20-25 лева, колкото и да са криви стените, мазането с турбозол е 14-20 лева, в зависимост от стените

# 222
  • Мнения: 143
Нашата мазилка е машонна.
както съм писала - невероятно съм довилна.
19 лв/кв.м. поставяне на лайсни + труд + материали. Материала е на Кнауф.

Свършиха за 5 дни.
качесвтото е високо

Бързам и не мога да пиша много...

# 223
  • Мнения: 3 770
Anneese , когато имаш повече време направи снимка да видим мазилката ! Peace При нас нищо ново , освен че след като изсипаха 300 камиона пръст на два от парцелите , вече ги заравниха.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз пак ще ви питам, съжалявам, защо се налага тази 7-8-9-сантиметрова замазка върху плочата, преди полагане на паркета? В апартамент, разбирам, но в къща, където изолацията между етажите не е наложителна, при ползване на общо отопление...

Общи условия

Активация на акаунт