запек

  • 746
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
колко често трябва да ака бебче на изкуствена храна ние не сме акали от един ден  Rolling Eyes

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Моите и двете деца акаха по веднъж на ден, били са на АМ.Случвало се е и по 3 дена да не акат и едва тогава правя клизма.

# 3
  • Мнения: 1 894
колко често трябва да ака бебче на изкуствена храна ние не сме акали от един ден  Rolling Eyes
Значи е все още много рано да се говори за запек.

# 4
  • Мнения: 219
Запек е когато бебето не е акало повече от 4,5 дни,ако се напъва,но не може да се изака и чувства болка,акото е твърдо и бебето чувства постоянен дискомфорт,поне така ми обясни моята педиатърка.Ако много се тревожиш се обади да питаш педи Peace

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
колко често трябва да ака бебче на изкуствена храна ние не сме акали от един ден  Rolling Eyes
Значи е все още много рано да се говори за запек.
Именно  Peace

# 6
  • Мнения: 1 512
Ние също сме на АМ и се случва да акаме през ден, дори два.

# 7
  • Мнения: 764
Ако детето не е акало един ден, не е запек. При нас запекът беше често явление, докато бебо беше 2-3 месечен (беше само на кърма). Случваше се по три дена да не ака и аз тогава правех гадната процедура с термометъра. След навършването на три месеца, сутрин давах по 2-3 кафени лъжички прясно пасирана круша и имаше много добър ефект (по съвет на педито).

# 8
  • Мнения: 30 865
Изчакай още. Клизмите не са решение. Аз съм брала ядове със запек на беба, но преминава. Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
От 10 пъти на ден до 1 път на 3 дни е нормално при бебетата. Ако консистенцията на изхожданията не е кашава а по твърда, тогава може да се говори за запек и може да се замислиш за смяна на АМ, но не винаги причината е в АМ. Ако даваш капки за колики, може и от тях да се запича

# 10
  • Мнения: 4 753
Запек е когато бебето не е акало повече от 4,5 дни,ако се напъва,но не може да се изака и чувства болка,акото е твърдо и бебето чувства постоянен дискомфорт,поне така ми обясни моята педиатърка.Ако много се тревожиш се обади да питаш педи Peace

 Peace 
Така е в началото, докато бяхме на месец - два.... После започна да ака през ден по веднъж - като по часовник...

Общи условия

Активация на акаунт