Въпросче към кърмещите майки

  • 1 975
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 618
Нищо не съм правила предварително. В болницата си бях взела крем за зърна и постоянно се мажех, защото ги усещах като протрити и сухи. Все още кърмя  Peace

# 31
  • Мнения: 1 768
един месец преди раждането се мазах с крема на авент. Освен това гледах клипчетата за правилно поставяне на бебето на гърда. Тия две неща ми спестиха рагадите  Peace

# 32
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз не съм правила нищо предварително. Просто когато ми дадоха бебето в болницата го сложих на гърда. И така все още го кърмя.

# 33
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
От личен опит установих, че при второ дете кърменето е много по-лесно. Няма запушване на канали, възпаления, разранявания и др. подобни, не се мажа с нищо. Предполагам, че и при теб ще е така.

# 34
  • Мнения: 2 818
Не съм си търкала зърната. С първото опитах, ама беше много гадно. С второто подготовката ми беше щателно препрочитане на Библиотеката в кърмаческия подфорум. И зареждане с доза инат, непукизъм и оптимизъм да се справя с околните.

# 35
  • Мнения: 3 743
Аз си мажех зърната с Лансилох последния месец от бременността. Сега ги мажа, само когато ме заболят повече Peace

# 36
  • Мнения: 2 825
Нищо не съм правила предварително. Сложих малката на гърда още през първия час след раждането, болеше, но стисках зъби. Мажех често със специално кремче за зърната. Първите 48 часа, бебето беше нон стоп на гърдите ми, не ми беше слязла още кърмата, а тя милата гладна и дърпа ли, дърпа.

# 37
Аз подготвих гърдите си,като месец преди раждането ги мажех всеки ден с Гармастан.А след като се роди бебчето  първия месец  също ги мажех с Гармастан между храненията,докато зърната ми привикнат.Сега вече не ги мажа,понеже вече не ме боли,когато синът ми засуче.За отъркването с хавлия на едно от Училищата за бременни ни казаха,че не било хубаво,понеже е възможно да предизвика контракции.

# 38
  • Мнения: 132
Аз един месец преди да родя си мажех гърдите с Гармастан.Подходящ е и след като родиш,но задалжително преди кърмене трябва де се измият хубаво гърдите.Имаше и едно кремче което беше без отмиване,но не мога да се сетя как се казваше.Въпреки мазането зърната ми се разраниха,но може би по малко от обичайното

# 39
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Не съм си "подготвяла" гърдите. След като дъщеря ми се роди, я слагах да суче, винаги, когато поиска. Не съм имала проблеми с гърдите и кърмя успешно до сега.
                         


                                     Peace

Само за малко, в началото бяха започнали да ме болят, казаха ми да се мажа с Дефламол и преди кърмене да си измивам гърдите. Мазах се 2 или 3 пъти и от тогава нямам никакъв проблем.

# 40
  • Мнения: 835
Аз също нищо не правя преди да кърмя.

В родилното ми се бяха изранили зърната и ги мажех с Дефламол.Нямаше проблем със сученето, защото Дефламола е само витамини и за бебо не е опасно ако го погълне.

Общи условия

Активация на акаунт