Зачеване в ден, не по време на овулация

  • 115 721
  • 155
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 12 669
Нищо не разбрах от обясненията. Само едно - невъзможно е това, което се случва на много жени. Патология? Но все пак трябва да има някакво обяснение.

# 151
  • Мнения: 1 894
Аз друго се зачудих-може ли някой да ми обясни как става,ако става,при редовен 28-29 дневен цикъл,ако лутеалната фаза е винаги 14-15 дена, фуликоларната да варира? Извинявам се,ако не пиша правилно фазите...Ако овулацията се измести по-рано,не би ли следвало и мензиса да дойде с няколко дена по-рано? Това значи ли,че при такива като мен,на които никога не им изпреварва или закъснява,а е винаги на 28-29 дена,винаги овуто е на 14-15 ден?

Lasi ти е отговорила, ако знаеш английски прочети линка в изводите на д-р уилкокс.
на мен ми се смяли за това, но от години, когато не се пазя с презерватив, си меря ежедневно сутрин овулацията с тест след почването на секс след мензиса докато не видя лутеинизиращия хормон, а и винаги имам един тест в чантата заедно с презерватива, за да не пия ескапеле напразно, ако има спешност. те парите дали за тестове или хапчета, все пари, но ефектът е друг. но това си е мой метод и си нося рисковее с него, така че не го взимайте присърце (държа да го кажа, предвид критиките)

# 152
  • Мнения: 2 908
lasi,аз точно това не разбрах-нали от всички спорове, единственото което твърдим всички е,че лутеалната фаза не се променя...значи си противоречим-значи се променя,щом има и такива случаи? Не разбирам...ако овуто ти дойде на 8-ми ден и мензиса ти не дойде по-рано,а на време,значи лутеалната фаза е станала по-дълга,значи не е константа? Значи колкото да спорим тук,май не сме съвсем прави за нищо,а природата само си знае....Извинявайте,ако съм глупава-не споря че съм много умна...ама до този извод стигам.

# 153
  • Мнения: 1 894
нека обобщя.
лутелната фаза не е постоянна, но е относително постоянна и приета за 14 дни. май е относително еднаква при една и съща жена. да, ако овулацията ти подрани или закъснее, и цикъла така се измества.
овулация може да настъпи веднага след като приключи изчистването на матката (но твърдението изключчва влагалището).
овулация още по-често настъпва няколко дни след края на течението.
обаснението е предвид схващането, че не е задължително да е по средата на периода от 1ви ден на един цикъл до 1ви ден на следвашия.
респективно овулация може да настъпи и по-късно от средата на цикъла.
5 дни преди овулацията се отваря фертилния прозорец, като двата най-близки до овулацията дни са най-рисковани.
пример: спермаозоидите си прокрадват до филопиевите тръби докато все още има менструално течение, на следващия или по-следващия ден настъпва овулация, жената забременява и си мисли, че по време на мензис се забременява, а това е поради доближаването на фазите и възможността сперматозоидие да оцеляват известно време.
и все пак забременяването през този период е често явление. но докторите и те самите спорят как става точно.

# 154
  • София
  • Мнения: 6 363
lasi,аз точно това не разбрах-нали от всички спорове, единственото което твърдим всички е,че лутеалната фаза не се променя...

а, променя се, защо да не се променя. не е задължително ЛФ да е 14 дни - това е нормата, но има отклонения.

# 155
  • Мнения: 2 908
Това ми беше въпроса-явно не бях разбрала добре,защото смятах,че ЛФ не може с пушка да я отместиш от 14 дена....а моят цикъл никога не е мърдал от 28-29 дена...никога. Миналият месец с тестове си измерих овуто на 14-ти ден...И все пак месеци наред не мога да хвана плувец...ще се ходи на лекар мисля.

Общи условия

Активация на акаунт