Да слагаме ли Rotarix?

  • 16 558
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Аз съм "за" Peace

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 21:55 от ЛУРДЕС

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Не бих му сложила жива ваксина против диария... Вярно, че в БГ, уви, е прието за нормално и естествено децата да серат и пикаят където сварят, само и само родителите да спестят някой и друг лев за памперси, та майките да има с какво да им купуват зрънчовци и др. боклуци, за да ги оставят на мира да клюкарят по градинките, та вероятността за среща с човешки лайна на детските площадки никак не е за пренебрегване... Не знам, предлагам да инициираме акция - със сериозни глоби - срещу така нареченото "изпишкване" на деца извън специално предназначените за целта места, вместо да натоварваме децата си с живи ваксини срещу вируси, с които в нормални, цивилизовани общества не би следвало да се срещат изобщо.

Бре, че гръмки лозунги!

Не бих и няма да сложа такава ваксина. Надявам се някой ден да няма задължителни ваксини. На този етап слагам на детето си само задължителни ваксини, нищо препоръчително.

# 17
  • Мнения: 1 311
Аз мислех да слагам. Знам, че в някои страни, например Унгария, е задължителна. Обаче всеки път, като ходим при педиатърката забравях да я питам, а сега като гледам тази листовка, май сме изпуснали срока.

# 18
  • Мнения: 4 784
Моят отговор е не.
Аз слагам на детето само задължителните за Бг ваксини.

# 19
  • Мнения: 770
И аз не бих слагала тази ваксина, още повече, че съдържа жив вирус Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 11 004
Не, не бих сложила хем жива, хем незадължителна ваксина.

# 21
  • Мнения: 660
И аз съм в чуденката, но с колкото повече хора говоря, толкова повече се разубеждавам. Мисля, е ще пропуснем. Една от причините е, че е стравнитено нова ваксината и въпреки многото тестове, които са направени, все пак не е минала най-важния - този на времето. Не са доизяснени евентуалните странични ефекти.

КатиАБВ, много грозно изказване.  Naughty

# 22
  • Мнения: 4 753
Не слагам никакви ваксини... няма живи, няма умрели, задължителни или препоръчителни...

# 23
  • Мнения: 9 814
Ако, ваксината е задължителна, не бих отказала.
Иначе, доброволно не бих я сложила.

# 24
  • Мнения: 4 784
В здравния под форум имаше преди време отзиви от майки, които са я приложили. Поразтърси се и виж какви странични ефекти евентуално могат да възникнат.

# 25
  • Мнения: 540
не бих сложила слагам само задължителни

# 26
Добре де, извинявайте ама пак не разбрах защо сте против. Ще поровя в нета, ако може улеснете и дайте линк към инфо за вредата от ваксини и защо пък баш живи вируси не трябва Rolling Eyes
Нали идеята на тази работа е да помагат. Чета била одобрена от някаква лекарствена комисия на ЕС, била носител на наградата за медицина на Великобритания, била задължителна за някой страни. Общо взето все хубави неща. Двама педиатъри ми казват много била добра, единия твърди че само една е достатъчна, другия че трябвало две. Отностно страничните ефекти там си мисля че е много индивидуално. Например ние сложихме пентаксим. Никакви странични реакции. При други бебета големи ядове имало. Ходи разбери има ли някаква зависимост Rolling Eyes
Мен ми е все тая ротарикс ли е, мотарикс ли е. Съществували ли ефект да помага и пази бебка взимам я. Ако вреди моля да обясните защо.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 116
Отностно страничните ефекти там си мисля че е много индивидуално. Например ние сложихме пентаксим. Никакви странични реакции. При други бебета големи ядове имало. Ходи разбери има ли някаква зависимост Rolling Eyes

Въпроса е би ли рискувала здравето на детето си да разберешима ли зависимост и дали вас ще ви хване....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278560.0 ето ти една тема за ваксините....може да питаш и там конкретно за тази....

# 28
  • Мнения: 1 512
Слагам само задължителните. А тази няма.За да правят пари някой хора са способни на всичко включително и на това да всяват паника сред майките само и само да им върви продукта.Същата история както с противогрипните ( предпазва от 3 щама, а за другите ).Когато имаш силна имунна система всичко е наред.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Добре де, извинявайте ама пак не разбрах защо сте против. Ще поровя в нета, ако може улеснете и дайте линк към инфо за вредата от ваксини и защо пък баш живи вируси не трябва Rolling Eyes
Нали идеята на тази работа е да помагат. Чета била одобрена от някаква лекарствена комисия на ЕС, била носител на наградата за медицина на Великобритания, била задължителна за някой страни. Общо взето все хубави неща. Двама педиатъри ми казват много била добра, единия твърди че само една е достатъчна, другия че трябвало две. Отностно страничните ефекти там си мисля че е много индивидуално. Например ние сложихме пентаксим. Никакви странични реакции. При други бебета големи ядове имало. Ходи разбери има ли някаква зависимост Rolling Eyes
Мен ми е все тая ротарикс ли е, мотарикс ли е. Съществували ли ефект да помага и пази бебка взимам я. Ако вреди моля да обясните защо.

В крайна сметка всеки е решил за себе си дали е за или против дадена ваксина. Независимо от доводите.

Общи условия

Активация на акаунт